הוד השרון

אישום: הקימו "עסק" לסחר בסמים

בכתב אישום שהוגש נגד שני צעירים מהוד השרון וראש העין נטען כי סחרו, באמצעות ה"טלגראס" בסמים בהיקף נרחב. מניתוח הממצאים עולה חשד כי מכרו סמים בין היתר בכפר סבא, ברעננה ובהוד השרון

מיכאל פרוסמושקין 30/08/2018
מואשמים בסחר בסמים ב"טלגראס" (תמונה להמחשה iclipart)

שני צעירים מהוד השרון (27) וראש העין (30)  הואשמו לפני ימים אחדים כי סחרו בסמים באזור השרון באמצעות אפליקציית "טלגראס".

מכתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בפ"ת,  עולה כי שני הצעירים רקמו ביניהם תוכנית  להפיץ סמים באמצעות רשת "טלגראס". על מנת להסתיר את פעילותם, שינו לעתים קרובות את פרופיל המשתמש באפליקציה והשתמשו בכינויים שונים. כתב האישום כולל ששה סעיפי אישום בגין סחר בסמים במהלך החודשיים האחרונים, כשבכל פעם סחרו בגרמים בודדים בתמורה לכמה מאות שקלים.

החשוד מראש העין נעצר במקרה על ידי השוטרים שהבחינו בו בזמן אמת מבצע עסקת סמים באמצע רחוב. בבדיקת הטלפון נחשפו החוקרים לעסקאות נוספות שביצע לכאורה. לטענת המשטרה, השניים ניהלו עסק של ממש שמהותו סחר בסמים. לטענת התביעה, מהתכתובות שאותרו עולה דפוס פעולה קבוע במסגרתו מתבצעת הזמנה, הלקוחות שולחים פרטי אימות בדמות צילום רישיון נהיגה , תעודת זהות או פרופיל פייסבוק. ואז הצעיר מראש העין  היה מעדכן על כך את שותפו מהוד השרון - וזה היה לוקח ממנו את הסמים למקום המפגש עם הלקוח.

 חקירת המשטרה, שכללה ניתוח הממצאים שאותרו בטלפון הסלולארי של אחד הנאשמים, העלתה כי נקודות המפגש עם הלקוחות היו לא רק בערים כפר סבא, רעננה, הוד השרון וראש העין, אלא  אף בצפון הארץ. לאור כך, בתביעה המשטרתית העריכו כי "אין כל ספק כי חומר הראיות בתיק מציג תמונה של הפצה בהיקפים נרחבים יותר מאלו הבאים לידי ביטוי בכתב האישום".

 כמו כן, לחוקרים התברר כי הנאשמים תכננו להרחיב את "העסק" גם לאזור תל אביב על מנת למכור סמים לעובדים זרים.  התעריף של הסמים נקבע, כך על פי המשטרה, בהתאם  לאופן המכירה – איסוף עצמי או משלוח. חרף הכוונה להתרחב לאזורים נוספים, משיחות בין הנאשמים התברר לחוקרים כי לנאשמים היה קושי לספק את הביקוש שעלה וגבר.

עם הגשת כתב האישום, הוגשה בקשה למעצרם של השניים עד תום ההליכים. מנגד, סנגוריהם, עורכי הדין אסף גונן ועמית שלף, עתרו לשחררם לחלופת מעצר.

בסופו של דבר השופט אביב שרון קיבל את עמדת הסנגורים והורה על שחרורם של שני הנאשמים למעצר בית עוד לפני עריכת תסקיר בעניינם. 

 

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
צניחה של 13% בהיתרי הבנייה
רוסלנה רודינה ועדי ביטי
מי הם הפריזנטורים החדשים של רשת גלי?
הקץ לבדידות
אישום: פרץ לרכבי אספנות בכפר סבא
הולכים ושותים
רימון התפוצץ בשכונה הירוקה
אוויר הרים צלול כיין?
 רוכב אופנוע נפצע בינוני בכניסה לאשקלון
רוכב אופנוע נפצע בינוני בכניסה לאשקלון