הוד השרון

"נתתי פצצה מהסרטים לפינת השער"

שייע פייגנבויים נזכר בגול הראשון בקריירה שלו במדי הפועל ת"א. זה בשנת 1966, בדרבי מול מכבי ת"א. פרויקט מיוחד

זאב גולדשמיט 13/09/2018
פייגנבויים. מלך השערים של הפועל תל אביב (צילום: פרטי)

זה קרה ב- 5 במארס 1966. מאמן הפועל ת"א, דוביד שווייצר, כלל בהרכב בדרבי מול מכבי ת"א מגן צעיר בן 18 העונה לשם שייע פייגנבויים. מכבי הוליכה ביתרון של שני שערים, אבל פייגנבויים כבש שער מרהיב שצימק את התוצאה ל-2:1, ובהמשך גדעון טיש השווה ל-2:2.

"אני זוכר את השער כאילו שזה היה אתמול. וכשאני נזכר במהלך, אני מרגיש צמרמורת", נזכר פייגנבויים בשער הראשון בקריירה שלו במדי הקבוצה הבוגרת של הפועל ת"א. "זה היה באצטדיון המכביה בצפון ת"א, ובשער של מכבי ת"א עמד חיים לוין הגדול. בשנה הראשונה שלי בהפועל שיחקתי בתפקיד מגן ימני, וזה לא היה אופייני שמגן מבקיע. אני זוכר שבאתי מלמטה וקיבלתי כדור במרכז המגרש. התקדמתי קצת ומשלושים מטר נתתי פצצה מהסרטים לפינת השער, אבל ממש פצצה, וזה נכנס. לא ידעתי את נפשי באותו רגע. רצתי במגרש כמו מטורף לדוביד שווייצר ולכל השחקנים. תבין, הייתי ילד, שבעונה הראשונה שלו ועוד במשחק דרבי מבקיע שער חשוב, שהחזיר למשחק את הפועל ת"א החלומית שלי, ובסוף לא הפסדנו".

מה כתבו בעיתונים על השער שכבשת?

"דני דבורין נתן כותרת ענקית על המגן שייע, שהכניע את חיים לוין. אמרו שאני מזכיר את המגנים התוקפים של נבחרת אנגליה, שבאותה שנה זכתה בגביע העולמי".

בעונת 1965/66 זכתה הפועל ת"א בתואר האליפות, ופייגנבויים כבש גם את שער האליפות בניצחון 0:1 על בני יהודה. פייגנבויים מהר מאד נטש את עמדת המגן ותופקד כחלוץ, שם עשה חיל. שייע הוא מלך השערים של הפועל ת"א בכל הזמנים עם 132 כיבושים. בהמשך עבר לשחק במועדונים אחרים, ובסך הכל הבקיע 148 שערים בליגה הבכירה.

לפייגנבויים 50 הופעות במדי נבחרת ישראל, בשורותיה הבקיע 24 שערים. שייע שיחק במונדיאל היחיד שאליו הגיעה נבחרת ישראל, מכסיקו 1970, ושנתיים קודם לכן שיחק עם הנבחרת באולימפיאדת מכסיקו 1968 בה כבש ארבעה שערים.

 


 

 

עוד בהוד השרון
גל כהן גרומי (מימין) ומאמנו. יוצא לאליפות העולם לנוער
זאב גולדשמיט 14/08/2019
יוסי שאבי. תהליך הבראה בעונה הקרובה
זאב גולדשמיט 13/08/2019
הפועל הוד השרון
זאב גולדשמיט 07/08/2019
פשה וולודרסקי, אשל יולזרי
קרן שלהבת 01/08/2019
גוטמן. ממלא מצברים
זאב גולדשמיט 25/07/2019
עידו דוידי. התאקלמתי נהדר
זאב גולדשמיט 24/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
סיפור קצרצר מאת שרית עטר
ארטישוק רומאי
פסטיבל סרטי הספורט הראשון של סינמטק תל אביב
פסטיבל סרטי הספורט הראשון של סינמטק תל אביב בשיתוף מרתון סמסונג תל אביב
"אני מתכוון לפגוע בראש הממשלה"
יעל חקון יוסף, סגנית מנהל אגף החינוך, ראש עיריית הרצליה משה פדלון, ממ וסגנית רהע איה פרישקולניק, דר יעקב נחום מנהל אגף החינוך
מסיבת סיום השנה לוותיקי הרצליה
שלטים של הליכוד הושחתו ברעננה
שלטים של "הליכוד" הושחתו ברעננה
עתיד מבטיח
פריצת דרך בחקר ההשמנה
התלמידות שהשתתפו בתחרות
עפות על יזמות