הוד השרון

אישום: גנבו חומרי הדברה בשווי עשרות אלפי שקלים

תושב כפר סבא ובן דודו הואשמו בסדרת גניבות חקלאיות, בין היתר ממושב סמוך לכפר סבא ומחקלאי המתגורר בהוד השרון. על פי הנטען, גנבו בין היתר חומרים כימיים מסוכנים, הובילו אותם באופן לא בטיחותי לשטחים ושם מכרו אותם. במקרה אחר הואשמו שני חברים מכפר סבא בגין גניבת חומרי הדברה משטח חקלאי בשרון

מיכאל פרוסמושקין 28/08/2018
מכת גניבות חקלאיות (תמונה להמחשה iclipart)

מכת גניבות חקלאיות: בשני כתבי אישום שונים הואשמו שלושה תושבי כפר סבא ותושב רמלה, כל אחד על פי חלקו, בסדרת גניבות חקלאיות בשווי עשרות אלפי שקלים, בין היתר מאזור השרון.

על פי כתב האישום, השניים, שהינם בני דודים, קשרו ביניהם קשר לביצוע התפרצויות לשטחים חקלאיים וגניבת ציוד וחומר הדברה ממושבים וקיבוצים בכל רחבי הארץ תוך הגדרת תפקידים ברורה ושיטת פעולה קבועה. מהחקירה עולה כי לאחר גניבת הסחורה, היו השניים מובילים אותה לשטחי הרשות הפלשתינית דרך מחסומים שונים ומוכרים אותה בשטחים.

השניים נתפסו ב–8 באוגוסט בעודם נוסעים ברכב בכביש 55, בסמוך למעבר אליהו סמוך לכפר סבא, כשבתא המטען נמצאו חומרי הדברה מסוגים שונים, שלגביהם הם לא סיפקו הסבר הגיוני ויש חשד שהינם גנובים. כתב האישום כולל ששה סעיפי אישום בגין גניבות שונות שאירעו במהלך החודשים יולי ואוגוסט, וכן החזקת רכוש החשוד כגנוב.

באחד המקרים נטען כי ב–4 באוגוסט הגיעו הנאשמים, באישון לילה, יחד עם אשתו ובנו הפעוט של הנאשם מרמלה, למשק חקלאי במושב גן חיים הסמוך לכפר סבא וגנבו מבית האריזה במקום ארבעה מרססי גב מוטוריים וכן חומרי הדברה מסוגים שונים בשווי הנאמד בכ–30 אלף שקל.

באישום אחר נטען כי ב–23 ביולי הגיעו השניים למשק חקלאי מגודר השייך לתושב הוד השרון ואשר ממוקם באזור התעשייה הישן בראשון לציון. מהחקירה עולה כי בעל המשק הוציא מתוך המחסן סחורה, שכללה חומרי הדברה שונים בשווי אלפי שקלים והניח אותם מחוץ למחסן לצורך ביצוע עבודת ריסוס לילית ועזב את המשק. או אז, בסמוך לשעה חמש לפנות ערב,  נכנסו שני הנאשמים למקום וגנבו  חומרי הדברה וציוד השקיה בשווי של אלפי שקלים.

אישומים נוספים מייחסים להם גניבת חומרי הדברה בשווי  עשרות אלפי שקלים ממשקים בקיבוץ עין גב בצפון, משטח חקלאי סמוך ליישוב כרמי יוסף בשפלה ובעל מחסן לציוד חקלאי במושב נתיב העשרה בדרום הארץ.

כתב האישום נגדם מתבסס על שורת ראיות שנאספו על ידי שוטרי מג"ב. בין היתר בתיק החקירה: תלונות בעלי השטחים החקלאיים, האזנות סתר, איכונים סלולאריים, צילומי מצלמות אבטחה וממצאים פורנזיים.

במהלך החקירה, הנאשם מכפר סבא הכחיש את המיוחס לו. זיהה את עצמו בשיחות מהאזנות סתר שהוטחו בו, אך טען כי מדובר ב"סתם התרברבות", ולדבריו היה תחת השפעת אלכוהול. לגבי הציוד שנתפס ברכב, טען כי אינו שייך לו. הנאשם מרמלה הכחיש אף הוא את המיוחס לו, אך זיהה את עצמו בשיחות ובצילומים שהוטחו בו. לגבי הציוד שנתפס טען כי רכש אותו באינטרנט.

 

התביעה הדגישה את חומרת המעשים: "הנאשמים גנבו חומרי הדברה מסוגים שונים, המכילים חומרים כימיים מסוכנים ולא נקטו באמצעי הזהירות המתבקשים והנדרשים בעת הטיפול בחומרים אלו ושינועם".

מבקשת המעצר עד תום ההליכים עולה כי לחובתו של הנאשם מכפר סבא 11 הרשעות קודמות בעבירות רכוש, אלימות, סמים ועוד שבגינן ריצה שורה של מאסרים, כשמהאחרון השתחרר לפני פחות משנה ותלויים ועומדים נגדו מאסרים מותנים. לנאשם מרמלה שבע הרשעות קודמות בעבירות רכוש וסמים בגינן ריצה מאסרים בפועל, וגם נגדו תלויים ועומדים מאסרים מותנים. עם הגשת כתב האישום, מעצרם של השניים הוארך עד להחלטה אחרת.

בתוך כך, ביום שני השבוע הואשמו שני חברים מכפר סבא, בני 44 ו–53, כי פרצו למחסן בשטח חקלאי סמוך לצומת בית ליד, המשמש לגידולי אבטיחים ותפוחי אדמה וגנבו חומרי הדברה בשווי של יותר מ–10 אלף שקל. עם חזרתם לכפר סבא, העמיסו את הסחורה הגנובה אל תא המטען של רכב ונסעו לכיוון השטחים. אולם, עוכבו על ידי שוטרים במחסום "שער אליהו" בכביש 55, כשברשותם הסחורה הגנובה. כתב האישום נגדם מתבסס על האזנות סתר ותלונתו של בעל המשק. בחקירתם הכחישו את המיוחס להם ומסרו גרסאות שונות. מבקשת התביעה להאריך את מעצר הבית בו שוהים עד תום ההליכים עולה כי באמתחתם הרשעות רבות בעבירות רכוש ואלימות, בגינן ריצו מאסרים בפועל.  

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפעלות מיוחדות עם כלבים
הפעלות מיוחדות עם כלבים
הולך רגל נפצע קשה בכביש 77
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
 יום האהבה במתחם חוצות המפרץ
חוגגים אהבה במתחם חוצות המפרץ אאוטלט
מסכת סחיטה בפנימייה הסתיימה בעבודות שירות
מסכת סחיטה בפנימייה הסתיימה בעבודות שירות
מכת גניבות אופניים בסניף בני עקיבא
משפחה מתרחבת
ב- 8% מהעסקים שנבדקו בנתניה, לא נרשמו הכנסות כדין