הוד השרון

כנס חינוך עירוני, של פוליטיקאים במרוץ הישרדות

המועמדים לראשות העירייה לקחו חלק בכנס חינוך שערכה הנהגת ההורים היישובית. בקהל נכחו בעיקר פעילים של המועמדים השונים

זאב שרגא 06/09/2018

ביום שני השבוע התקיים כנס חינוך של הנהגת ההורים העירונית בהנחייתה של כתבת החינוך בחדשות 2, יעל אודם. לכנס תחת הכותרת "הפסקה פעילה \ נוכחות חובה" הגיעו כלל המועמדים לראשות העירייה, שהתבקשו להציג את משנתם בנושא החינוך ולענות על שאלות. עשרות תושבים מהעיר ישבו בקהל, אולם נראה כי רובם המוחץ פעילים של אחד או אחת המועמדות על הבמה ונרשם מחסור בהורים שהגיעו מתוך התעניינות גרידא בנושא החשוב כל כך – חינוך הדור הבא בעיר הוד השרון.

הכנס נפתח בדברים של יו"ר הנהגת ההורים, מירון שיף ומיד לאחריו הוענקו לכל מועמדת ומועמד 4 דקות להציג את חזונם החינוכי בעיר. הבטחות רבות שהדף קצר מלפרט – החל מהקטנת מספר התלמידים בכיתות, דרך בניית בתי ספר חדשים, אולמות תאטרון וספורט ועוד ועוד נושאים שמככבים כמעט בכל מערכת בחירות מקומית. בהמשך הגרילו המועמדים שאלות שהוכנו מבעוד מועד וענו עליהן, כמו גם שאלות שהוכנו על ידי מארגני האירוע, ויועדו לכל מועמד בנפרד. לבסוף ענו המועמדים לשאלות הקהל – שאלה אחת לכל מועמד שרובן היו מופנות מתושבים המזוהים עם המחנות השונים, נגד המועמד אותו ביקשו "להפיל" בשאלה קשה לכאורה.

 מהומה קלה התעוררה באולם עת אחת השאלות שהופנתה אל המועמדת יפעת קריב, עסקה בקשר שלה לכאורה למשפחת אדיב ולראש העירייה, חי אדיב. קריב התעקשה לענות על השאלה ולהבהיר את הדברים בפעם המי יודע כמה יש לומר, אולם מארגני האירוע סרבו בכל תוקף, גם לאחר שמספר שתיים ברשימה, חברת המועצה אביבה גוטרמן שישבה בקהל, נעמדה במקומה ועמדה גם היא על האפשרות לענות על השאלה שאינה קשורה לחינוך ומטרתה להכשיל לכאורה את קריב.

לסיכום, נראה כי מדובר היה בערב תכליתי שמטרתו אחת, טפיחה עצמית על השכם של המועמדים העסוקים במרוץ הישרדות פוליטי, וחיזוק הפעילים, שכבר משוכנעים בצדקתם. כותרות גדולות ומשמעותיות לא קיבלנו בכנס וחבל, שכן הייתה זו הזדמנות נהדרת להביא בשורה חדשה ששונה מההבטחות הדומות, של כולם.

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישה נפגעה ממשאית בכביש החוף
אישה נפגעה ממשאית בכביש החוף
השלג בדרך לרעננה
השלג מגיע לרעננה
"מייקל ומיכל הם אותו אדם"
עוברים את חנוכה בשלום
לעצור את הגירוש של אם ושני ילדיה המתגוררים בהרצליה
בשורה משמחת להורי גני 'אם המושבות' בפ"ת
אני ואת נעצב את העולם
כנס מאכילי החתולים