הוד השרון

עשרות הורים ותלמידים הפגינו נגד העירייה

הורים ותלמידים מבית הספר האנתרופוסופי "תמר" בהוד השרון מחו נוכח אי תקצובו של בית הספר על ידי העירייה

זאב שרגא 28/08/2018
עשרות הורים ותלמידים הפגינו נגד העירייה
הפגנה של הורים ותלמידים מבית הספר "תמר" (צילום: זאב שרגא)

ביום רביעי שעבר צפויה הייתה להתקיים בהוד השרון ישיבת מועצה כשעל הפרק נושאים בוערים שעל סדר היום, בין השאר תקצובו של בית הספר האנתרופוסופי "תמר". כזכור, הורי בית הספר הפגינו גם בישיבת המועצה שעברה, שם שמחו נוכח אישור הצעתה של חברת המועצה והמשנה לראש העירייה, עו"ד כנרת כהן, לאישור תקצוב בית הספר כבר בשנת 2018. חברי המועצה הורו לוועדת הכספים לפעול בהתאם להחלטה אולם אז נמצא תקציב של 93,000 שקל בלבד שיועבר לבית הספר, בכפוף לאישור מועצת העיר.

 שעה לפני התכנסותה של ישיבת המועצה הודיע הנהלת העירייה על ביטולה. ההורים לא ויתרו והגיעו בעשרות, על ילדיהם, להפגנה קצרה מול בית העירייה, משם יצאו בתהלוכה רועשת לכיוון מרכז העיר. הם התמקמו בצומת הרחובות דרך מגדיאל ויהושע בן גמלא, מצוידים בשלטי מחאה ומגה פון, וקראו קריאות למען תקצובו המלא של בית הספר, כפי שהבטיחה המועצה. 

"העירייה פועלת באופן מאוד פרדוקסלי כשהיא למעשה אוחזת במקל בשני הקצוות – מצד אחד היא לא מתקצבת את בית הספר ומהצד השני מחליטה מי יירשם, האם יירשם ובולמת הרשמה לבית הספר ובכך גורמת להורים להכניס את היד עמוק לכיס ולהוציא עוד כספים", אומרת  אחת מחברות הוועד, אילן גרבר.

 ליאון רוזנברג, אחד האבות בבית הספר וחבר הוועד המנהל: "מה שקורה שאנחנו ההורים צריכים לשלם הוצאות כמו חשבונות חשמל, לקנות מכיסי ההורים ציוד לבית הספר, שולחנות, כיסאות, לוח – הכל יוצא מהכיס של ההורים. משרד החינוך הגדיר את בית הספר תמר כממלכתי לפני שלוש שנים ומאז אותו הרגע העירייה לא העבירה אפילו שקל אחד לטובת פעילות בית הספר. למה שהילדים שלנו, שלומדים בהוד השרון, תושבי העיר, לא יקבלו כסף מהעירייה כמו כל תלמיד אחר בעיר הזאת?"

איך אתה מסביר את ביטולה של ישיבת המועצה ברגע האחרון?


"אנחנו לא יודעים מה הסיבה אבל אני מניח שיש סיבות רשמיות. אני לא חושב שמישהו התחמק, אולי – לכן אנחנו מנסים לעשות קצת רעש ובמקום להשמיע את הדברים במועצת העיר אנחנו משמיעים אותה כאן בצומת. אנחנו נמשיך לבקר את מועצת העיר כל עוד לא תתכנס ועד שתאשר את התקציב שמגיע לנו על פי חוק. אנחנו נמשיך להיות שם ומי שמצפה שנצביע לו ב-30.10, שיבוא לדבר אתנו".

 עוד הוסיף כי, "העירייה בעצם אומרת באופן חד משמעי שהעיר מופקרת עד הבחירות, ראש העירייה לא מעוניין לשבת ולדון בהחלטות, לא רק כאלה שנוגעות לתקציב שלנו, אלה באופן כללי – הם לא רוצים לדון בנושאים האלה וכולנו צריכים למחות על התנהלות העירייה שפשוט ממסמסת הרבה נושאים שהיא צריכה להחליט בהם".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "ישיבת מועצת העיר האחרונה נדחתה בשבוע ימים לאור בקשתם של 10 חברי מועצה ובהתאם לקבוע בחוק הישיבה תתקיים ביום ד' השבוע 29.8".

  לצפייה בתיעוד ההפגנה, היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "הוד הכפר – לוקאל הוד השרון" https://goo.gl/MDxNxr

 


 

זאב שרגא      zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרוג בתאונת דרכים בחיפה
תפריט בריא בקפיטריות בבתיה"ס
אישה טבעה בחוף בבת ים - מצבה קשה
אישה טבעה בחוף בבת ים - מצבה קשה
מנציחים את "מר תיירות"
היום הכי מסוכן בכבישי הרצליה
מהו היום המסוכן ביותר בכבישי הרצליה?
למה הודלפו המסמכים?
מאיה כץ. עלייה מיותרת
הארנונה בהרצליה תעלה ב-2.58%
יד שרה עם המשפחות השכולות
יד שרה עם המשפחות השכולות