הוד השרון

ראש השנה בניחוח אשפה

משאית האשפה נתקעה ותושבים באזור המזרחי של הוד השרון, נתקעו עם האשפה במהלך החג כולו

זאב שרגא 16/09/2018
ראש השנה בניחוח אשפה
פחי האשפה עמוסים במהלך החג (צילום: פרטי)

במסגרת עבודתי בעיתון "הוד הכפר" אני מסקר לא אחת אודות מחדלים לכאורה של העירייה, גם כאלה העוסקים ברמת השירות המוענקת לתושב. אני שומע שוב ושוב עד כמה ניתן לשפר את השירות, אולם ברגע שהחוויה בגוף ראשון ניתן להבין עוד יותר את המחסור בשירות מתקדם כראוי בשנת 2018 במדינת ישראל.

ביום ראשון שעבר, ערב ראש השנה, גילו תושבים באזור המזרחי בעיר כי פחי האשפה לא פונו בנוהל, למרות שמדובר ביום פינוי קבוע לאחר סוף שבוע עמוס באשפה. בין אותם תושבים הייתי גם אני, תושב מודאג ברחוב הפרסה שהתחלחל בלשון המעטה ממראה הפחים העמוסים לעייפה, ברחבי המתחם כולו.

בתור אזרח אכפתי התקשרתי למוקד העירייה בשעה 13:00 בצהריים. שם נעניתי בנימוס כי אין סיבה לדאגה, מדובר ביום איסוף ומשאית האשפה תגיע בהמשך היום. שמח וטוב לב ניגשתי לסידורי החג, אולם בשעה 15:00, משלא הגיעה המשאית, התקשרתי שוב למוקד ושוב, הורגעתי בנימוס על ידי נציגת השירות כי קיים עומס בעקבות ערב החג והמשאית תגיע בהמשך היום, "הם עובדים גם אחר הצהריים" ענתה כשהזכרתי שמדובר בערב חג.

 בשעה 18:00, רגע לפני כניסת החג, כשהאשפה עודה עומדת ומרקיבה בפחים העמוסים, התקשרתי שוב למוקד העירוני. אז כבר נאמר לי כי משאית האשפה "נתקעה". שאלתי בחרדה אם ניאלץ להתמודד עם המראות במהלך החג כולו והיכן בעצם אמורים התושבים לזרוק אשפה של ימי חג עמוסים באורחים ובמזון? נציגת השירות מצידה ציינה כי נוכח התקלה, משאית איסוף האשפה תגיע למחרת, יום ב', יום החג עצמו.

מצדי התייאשתי ולא פניתי שוב למוקד העירייה, אולם משאית איסוף האשפה לא הגיעה ביום ב', גם לא ביום ג' ואפילו לא ביום ד' – יום חול רגיל המכונה "חזרה לשגרה". בשיחה נוספת שערכתי עם מוקד העירייה, נציג השירות נשמע מופתע משהו נוכח דבריי וציין כי אכן בחג, אמורים היו לאסוף את האשפה. הוא הבטיח שיעביר את התלונה למחלקה האחראית ואכן, באותו ערב הגיעה סוף סוף המשאית ורוקנה את הפחים, סביבם נותרה תזכורת דוחה משהו מהחג, של אשפה על המדרכה.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "פינוי האשפה ביום א' לאחר סוף השבוע ועד כניסת החג בשעות אחה"צ בוצע בכוחות מתוגברים. תקלות נקודתיות טופלו מיד בתום חופשת ראש השנה עם החזרה לשגרת העבודה".

 

zeevshraga1978@gmail.com

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: שוטר מגב ואחיו תקפו בליין ברעננה
אישום: שוטר מג"ב ואחיו תקפו בליין ברעננה
קו 525 , יעבור דרך שכונת מורשה
קו 525 של אגד ייתן מענה לתושבי שכונת מורשה
רצים בשביל הבנים הדרוזים
רצים בשביל הבנים הדרוזים
שחקן נולד
הכל נשאר במשפחה
הכל נשאר במשפחה
כתובות גרפיטי רוססו על קירות בית כנסת בן 1800 שנה
ונדליזם בבית הכנסת העתיק במירון
יש קמע לרמת השרון
קמע חדש ל"הפועל "ניר" רמת השרון?
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות