הוד השרון

נפגש עם אבו מאזן והושעה מתפקידו

תושב הוד השרון וחבר מפלגת הליכוד, יואל נאגר, הושעה מתפקידו כיו"ר סגן צעירי הליכוד לאחר שנפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית

זאב שרגא 06/09/2018
יואל נגאר. נפגש עם אבו מאזן (צילום: פרטי)

תושב הוד השרון יואל נאגר, חבר מפלגת הליכוד וסגן יו"ר צעירי הליכוד, נפגש השבוע עם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, במסגרת מפגש שיזמו צעירי התנועה המחשיבים עצמם "מתונים". מיד לאחר הפגישה החלו ביקורות מקיר לקיר ואילו נאגר הושעה מתפקידו על ידי יו"ר צעירי הליכוד, דוד שאין.

בהודעה שפורסמה בדף הפייסבוק של צעירי הליכוד נכתב כי, "עקב פגישתו עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הדיח דוד שאין, יו״ר צעירי הליכוד את סגנו יואל נאגר מתפקידו. נדהמתי והזדעזעתי לשמוע מהתקשורת על פגישתו של יואל נאגר במסגרת תפקידו עם אבו-מאזן. זהו דבר שאינו מקובל עליי וכמובן שנעשה ללא ידיעתי וללא תיאום איתי," אמר שאין, "אבו מאזן הוא תומך הטרור אשר קורא לכיכרות על שם רוצחים, אנטישמי ומכחיש שואה ואינו מכיר במדינת ישראל כמדינת העם היהודי. מי שנושא בתפקיד בצעירי הליכוד לא יכול להצטרף בשום מצב לפגישה עם אדם כזה. בעקבות כך, שוחחתי עם יואל והודעתי לו על הדחתו לאלתר מתפקיד סגן יו״ר צעירי הליכוד והוא קיבל זאת בהבנה. זהו צעד יוצא דופן, כי בעיני נחצה כאן קו אדום שאינו תואם את המדיניות של צעירי הליכוד ואת ערכי הליכוד".

"אני רוצה לראות מול מי אני עומד"

"יצאנו קבוצה של צעירי הליכוד לראות מי זה אבו מאזן. מי זה האדם הזה שמספרים לנו עליו שהוא רוצח ולא פרטנר, לראות מי זה הבן אדם", מסביר נאגר את הסיבה לפגישה, "אני חלק מהמפלגה, מצעירי הליכוד ומדור ההמשך, אני רוצה לראות מול מי אני עומד, ללמוד את התרבות שלהם, להבין איך הם פועלים".

  ואיך התרשמת ממנו בפגישה?

"קשה להתרשם מפגישה אחת, אבל עשו מזה סיפור כאילו עשינו איזה שהוא הסכם ומכרתי את ירושלים, צלבו אותי בכל דיון אפשרי. חשוב לי להציג את הדברים כמו שהם, כיוון שבליכוד מציגים אותי כבוגד. חשוב לי לנצל את הבמה ולהסביר שעשינו מעשה שכל בן אדם שקורא לעצמו מנהיג צריך לעשות. לבוא אל האויב שלך וללמוד אותו, לנסות לקרב אותו אליך, זו אסטרטגיה חיונית וטובה לכלל האזרחים במדינה. להנציח את המלחמה זה לא עובד – כל תקופה יש לנו סבב של עוד אלמנות ועוד יתומים. די."

איך אתה מתייחס להדחה שלך מהתפקיד?

"קיבלתי את זה בהבנה. שוחחתי עם דוד והוסכם בינינו שאני אפרוש מיוזמתי – הוא לא יכול להדיח אותי מבלי להעביר את זה בוועד המנהל אבל אמרתי שאני מקבל את זה. התנועה הופכת מאוד קיצונית," אומר נאגר, "הצעירים הרחיקו לכת בקיצוניותם, אפילו עוצמה יהודית לא קיצונית כמו צעירי הליכוד. ככה לא מחנכים בני אדם, ככה לא מחנכים ילדים – לשנאה לאחרים. אני לא מאמין בדרך שלהם ומנסה לעשות את זה בדרך אחרת, טובה יותר לדעתי."

בעקבות התגובות הקשות אתה שוקל אופציה של פרישה מהמפלגה?

"חס וחלילה," הוא אומר בנחישות, "זו המפלגה שלי בדיוק כמו שהיא שלהם ואני פקוד בדיוק כמו שהם. אם הייתי מאמין בשיטות של השמאל הייתי מתפקד לתנועה אחרת אבל אני מאמין בתנועת הליכוד, תנועה ליברלית שחרטה על דגלה קרוב לבבות ושלום ואני רוצה להמשיך את הדרך, לא ייתכן שכמה קיצוניים ישנו את כל המצע של התנועה ולא ניתן לזה יד."

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
שלב השאלה הזהה
בעיות תנועה ברחוב הרצוג
המרעננת של הקיץ
נחשפה רשת לסחר בסמים באמצעות ה"טלגראס"
"שוברים שיגרע"
בדרך אל הקלפי
סודות עמידה מול קהל ואיך להתגבר על פחד במה
שני ארוך. ענף בתנופה ועם פוטנציאל אדיר
אין שני לה