הוד השרון

משלוחים מתוקים לאנשים השקופים

נועה אדלר אלקובי תושבת הוד השרון, שמקימה ויוזמת פרויקטים חברתיים, יזמה לקראת ראש השנה פרויקט במסגרתו היא קוראת לתושבי העיר לרכוש מעט ממתקים ויין, לארוז וחלק לאנשים בעיר שלרוב אינם זוכים להתייחסות

כתב לוקאל 28/08/2018
נועה אדלר אלקובי, לתת יחס לאנשים ה"שקופים" (צילום: פרטי)

נועה אדלר אלקובי תושבת הוד השרון, החליטה ליזום פרויקט בשם 'האיש במראה' פרויקט  בו כל אחד מאיתנו יקנה מעט ממתקים ויין לכבוד ראש השנה, יכין אריזה קטנה ומתוקה ויתרום אותה לאנשים שפחות בולטים בעיר, דוגמת מנקי הרחובות והומלסים.

אדלר אלקובי מוכרת בעיר כמי שמקימה ויוזמת פרויקטים חברתיים. בשנים האחרונות היא אספה יחד עם מתנדבים מהעיר משלוחי מנות לפורים למאושפזים בשלוותה, חבילות שי לניצולי שואה ועוד. הפעם, לרגל השנה החדשה, היא החליטה לגייס את תושבי העיר בדרך קצת שונה.

נועה: "לקראת ראש השנה אני רוצה לעשות פרויקט חדש שמטרתו לשמח את האנשים שאנחנו לא שמים אליהם לב. האנשים השקופים בעיר שלנו. הפרויקט יקרא Man in the mirror- האדם שבמראה. בו אני קוראת לתושבי העיר, לקנות בעצמם דברי מתיקה ויין, לארוז אותם לחבילת שי קטנה וכמה ימים לפני החג לחלק אותם לאנשים ברחוב כמו הומלסים, מנקי רחובות ועוד. כדי שלא ייווצרו כפילויות אני קוראת לאנשים ליצור עמי קשר כדי שנוכל לחלק בעיר את השי בצורה שווה".

בדרך כלל את מגייסת כספים, קונה את הפריטים ומחלקת בעזרת מתנדבים. מה שונה הפעם?

"אני מאמינה שכל שינוי קטן מתחיל קודם כל מהאדם שאנו רואים במראה ורק אחר כך מצפייה שאחרים יעשו. זה הכי קל לתרום 50 שקלים ולשכוח מזה. אני רוצה להניע את האנשים ולגרום להם להיות חלק מהעשייה הקהילתית. כמובן שאני אלווה את הפרויקט, אכין חבילות יחד עם ילדיי ואלך לחלק אותן".

מה צריך לעשות בפועל?

"הפרויקט לראש השנה יקרא משלוחים מתוקים ל"אנשים השקופים". מנקי הרחובות, משאיות הזבל, אוספי הבקבוקים, שומרים במוסדות וכדומה. החלק הראשון הוא הפצת הפרויקט בעיר, בוואטסאפים, פייסבוק, בווטסאפ של בתי הספר, על מנת שנגיע לכמה שיותר אנשים בעיר שלנו כשהמטרה היא להגיע גם לערים אחרות. עד כה פניתי לאנשים דרך הפייסבוק וגם דרך המאמות של הוד השרון ו-40 אנשים נענו ליוזמה. מה שצריך לעשות הוא להכין  משלוח מתוק לקראת החג ופשוט לרדת לרחוב ברב החג ולחלק לאנשים השקופים בעיר את השי בצרוף פתק 'חג שמח'. זה דורש מעט מאוד מאמץ עם הבטחה מלאה שכל משלוח כזה יגרום לאותו אדם לחזור הביתה עם חיוך אדיר בלב ולכם תחושת נתינה אדירה".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מתפללים בבית הכנסת אהבת ישראל
"לא ניתן שיזרקו אותנו"
דניאל עטר, יור קקל
עצמאות פרטית לעשרות חיילים בודדים
מרכז הספורט הימי בדולפינריום יוצא  לדרך
מרכז הספורט הימי בדולפינריום יוצא לדרך
לראשונה ברעננה נערך כנס כשרות
לראשונה ברעננה נערך כנס כשרות
בקשה לתביעה ייצוגית נגד העירייה
רוני רום
תוכנית תעש השרון , לאן?
חברי מועדון המתנדבים ליונס הכפר סבאי
מועדון הליונס עושה טוב ביום המעשים הטובים
דירה נשרפה כליל בהוד השרון