הוד השרון

אודות כיסוי ראש לאישה

ידוע שעל פי דת יהודית, על האישה לכסות את שיער ראשה לאחר נישואיה. כאן יש לנו שתי שיטות מקובלות. ישנה השיטה של כיסוי הראש באמצעות מטפחת ויש את הפאה הנוכרית. בעניין הזה התעוררו עם השנים הרבה מאוד שאלות כאשר יש המצדדים לכאן ויש לכאן כאשר כמו בהרבה דברים אחרים, על כל אחת לשמוע ולהיוועץ ברב המקובל עליה.

אתר לוקאל 04/09/2018
אודות כיסוי ראש לאישה
iclipart

נתייחס במאמר זה לכמה שאלות שהתעוררו בנושא.

מה עדיף, כיסוי ראש או פאה נוכרית?

בדבר זה ישנה מחלוקת הפוסקים כאשר ישנם הפוסקים המתירים ואף טוענים כי הפאה עדיפה וישנם הפוסקים האוסרים את הפאה הנוכרית ומעדיפים את כיסוי הראש. אצל חסידי חב"ד אנחנו מוצאים את ההעדפה לפאה הנוכרית מהסיבה כי המטפחת במקרים רבים לא באמת מצליחה לכסות את כל שער הראש. בכל מקרה חשב לדעת כי על הפאה להיות צנועה ולא מושכת את העין בדומה לשאר פריטי הלבוש אותם שאמורים להיות צנועים ולא בולטים מידי.

האם חובה לכסות את כל שער הראש?

רבות שואלות האם חובה לכסות את כל שער הראש או שמא מותר להותיר פוני. כאן חשוב לדעת כי כיסוי הראש כולל גם את שערות המצח אך יש כאלה אשר מקילים בשיער אשר 'בורח' משום שאי אפשר לאסוף אותן. אך אין הכוונה כי מותר לכתחילה להוציא פוני מחוץ לכיסוי הראש.

כל אישה צריכה לדעת כי הצניעות זה הנוי שלה וזהו יופייה. גם אם קשה לה עם הדבר, ככל שהיא צנועה יותר היא יפה יותר ומחזקת את הקשר שבינה לבין קונה.

האם אישה אלמנה מחויבת בכיסוי ראש?

באופן כללי אישה אלמנה מחויבת בכיסוי הראש ואל לה להקל בדבר. על פי דבריו של הרב משה פיינשטיין זצ"ל בשו"ת אגרות משה שם הוא נשאל לגבי אישה אלמנה שאינה מצליחה להתחתן בגלל שהיא עם כיסוי ראש או לחילופין היא לא מוצאת עבודה בגלל זה, הוא ענה כי יש מצבים אשר בהם ניתן להתיר את הסרת כיסוי הראש אך ברור כי כל מקרה דורש שאלת רב היות ומדובר בנושאים מאוד מהותיים ומשמעותיים ביהדות.

האם חובה לכסות את הראש בזמן השינה?

רבות שואלות, האם בזמן השינה הן גם אמורות לכסות את שיער ראשן? אז כאן התשובה היא כי אם הן ישנות במקום פרטי וסגור ואף אחד אינו רואה אותן, או אז הרי שהן לא חייבות לכסות את הראש. אך כאשר ישנו סיכוי שבכל זאת יראו אותן או כאשר האישה היא בימי נידותה ובעלה ישן עמה בחדר, או אז ברור כי היא אמורה לכסות את ראשה גם בשנתה.

 כיסוי ראש לאישה זה הקישוט שלה הן בעולם הזה והן בעולם הבא, במיוחד כאשר ישנם כיסויי הראש המדהימים אותם אנחנו מציעים לכן כאן.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תלמידים ותיקים במפגש עירוני בבתי הספר בהרצליה
סבתא הולכת לכיתה א'
מוצרי וישי
מנקים ומנקים את עור הפנים
פועל נפצע בנפילה מגובה בחיפה
מהסקווש לאוניברסיטה
אישום: סחרו בסמים בהזדמנויות רבות
זוג קשישים נפצע בתאונה בחדרה
זוג קשישים נפצע בתאונה בחדרה
חניכי שבט הדר. מזדהים עם הקהילה הלהטבית
הסדרי תנועה למצעד הגאווה ברעננה
מועדון ליונס הוד השרון פותח שנה