הוד השרון

יינתנו שעתיים חניה חינם לתושבים

חברי המועצה אישרו הצעה לסדר של ד"ר יואב רוזן, למתן שעתיים חניה חינם לתושבים. המועצה הורתה לצוותים המקצועיים להביא לשולחנה הצעות כיצד ניתן להעניק את ההטבה מבחינה טכנית

זאב שרגא 06/09/2018
יינתנו שעתיים חניה חינם לתושבים
יואב רוזן. ההצעה לסדר התקבלה (צילום: קמפיין רוזן)

ביום רביעי שעבר התכנסו חברי המועצה בהוד השרון לישיבה. ראש העירייה שכבר מזמן לא מגיע לישיבות נבצר גם הפעם ואילו בשלב ההצעות לסדר נותרו סביב השולחן חברי מועצה בודדים.

 במהלך הדיון עלתה הצעה לסדר של חבר המועצה ד"ר יואב רוזן, בה ביקש לקבל החלטה על הענקת 3 שעות חניה חינם לתושבי העיר. אין ספק כי תקופת הבחירות עושה את שלה וכלל חברי המועצה שנותרו באולם, אופוזיציה וקואליציה כאחד, הצביעו בעד ההחלטה והורו לצוותים המקצועיים להביא לשולחן המועצה הצעה לשינויים בחוק העזר העירוני לטובת מתן הענקת החניה בחינם, לשעתיים הראשונות.

רוזן מן הסתם בירך על ההחלטה, כמו גם על שינויים נוספים שאושרו בנושא החניה, כמו ביטול עלותו של תו החניה לתושב וכן הענקת פטור מלא מתשלום חניה למשפחות שכולות ומשפחות חללי פעולות האיבה מהמעגל הראשון. "ניצחנו. בשעה טובה ומוצלחת אני יכול לבשר לתושבי העיר כי מועצת העיר קיבלה בישיבתה האחרונה החלטות חשובות שהוצעו על ידי ושאין ספק כי הן מטיבות עם העיר ותושבי העיר", אמר רוזן, "לאחר מאבק ארוך וקשה, הצלחתי להביא לכך שמועצת העיר תאשר החלטה היסטורית למתן חניה חינם למשך שעתיים ראשונות בכל העיר, פטור מתשלום על מדבקת חניה וחניה חינם מלאה למשפחות השכולות בעיר. הבטחתי ואני מקיים. זהו עוד צעד לשינוי עתידה של הוד השרון ורווחת תושביה".

פעם נגד, היום בעד

כזכור, במהלך השנים מאז החלת הרפורמה בהסדרי החניה בעיר נשמעות תלונות אין סוף נוכח העובדה כי הוד השרון היא בין הערים הבודדות בארץ, העיר היחידה בשרון, בה גובים תשלום חניה מתושבי העיר. בשנת 2015 הגיש חבר המועצה נדב דואני הצעה לסדר למועצת העיר בה דרש הענקת חניה חינם לתושבים, הצעה שרוזן עצמו הצביע נגדה, בדומה לחבריו בקואליציה, כשלטענתו לא ניתן להעניק את ההטבה מבחינה טכנית לכאורה. שאלנו את רוזן אם כן, מה השתנה מאז ומדוע הגשת את ההצעה רק עם פרישתך לאופוזיציה?

ממטה הבחירות של רוזן נמסר בתגובה: "ההצעה לחניה חינם היא יוזמה של יואב רוזן שעליה נאבק, מול ראש העיר שדחה כל פעם את דיוני המועצה בטענות שווא. בעבר, לא היה ניתן מבחינה טכנולוגית לאפשר שלוש שעות חניה חינם ולכן הוצעה הצעה חלופית, שהייתה מקובלת על דעת רוב חברי המועצה, שהעניקה 50 אחוז הנחה לתושבי העיר ללא הגבלת זמן. רוב חברי המועצה ואנשי המקצוע חשבו שחלופה זאת טובה יותר מאשר חניה חינם. לאחר פרק זמן של כמה שנים שהתנהלנו בצורה זאת, יואב רוזן ראה צורך לשדרג את מערך החניה בכך שיתנו חניה חינם מהסיבה שתושב המשתמש בחניה ברחבי העיר, מגיע בעיקר לסדר את סידוריו האישיים ויותר הגיוני לתת לו חניה חינם מאשר להסתבך בתשלום קנסות, פנגו וחמישים אחוז הנחה, על שעות הוא לא צריך אותם. ברגע שיואב רוזן ראה שהרעיון היה מקובל על חברי המועצה הוא הבין שהוא יכול להעביר את ההצעה לחניה חינם וזאת מחויבותו האישית. כל טענות השווא המופנות כלפי יואב לגבי עיתוי ההצעה, חוץ מהגנה על התושב, הן טענות שווא. בשורה התחתונה תושבי הוד השרון זכו לשעתיים חניה חינם ברחבי העיר. מדובר בהישג היסטורי שיואב גאה להיות זה שהוביל אותו".

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
על מסלול ההרצה
מב"ש למצעד הגאווה במונטריאול
תלונות על חוסר יציבות של צוות גן זמיר
ניידת טיפול נמרץ של מדא
מדריך מד"א לעונת רחצה בטוחה
מירי בוהדנה בביקור במוקד הלאומי של מדא
מירי בוהדנה סיימה קורס מגישי עזרה ראשונה של מד״א
יום פתוח בגנים הבוטניים
יום פתוח בגנים הבוטניים
גזר דין לגבר שעקץ קשישים
פצוע קשה בתאונה באשדוד