הוד השרון

מה עושים עם הארנונה?

חברי המועצה סרבו לאשר תוספת של 700,000 שקל לטובת המשך פרויקט המדידות בהוד השרון. כיצד תתמודד העירייה עם האפליה שנוצרה לכאורה?

זאב שרגא 06/09/2018
מה יהיה עם הארנונה? (תמונה להמחשה)

בישיבת המועצה שהתקיימה ביום ד' שעבר התבקשו חברי המועצה לאשר העברת תקציב של 700,000 שקל לטובת המשך פרויקט המדידות בהוד השרון, במסגרתו נמדדים מחדש נכסי המגורים בעיר לצורך עדכון תעריפי הארנונה. נציין כי הפרויקט פועל מזה מספר חודשים ואילו תושבים רבים אף החלו לקבל לביתם חשבון ארנונה מעודכן, לעתים גבוה יותר מזה ששילמו עד כה, בעקבות אותן מדידות.

 אין ספק כי מערכת הבחירות בשיאה ומשכך התנגדו להעברת התקציב חברי מועצה מהאופוזיציה ומהקואליציה גם יחד, מה שמותיר את העירייה בסוגיה לא פשוטה שכן חלק מהתושבים משלמים על פי התעריף הישן לפני המדידות ואילו אחרים בתעריף מוגדל, לאחר מדידת הדירות והבתים. למעשה, העירייה חשופה לכאורה לתביעה מצד תושבי שעשויים לטעון לאיפה ואיפה ולדרוש שוויון מלא בפני החוק, בחישוב עלויות הארנונה למגורים.

חבר המועצה ד"ר יואב רוזן אף איים במהלך הישיבה כי בכוונתו להגיש בעצמו עתירה בנושא: "הודעתי בישיבת המועצה, כי בימים הקרובים אגיש תביעה מנהלית כנגד העירייה לביטול כל המדידות שבוצעו עד כה, כולל ביטול הגדלת תשלומי הארנונה והחזר כספי למי ששילם יותר."

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "פרויקט מדידות הנכסים הינו פרויקט אותו מחויבת עיריית הוד השרון לבצע על פי דין, כפי שמחויבות כלל הרשויות המקומיות במדינת ישראל. מדובר בפרויקט רב שנתי ותקצובו מתפרש על פני כל שנות הפרויקט. הצפי לסיום הפרויקט הנו בשנת 2019 והמשך תקצובו צפוי להיות מעוגן בתקציב 2019. בחודשי העבודה הספורים שנשארו עד לסוף שנת 2018, תמשיך העירייה באמצעות מחלקת השומה ליישם ולהטמיע את מדידות הנכסים שבוצעו עד כה במסגרת התקציב המאושר כך שפרויקט המדידות ימשך אם כן כסדרו ועל פי החובה החוקית לקיימו".

 

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
"הגיע הזמן להעיר את הוד השרון"
תרגיל חל"כ נערך ב"פדה-פוריה "
פעם רביעית קרמבו
אפליקציה ייחודית בכפר סבא
עיריית כפר סבא משיקה אפליקציה ייחודית
בנגישות וברגישות
"אני מגיע לסיבוב השני עם מקדמה יפה מאוד"
רוכב קטנוע נפצע בינוני בבת ים
אמנות רחוב בכפר סבא
אמנות רחוב בכפר סבא