הוד השרון

"כששמעתי את הדיסק נפעמתי מעצמי"

אחרי כל כך הרבה שנים שאמרו לקרן שלהבת שיש לה קול של צפרדע היא הוציאה דיסק שבו היא שרה ומככבת בהפעלות שהיא עושה לילדים. פרויקט מיוחד

קרן שלהבת 13/09/2018
קרן שלהבת. לכו לכבוש את העולם (צילום: פרטי)

כמו לכל ילדה גם לי היו חלומות ושאיפות. להוציא דיסק שירי ילדים לא היה אחד מהם. חלמתי להיות שחקנית ולהצחיק ילדים (ובשיא הצניעות הייתי טובה מאוד בזה), אבל לשיר להם? זה לא. זה לא שלא אהבתי מוזיקה. אהבתי, ואני עדיין אוהבת, זמרים ויוצרים מוכשרים, אבל הבעיה היא שבכל פעם שפתחתי את הפה וניסיתי להפיק ממנו צלילים היו "נשמות טובות" שדאגו להגיד לי שזמרת אני לא אהיה כי יש לי קול של מסור. היו גם מי שטרחו לעקוץ יותר ולהגיד לי שיש לי קול של צפרדע. כן, ממש כך.

וכך התהלכתי לי בעולם במשך עשרות שנים בידיעה שיש לי קול של צפרדע והמקום היחידי שבו אני יכולה לשיר זה במקלחת, כשהמים והקירות האטומים מטשטשים את הזיופים שלי.

הבושה הזו לא מנעה ממני לעבוד עם ילדים, כמו שחלמתי כילדה. עבדתי במשך שנים כמדריכת אמנות ודרמה בצהרון בהוד השרון ונהניתי מכל רגע. הילדים שיחקו, שרו ורקדו, ואני הסתכלתי עליהם בהנאה ושרתי בלב. צפרדע כבר אמרנו?

הבועה החלה להיסדק

לפני ארבע שנים משהו בבועה של הצפרדע החל להיסדק. לקחתי את האהבה שלי לילדים שלב נוסף והמצאתי את "צמר הליצנית" – מפעילה לימי הולדת, גני ילדים ומסיבות כיתה. לאט לאט הפכו האירועים שלי לחגיגה של צבעים, צורות ומצב רוח. המשימה שלי היא לגרום לכל ילד – ולא משנה מהיכן הוא מגיע ומה עבר עליו באותו יום – לשים את כל הבעיות בצד ולשמוח כאילו זה יום ההולדת שלו. במשך שלוש שנים הרקדתי את הילדים וגרמתי להם לשמוח ולשיר. בזמן שהילדים שרו אני הנעתי את השפתיים ושרתי בלב.

מצפרדע לנסיכה

אומרים שלכל אדם יש את המלאך השומר שלו. זה שמגיע ברגע אחד בחיים וכמו פיה קסומה מעלים את כל הקמטים והצלקות. לי היו שניים כאלה: רובי ראובני ועמרי נובל. השניים, שאין קשר מקצועי ביניהם, האמינו בכישרון שלי ובסבלנות אין קץ עבדו איתי וליטשו את היהלום עד שיצא מתוכו דיסק שירי ילדים. ברגע שהדיסק הזה יצא לאוויר העולם נולדתי מחדש. מעכשיו אני מתחילה להגשים את עצמי באמת, עד הסוף וללא מעצורים של דעות קדומות ומה יגידו.

כששמעתי לראשונה את הדיסק נפעמתי מעצמי. כל כך הרבה שנים שכנעו אותי שאני צפרדע, האם יכול להיות שאני בעצם נסיכה?

הדיסק הזה, שמככב בהפעלות שלי והביא אותי לתכניות רדיו כמו זו של "איציק הליצן", הוא ההוכחה הניצחת שצריך להתרחק מאנשים שאומרים לך מה אתה לא יכול להיות ולהתקרב לאנשים שאומרים לך מה אתה כן יכול להיות.

ולכם, אלה שעדיין כותבים למגירה, אני יכולה להגיד רק דבר אחד: ארזו את המגירות שלכם וצאו מהבית. לכו לכבוש את העולם עם האוצר שהחבאתם במגירה. זה לא משנה מהו האוצר הזה: שירים, סיפורים, מתכונים או תכניות לבית החלומות שלכם. אל תחנקו את האוצר במגירה, כי כישרון – כמו אמת נצחית – זקוק לאור השמש ולא לאפלה שבמגירה. בהצלחה לכל החולמים, דרך צלחה לכל הצפרדעים שיהפכו בקרוב לנסיכות ונסיכים.

 

 

 


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסטיבל סיורים שיעיף לכם ת'סכך
רוכב אופניים נפצע בינוני סמוך לישוב זרזיר
משלחת תלמידי קציר ביקרה בהיידלברג
ביקור במקלט לנשים מוכות בהרצליה
שלושה פועלים נפצעו במפעל סמוך לנתיבות
שלושה פועלים נפצעו במפעל סמוך לנתיבות
פרי יגור , פגישת עבודה ראשונה
מחזירים את הירוק לעיניים
זהו יום הבוחר
זהו יום הבוחר
שבוע של פעילויות לכל המשפחה