הוד השרון

מתנות עם ערך מוסף

בעמותת "עמיחי" ובבית אזי שפירא קוראים לציבור לרכוש אצלם את המתנות לחגים, ובכך לספק תעסוקה לחניכיהם ולאפשר את המשך קיומם

קרן שלהבת 29/08/2018
מתנות עם ערך מוסף
מירי שלו בחנות לוסי'ס בבית איזי שפירא (צילום: קרן שלהבת)

רגע לפני החג ביקרנו במספר עמותות שמציעות לכולנו לרכוש מהן מתנה מיוחדת ובעלת ערך מוסף. מתנה שגם תרגש את האורחים שלכם וגם תסייע לעמותות להמשיך ולהתקיים, לספק מקומות פנאי ותעסוקה לחניכיהם לקום בבוקר לעבודה, לעבוד, ליצור ולהרגיש שווים.

באזור השרון יש לא מעט עמותות שמסייעות לאנשים עם מוגבלות במהלך כל השנה. אותן עמותות מסייעות לאנשים אלו ומשפחותיהם ומפתחות עבורם מסגרות ומקומות תעסוקה. אחת מהעמותות היא עמותת עמיחי מהוד השרון שבמסגרתה מועסקים מאות אנשים עם מוגבלות.

חניכי עמותת "עמיחי" מגיעים מדי בוקר למרכז התעסוקה בבית יקינטון בהוד השרון. במרכז הם יוצרים כלי בית מרהיבים וחפצי נוי אשר נמכרים לרגל החגים. הכסף שייאסף מהמכירה ישמש להמשך קיום העמותה. גם השנה הם מזמינים את התושבים לרכוש את מוצריהם ולאפשר להם להיות חלק מהקהילה.

גיא דנן מעמותת "עמיחי": "במקום לרוץ לקניון בואו תרכשו מאיתנו מתנות ייחודיות שהחניכים שלנו מכינים, תרגשו את המארחים שלכם וגם תסייעו להמשך קיום העמותה לנו.  כרגע לרגל החגים החניכים מוכרים את יצירותיהם ונשמח אם התושבים יעצרו לרגע, יגיעו רגע לכאן, ירכשו מתנה שווה ויפה ובעלת ערך מוסף".

אלו מתנות ניתן לרכוש אצלכם?

"ניתן למצוא כלי הגשה, קערות, מוביילים וחמסות מקרמיקה. בוגרי העמותה עשו עבודות מדהימות בסיוע של המורה לאומנות. מדובר במגוון מתנות לחגים עם ערך מוסף. בין אם מדובר בשי למשפחה, מתנות לעובדים ועוד. את הכסף שייאסף מהמכירות נייעד לפעילות החניכים כאן. כל המטרה שלנו היא לגרום לחניכים להשתלב בקהילה ולהרגיש כמו כולם. עצם העשייה והיכולת למכור משהו שהם עשו בעצמם עושה להם רק טוב. עמותת 'עמיחי' מספקת רצף שירותים בקהילה לכ-400 ילדים, בני נוער ומבוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, במטרה לשפר את איכות חייהם, לסייע להם להגיע לעצמאות מרבית בקהילה ולאפשר להם לחיות בשוויון עם השוני. כחלק משירותיה מפעילה העמותה שלושה מרכזים בהם נהנים כמאה חברים מפעילות טיפולית וחברתית לצד פעילות יצרנית. במרכז האחד המיועד לבני 21 ומעלה עם מוגבלות שכלית התפתחותית מורכבת לוקחים חלק כ-50 חברים אשר מייצרים כלי קרמיקה ומוצרי ועץ. במרכז השני, המותאם לבני הגיל השלישי עם מוגבלות שכלית התפתחותית, לוקחים חלק כעשרים וחמישה בוגרים אשר מייצרים כלי קרמיקה, מוצרי עץ, מוצרי בטון, מוצרי נייר ועציצים. ואילו המרכז השלישי המופעל בשיתוף עם "חוות יבולים" משמש מסגרת לכעשרים וחמישה צעירים בגילאי 25-21 בה הם נהנים מהכשרה תעסוקתית מגוונת, שבמהלכה מגדלים שלל צמחים ועציצים".

כיצד ניתן לרכוש את המוצרים?

"המוצרים הסופיים של חברי העמותה נמכרים בשוק החופשי לאנשים פרטיים, לחברות, בירידים ואף בחנות החברתית האינטרנטית של העמותה (www.amichai.org.il/shop). העשייה היצרנית מספקת עניין רב למקבלי השירותים, מעצימה אותם ואף מהווה מקור לגאווה גדולה עבורם. לצד החשיבות הרבה שיש לעשיה היצרנית על מקבלי השירותים, ההכנסות ממכירת המוצרים מסייעת לעמותה לגוון את מקורות ההכנסה שלה ולא להסתמך על תרומות בלבד. ההכנסות ממכירת המוצרים מסייעות לעמותה לממן רמת שירותים גבוה במיוחד עם צוות מקצועי ואיכותי.

למידע נוסף ולרכישה אנא בקרו באתר החנות החברתית של העמותה בכתובת www.amichai.org.il/shop  בטלפון 097430004 או להגיע לבית עמיחי רחוב יקינטון 3 הוד השרון

 

 

בלוסי'ס  חנות המתנות של בית איזי שפירא ברעננה תוכלו למצוא מגוון של מתנות מעניינות, כלי בית, גאדג'טים ועוד מגוון חפצי נוי. הכנסותיה של לוסי'ס, משמשות  לרווחת אלפי ילדים ובוגרים המשתמשים בשירותי בית איזי שפירא, הפועל נמרצות למען אנשים וילדים בעלי מוגבלויות.

המיזם החברתי "ארקוסטיל למען ילדי בית איזי שפירא", בשיתוף חברת מילניום מרקטינג ובית איזי שפירא, פועל בתחום חבילות השי ומתנות לארגונים וחברות. בית איזי שפירא הינו ארגון ליזמות חברתית, פועל לשינוי באיכות חייהם של אנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם במטרה ליצור שותפות מלאה בחיי הקהילה ואיכות חיים טובה יותר.

מירי שלו מנהלת החנות: "אנו מציעים לכם להגיע לכאן ולרכוש מתנות ייחודיות ממגוון המוצרים בחנות. המתנות מיוחדות ומופלאות והושקעו בהן מחשבה רבה, ידע וניסיון של שנים בתחום המתנות לכל מאורע בשנה. ברכישת מתנות מאיתנו, אתם תומכים בפעילות השוטפת של בית איזי שפירא, והופכים לחלק ממיזם גדול שמטרתו לטפח מעורבות חברתית, לשלב אנשים עם מוגבלויות בקהילה ולקדם פעילות להבטחת איכות החיים של אנשים וילדים עם מוגבלויות".

בחנות שלכם נמכרים פריטים שאת חלקם ניתן לרכוש במגוון חנויות. למה כדאי לאנשים להגיע דווקא לכאן ולא לקנות בחנות בקניון או בעיר?

"מעבר למוצרים האיכותיים שנמכרים כאן, קיים הפן של השילוב של הצד החברתי שבעסק. חרתנו על דגלנו לייצר הכנסה חברתית. רווחים מתוך הפרויקט הולכים ישירות לפעילות של הילדים בבית איזי שפירא. בנוסף, את המארזים מכינים אנשים בעלי מוגבלויות נפשיות בהוסטל במגזר החרדי. שם אנחנו מספקים תעסוקה כל השנה. כל הקסם במיזם הוא שבסופו של יום הוא משאיר את הרווחים לרווחת הקהילה של בעלי המוגבלות".

אלו מוצרים ניתן לרכוש כאן שהם מעבר למוצרים ופרטים סטנדרטים?

יש לנו סדרת מוצרים שאנחנו מאגדים ביחד כמתנה ייחודית. למשל יש לנו את סדרת אוצר היין שהיא הלייבל של לוסי'ס. זה מארז יוקרתי שמכיל גם יין וגם דברי מתיקה. פיתחנו השנה מוצר נוסף בצורת תנור אפייה שמכיל טיימר ותבניות לתנור. כל שנה אנחנו מנסים ליצור מוצרים חדשים במחירים אטרקטיביים. מה שיפה בחנות המקסימה הזו שיש בה הרבה גאדג'טים והרבה מוצרים שניתן לשלב כמו כוסות זכוכית דקות שמתאימות גם לשתייה חמה או מכונה לגירוד לימונים לעוגה, חליטות תה של חוות דרך התבלינים ועוד".

 אתם מוזמנים לבוא לבקר ולהתרשם ממגוון המוצרים הרחב כל יום בימי א'-ה' בין השעות 10.00-18.00 ובימי ו' וערבי חג בין השעות 9:00-13:00.

 

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מתמודדים בשיא המרצ
נכנעה לאלופה
הגן הקסום - מתחם ילדים חדשני נפתח  בקניון עופר סירקין פת
"הגן הקסום" - מתחם ילדים חדשני נפתח בקניון עופר סירקין פ"ת
אישום: עקבו אחר אדם שיצא מצ'יינג' וגנבו ציוד אישי מרכבו
שר התחבורה ביקר בפ"ת
שרי ירושלמי מתמודדת למועצת העיר
חזר לגן
שחיינים עם כנפיים
"שחיינים עם כנפיים"