הוד השרון

כמה דו"חות חניה רשמה העירייה?

תושב הוד"ש, עו"ד גלעד בר-טל, פנה לעירייה בבקשה לחשיפת מידע אודות מספרי הדו"חות שנרשמו לתושבים שפג תוקפו של תו החניה שלהם?

זאב שרגא 29/08/2018
כמה דו
עו"ד גלעד בר טל (צילום: פרטי)

לפני כחצי שנה סיקרנו אודות דו"ח חניה שנרשם לתושב הוד השרון, עו"ד גלעד בר-טל, זאת נוכח העובדה כי אומנם חנה במקום המותר לחניה לתושבים, מתחת לביתו, אולם תו החניה שהחזיק, פג תוקפו. עו"ד בר-טל פנה בזמנו לעירייה והדו"ח בוטל, אולם מעת לעת עולות תלונות דומות של תושבים שקבלו דוחות חניה מאותה סיבה בדיוק. התושבים טענו בצדק כי על תו החניה לא מופיע תאריך פג תוקף ובהמשך העירייה הוסיפה את כיתוב התאריכים לתווים המחולקים לתושבים. 

בשבוע שעבר פנה עו"ד בר-טל אל העירייה בבקשה לחשוף פרטים הקשורים לאופי האכיפה בנושא ולמספר הדו"חות שנרשמו נוכח תוקף התו שפג. "כמה קנסות חניה (דוחות) נרשמו על ידי פקחי עיריית הוד השרון בכל אחת מהשנים 2016, 2017, 2018, בגין חניה במקום מוסדר בו נדרש תשלום אגרה מבלי שזו שולמה, כאשר לרכב החונה תו חניה שאינו בתוקף?", שאל עו"ד בר-טל, "כמה פניות התקבלו בעיריית הוד השרון מתושבים אשר ביקשו לבטל את הקנס מאחר ולא ידעו שתו החניה שברשותם איננו בר תוקף? האם פקחי העירייה מתוגמלים על ידי תמריץ כספי ו\או כל טובת הנאה אחרת הנובעת מרישום קנסות מכל סוג? ככל שהתשובה חיובית, מיהו הפקח אשר קיבל מירב התמריצים ו\או טובות ההנאה מרישום הקנסות?".

 "עיריית הוד השרון נוהגת ללא מדיניות אכיפה ברורה וחד משמעית, המביאה לפגיעה חוזרת בתושבים", אומר עו"ד בר-טל, "בימים האחרונים פניתי לממונה על חוק חופש המידע בעיריית הוד השרון, ואני ממתין לקבלת המידע בדבר היקף המקרים בהם עיריית הוד השרון הטילה קנסות בגין תווי חניה פגי תוקף, עליהם כלל לא צוין התוקף. בנוסף, ביקשתי לדעת האם קיים תגמול מכל סוג לפקחים הרושמים קנסות. אשקול נקיטת הליכים משפטיים כנגד עיריית הוד השרון שיביאו לשינוי המצב בעיר. ראוי היה כי עיריית הוד השרון תגבש מדיניות אכיפה ברורה, תפרסמה ברבים, ותפעל לנהוג לפיה. לא יעלה על הדעת כי באזורים מסוימים מוצבים פקחים דרך קבע, ולאזורים אחרים לא מגיע פקח. לצערי, חרף שאילתה שהוגשה ע"י חברת המועצה עדי ברמוחה בנושא דומה, והפניית הזרקור לעניין כולו, דבר לא השתנה".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "פנייתו של התושב התקבלה במשרד הממונה על יישום הוראות חוק חופש המידע ותענה בהתאם לקבוע בחוק".

 

 

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
רוסלנה רודינה ועדי ביטי
מי הם הפריזנטורים החדשים של רשת גלי?
האביב בפתח ברשת אירוקה
אביב צבעוני ברשת אירוקה
אישום: רצח את אחיו
צעדת הבנים המסורתית ברמת השרון
צעדת הבנים המסורתית ברמת השרון
לזכרו של הדר גולדין
לזכרו של הדר גולדין
מודיעין: נלכדה בשנית הצבועה
מודיעין: הצבועה נלכדה בשנית
מובילים בבגרות 5 יחל במתמטיקה
מובילים בבגרות 5 יח"ל במתמטיקה
בחוף אשקלון מתכוננים לחורף