הוד השרון

רוצים לראות את התוכנית המלאה

המועצה הארצית לתכנון ובנייה מקדמת תוכנית בנייה גרנדיוזית בדרום הו"ד, תוך הפקעת שטחים של המושבים הסמוכים. חברי ועד הפעולה נגד תוכנית המתאר ביקשו לראות את פרטי התוכנית כולה, אולם נראה כי הדבר לא עולה בידיהם. סגן ראש העירייה, יגאל שמעון, טוען כי כל עוד אין להוד השרון תוכנית מתאר מאושרת אז המדינה יכולה לבנות ככל העולה על רוחה

זאב שרגא 29/08/2018
רוצים לראות את התוכנית המלאה
יגאל שמעון. השלכות חמורות (צילום: באדיבות יגאל שמעון)

 לפני כחודש עלתה שוב לסדר היום בהוד השרון תוכנית הבנייה עליה שוקדת בימים אלו המועצה הארצית לתכנון ובנייה, תוכנית תמ"א 48\1 במסגרתה צפוי להיבנות רובע מגורים חדש בדרום העיר הוד השרון, תוך הפקעת שטחים של המושבים הסמוכים ובנייתם של עשרות אלפי יחידות דיור חדשות. חברי ועד הפעולה נגד תוכנית המתאר בהוד השרון, ביקשו לראות את פרטי התוכנית כולה, אולם נראה כי הדבר לא עולה בידיהם.

"מיד כשנחשפנו לפרסומים אודות התכנית המדוברת פנינו לבכירי העירייה על מנת לקיים פגישה בה רצינו לקבל את פרטי התכנית המלאה, על מנת ללמוד אותה ולשקול את צעדינו בהתאם", אומר רפי בן מרדכי, ממובילי הוועד נגד תוכנית המתאר, "סגן ראש העירייה, יגאל שמעון, הרים את הכפפה ונקבעה פגישה כזאת שבוטלה ללא הסבר.

 "החשש שלנו הוא שהמועצה הארצית תאשר את התכנית מהר, בלי לשמוע את התושבים ובלי להתחשב בצרכי העיר והתושבים, ולנו לא תהיה שום אפשרות חוקית להגיש התנגדויות. מדובר על עשרות אלפי יחידות דיור שעשויות לשנות לגמרי את אופייה של הוד השרון ושל היישובים השכנים, שיצטרכו לוותר על שטחים חקלאים לטובת הגדלת השכונה החדשה בדרום העיר, שכונה שגודלה מופרז כבר בתכנית המתאר".

 יגאל שמעון: אסון לעיר

 "הוזמנתי על ידי ועד הפעולה לתוכנית מתאר 2050 לדיון בנושא תמ"א 48", אומר סגן ראש העירייה, יגאל שמעון, "בפגישה נתתי את ה'אני מאמין' שלי וההשלכות החמורות שעלולות להוביל לאסון לעיר הוד השרון והישובים הסמוכים. כפי שאמרתי לחברי ועד הפעולה, אני אומר כאן, כל עוד אין לעיר הוד השרון תכנית מתאר מאושרת אז המדינה יכולה לשנות להוסיף ולהכפיל את כמות הדירות בעיר וזה מה שתמ"א 48 עושה. המדינה מבקשת לספח להוד השרון את הישובים עדנים ירקונה וגני עם, וכאשר הוד השרון תהפוך להוד הירקון, ניתן להפקיע שטחים לטובת כבישי רוחב עם מחלפים, עדנים וירקונה יהפכו לרחובות פנימיים בהוד השרון עם מאות אלפי כלי רכב שיחלפו בהם בחודש.

 "אם בתוכנית המתאר שלא מאושרת עדיין, הגבלנו את כמות יחידות הדיור, אז בתמ"א 48 המדינה יכולה להכפיל או לשלש את כמות הדירות בהוד השרון. זה אסון נדל"ני לכל האזור הדרומי הירוק שיהפוך לבטון. ברור שמי שירוויח מכל זה הם ייזמי הנדל"ן שכבר רכשו קרקעות וממתינות לתוכנית. אני חוזר ומזהיר שאם לא נאשר מיידית את תכנית המתאר לא ניתן יהיה להילחם נגד הרשויות המנסות להפוך את הוד הירקון לבטון נדלנ"י. תתעוררו לפני שיהיה מאוחר."

 התוכנית בשלבי גיבוש ראשוניים

 מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "מדובר בתוכנית מתאר ארצית של המועצה הארצית לתכנון ובנייה. התוכנית אושרה לקידום על ידי מנהל התכנון הארצי ונמצאת כיום בשלב לימוד ובחינת השטח לקראת שלבי תכנון מוקדמים. משמעות שלב זה הינה כי נכון להיום טרם גיבשה המועצה הארצית תוכנית אותה ניתן להציג והיא נמצאת בימים אלו בשלב הראשוני בלבד במסגרתו מבוצעת למידת השטח והמצב הקיים". 

 ממנהל התכנון נמסר: "מדובר בתוכנית שנמצאת בשלבי גיבוש ראשוניים בלבד. איכות החיים של התושבים הינה חלק מרכזי ובלתי נפרד מהתוכניות שמקדמות ועדות התכנון בשיתוף עם הרשויות המקומיות והציבור. כמו בכל תוכנית, יילקחו בחשבון היבטים תשתיתיים ותחבורתיים, ובהמשך התוכנית תובא להערות והשגות הציבור, כמקובל בהליך התכנוני."

  


  zeevshraga1978@gmail.com

 

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרסום ראשון: מסתמן- קריב מקימה "גוש חוסם" לכוכבי
נסגר תיק החקירה נגד רה"ע ר"ג
גלידת בננה ותמרים
שחקן נולד
קאנטרי חדש בכפר סבא
הורי גן רותם דורשים תיקון הליקויים במיידית
החל שלב ההוכחות במשפטו של יהודה בן חמו
זהו פתרון מצוין ורצוי מבחינתנו
"זהו פתרון מצוין ורצוי מבחינתנו"