הוד השרון

ההורים השביתו את הלימודים

לאחר שלא קיבלו מענה לפנייתם לשר החינוך השביתו ההורים את הלימודים בבית הספר האנתרופוסופי תמר

זאב שרגא 12/09/2018
ההורים השביתו את הלימודים
הורים ותלמידים מוחים מול משרדי העירייה (צילומים מתוך דף הפייסבוק, בית ספר תמר - חינוך ולדורף בהוד השרון)

הורי בית הספר האנתרופוסופי תמר בהוד השרון מוחים מזה כחודשיים אל מול התנהלות העירייה, שלא מתקצבת את פעילות בית הספר שהוכר על ידי משרד החינוך כבית ספר ממלכתי. בשבוע שעבר פנו ההורים אל שר החינוך נפתלי בנט ודרשו את התערבותו בנושא, כשהם מזהירים כי במידה ולא תיפתר הסוגיה ייאלצו להשבית את הלימודים בבית הספר. 

 משלא נענתה פנייתם כאמור, הושבתו היום (רביעי) הלימודים בבית הספר ועשרות הורים ותלמידים יצאו להפגין בשתי נקודות שונות בעיר, מול לשכת ראש העירייה ברחוב יהושוע בן גמלא ומול משרדי מחלקת החינוך ברחוב הבנים. המפגינים נשאו שלטים בדרישה להעביר את התקציב לבית הספר ואף חילקו עלונים לעוברים ושווים המסבירים את מחאתם.

 הורים ותלמידים מוחים מול משרדי העירייה (צילום מתוך דף הפייסבוק, בית ספר תמר - חינוך ולדורף בהוד השרון)

 "אנו, הורים של 310 ילדים הלומדים בבית הספר תמר בעיר, החלטנו להשבית את הלימודים היום, זאת בשל אפליה בוטה והתנהלות פסולה כלפי תלמידי בית הספר ומשפחותיהם",נכתב בעלון ההסברה, "מתוך 13 בתי ספר יסודיים ממלכתיים בעיר, רק תמר אינו מתוקצב על ידי העירייה. חשוב לנו שתושבי העיר יידעו – בית הספר תמר הוכר כממלכתי על ידי משרד החינוך בשנת 2015. התקציב שהעבירה העירייה לבית הספר מיום הקמתו, זו השנה הרביעית כממלכתי – אפס שקלים. בית הספר תמר הינו בית הספר הממלכתי היחיד בארץ שבו ההורי נאלצים לשאת בהוצאות החשמל של בית הספר, התשלום למאבטח, לשירותי הניקיון ועוד. אי תקצוב בית הספר נוגד את הוראות הדין".

 הורי בית הספר שוקלים את המשך צעדיהם ובכוונתם כך נראה, להגביר את המחאה אל מול העירייה, עד לקבלת תקציב בית הספר.

 מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "עיריית הוד השרון פועלת על פי הסכם שנחתם בין עמותת בית הספר תמר, העירייה ומשרד החינוך עוד בשנת 2015 ותוקפו ל- 5 שנים, קרי עד לשנת 2020. בהתאם, העירייה מתקצבת סך של מאות אלפי שקלים מידי שנה, החל משנת 2016 עבור פסיכולוגים, סייעות צמודות, שמירה, ביטוח תלמידים ומעבירה באופן שוטף את מלוא התקצוב המתקבל ממשרד החינוך. במסגרת הערכות עירונית לקראת פתיחת שנה"ל תשע"ט הוחלט כי העירייה תרחיב את  מימון הפעולות עבור ניקיון, גינון ותשלם עבור השימוש בחשמל ומים ותחזוקה שוטפת לחודשים ספטמבר-דצמבר 2018 וזאת עד לסיום בניית תקציב 2019 שיכלול את העלויות במלואן, בכפוף למימוש מתווה ההסדרה על פי משרד החינוך. טענות בדבר אי קבלתם של תלמידים לבית הספר אינן נכונות וזאת מכיוון שכלל ילדי העיר אשר הגישו בקשת קבלה החלו את לימודיהם בבית הספר וזאת על אף החריגה של עמותת בית הספר מנהלי הרישום והקבלה האחידים, השוויוניים והמחייבים את כלל בתי הספר בעיר".

 


 

    zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעיר נורה באשקלון
סניף רמי לוי ברחוב סוקולוב. נסגר לחודש ימים
סניף רמי לוי ברחוב סוקולוב נסגר לחודש
בשר לא ראוי למאכל הושמד באטליז בגבעתיים
'כנפיים של קרמבו' בקמפיין גיוס המוני
ראש החזיר על גדר בית הכנסת. פרשה שלא הסתיימה
"לא יכול להיות ששבעה חודשים כלום לא קורה"
שני תושבי הרצליה חשודים במעורבות בהצתות וירי
פסטיבל אמנות רחוב ברמת השרון
אירועי "ארט תות אלון"- פסטיבל אמנות רחוב ברמת השרון
רמת השרון נגד קריית אונו
נכנסת לישורת האחרונה