הוד השרון

חינוך וקהילה בהוד השרון

נציגות לעיר בקרב בוגרי תוכנית "תלפיות", אושר תב"ר להרחבת ביה"ס בגין, וקופ"ח תמשיך לפעול (בינתיים)

זאב שרגא 05/09/2018
חינוך וקהילה בהוד השרון
האחים בטקס ההשבעה (צילום: דובר צה"ל)

נציגינו לתלפיות

השבוע התקיימה השבעה של מחזור מ' של תוכנית "תלפיות" בכותל המערבי בירושלים, אשר מבצעים טירונות קרבית יחד עם לוחמי צנחנים. מדובר בתוכנית צבאית - אקדמית להכשרת מנהיגות ביטחונית טכנולוגית, בהובלת מפא״ת ובשיתוף חיל האוויר. לתוכנית מתגייסים חניכים בעלי כישורים אינטלקטואלים גבוהים מאוד ובעלי כושר מנהיגות ובוגרי התוכנית מוצבים בנקודות מפתח ונחשבים ל"מוחות" מאחורי חלק גדול מפריצות הדרך של מערכת הביטחון. למחזור מ' שהושבע השבוע כאמור התגייסו כ - 50 חניכים וביניהם זוג תאומים זהים, טוראי ע' וטוראי נ' מהוד השרון שהיו יחד באותה הכיתה, כיתת מצטיינים - נחשון. לאורך התיכון הם למדו מספר קורסים באקדמיה - טוראי נ' בפיזיקה וטוראי ע' במתמטיקה ולשניהם יש אהבה לספורט. "המטרה המשותפת שלנו עוד מתחילת התיכון הייתה להתגייס יחד לתוכנית הזו." הם אומרים בגאווה. 

מרחיבים את בית הספר בגין

בישיבת המועצה שהתקיימה ביום רביעי שעבר אישרו חברי המועצה תב"ר (תקציב בלתי רגיל) בסכום של 10 מיליון שקלים לטובת הרחבת בית הספר בגין במתחם 1200. כזכור, בית הספר עמוס לעייפה וכלל החדרים שבו הוסבו לחדרי לימוד, על כן חשוב היה להביא פתרון מיידי שיענה על צרכי התלמידים במתחם. תושב המתחם, עו"ד רני אהרון כהן, נכח בישיבה ובירך על ההחלטה: "התקציב בסך של 10,000,000 שקלים להרחבת בית הספר בגין אושר. כעת נמשיך לוודא, כי העבודות יחלו במועד שיבטיח את סיומם בהקדם, תוך מינימום פגיעה בשגרת הלימודים בבית הספר".

קופת חולים תמשיך לפעול, בינתיים

באותה ישיבה אישרו חברי המועצה את הארכת הסכם השכירות של קופת החולים כללית ברחוב הרשות במרכז העיר, למשך השנתיים הקרובות. במהלך הדיון עלה כי העירייה מבקשת להשיב לידיה את המבנים על מנת להפעילם כמשרדים של העירייה, זאת בכדי לחסוך עלויות אותן היא משלמת לצד ג', בהשכרת משרדי עירייה בעיר. חברי המועצה דנו באפשרות להעביר את כלל המטופלים למרכז מסחרי חדש שנבה במתחם 1200 אולם לעת עתה ניתן לנשום לרווחה – מטופלי כללית במרכז העיר ימשיכו ליהנות משירותי הקופה קרוב לבית, כפי שעשו במשך עשרות השנים האחרונות. את הפתרון המלא לסוגיה ייאלץ לקבל בכובד ראש, מי שייבחר לכהן כראש העירייה הבא.

שופץ מגרש הספורט בגיל עמל

 לפני כחודשיים דיווחנו אודות מגעים שהתקיימו בין בכירי העירייה ובין נציגי וועד תושבי שכונת גיל עמל, שהתריעו נוכח מצבם הלקוי של מגרשי הספורט בשכונה ודרשו את שיפוצם המיידי, כמו גם את תחזוקתם השוטפת. השבוע דיווחה חברת הוועד וממקימיו, תושבת השכונה נירית סוקול, על שיפוצו הצורה ראויה להערכה, של מגרש הספורט ברחוב הגולן. "השיפוצים הסתיימו בשעה טובה", אמרה סוקול, "תודה ענקית ליצחק בן-דור, מנהל אגף הספורט ולכל עובדי אגף הספורט, על שיתוף הפעולה המהיר, הנפלא והמקצועי, תודה לבני מסיקה על  המעקב ותודה לחברי ועד הפעולה של גיל עמל. ממשיכים להוביל שינוי שכונה. שתהיה לנו שנה ספורטיבית ובבקשה שמרו על המגרש והימנעו מלהשליך פסולת ולכלוך ,תודה".

 

מגרש הספורט המחודש בשכונת גיל עמל (צילום: פרטי)

מגרש הספורט המחודש בשכונת גיל עמל (צילום: פרטי)

איתי לוי בהוד השרון

 תושבי הוד השרון נהנו בסוף השבוע מהופעה מקפיצה של איתי לוי במסגרת מיזם בימות פיס. ראש העירייה, חי אדיב, בירך את הקהל הרב בברכה לתחילה שנת לימודים מוצלחת, והודה למפעל הפיס ולאיתי לוי על התרומה המשמעותית לפעילות התרבותית בעיר. המיזם מתקיים זו השנה השמינית ומאפשר לתושבי הפריפריה ליהנות מהופעות חיות של מיטב האמנים הישראלים במחיר סמלי במיוחד ואף ללא תשלום כלל. על פי מעל הפיס, "מטרת "בימות פיס" הינה להעשיר את ההיצע התרבותי על כל גווניו לתושבי הפריפריה ולאפשר למגוון רחב ביותר של אמנים ישראלים ליהנות מהאפשרות  להופיע בפני קהל נרחב בכל רחבי הארץ. חלק מהמופעים יתקיימו אף ללא תשלום." עמרי לוטן, מנכ"ל מפעל הפיס: "אני מברך את חברי המועצה לתרבות ואמנות במפעל הפיס על הצלחת מיזם התרבות והתרחבותו מידיי שנה. מפעל הפיס גאה לאפשר לציבור הישראלי בכלל ובישובים מרוחקים מהמרכז בפרט, ליהנות מהתרבות הישראלית על כל רבדיה, ויחד עם זאת להעניק הזדמנות לאמנים הישראלים להביא עצמם לידי ביטוי בפני קהל רחב יותר".

  

איתי לוי בהוד השרון (צילום: יפעת קירשנבאום ארן)

איתי לוי בהוד השרון (צילום: יפעת קירשנבאום ארן)


 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
2.5 מיליון שקל פיצוי בגין פגיעה מוחית כתוצאה מחיסון
"ארנונה מנהטן, תשתיות עזה"
12,000 ביצים הושמדו על ידי הווטרינר העירוני באילת
12,000 ביצים הושמדו על ידי הווטרינר העירוני באילת
רוסלנה רודינה ועדי ביטי
מי הם הפריזנטורים החדשים של רשת גלי?
חברת המועצה באצי אלקובי עם סגן ראש העיר קורצקי
משמחים את כולם
רכבת פגעה בהולכת רגל בעיר רחובות
הולכת רגל נפצעה קשה מפגיעת רכבת בתחנה ברחובות
הליכוד השיק את קמפיין הבחירות למועצה
מפגש הדרכה למטפלות וסייעות
מפגש הדרכה למטפלות וסייעות