הוד השרון

"מדובר במכת מדינה"

ועדה של הכנסת הגיעה לסיור לבחינת נזקי זיהום האוויר בדרום השרון. ח"כ יעל גרמן, יו"ר הוועדה: "סכנה בריאותית למאות אלפי תושבים בישראל. נכנס את הוועדה כל שבוע כדי לשים לזה סוף"

זאב שרגא 20/09/2018
ועדת המשנה בישיבה בדרום השרון (צילום: "אזרחים למען אוויר נקי")

ביום ראשון השבוע התקיים סיור שטח של ועדת המשנה לטיפול בזיהום אוויר הנגרם משריפות פסולת בשטחים פתוחים, בראשות ח"כ יעל גרמן ובהשתתפות מנכ״ל המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר וחברי הכנסת יעל כהן פארן, אורן חזן ודב וחנין. הסיור החל במועצה אזורית צור יגאל-כוכב יאיר יחד עם ראש המועצה, שימי אליאל, במטרה ללמוד ולהעמיק בבעיות האזור. לאחר מכן המשיך לאתר פסולת פיראטי גדול בג׳לג׳וליה ולבסוף התקיים דיון ראשון של הוועדה, בהשתתפות משרדי הממשלה, חברי הכנסת ותושבים מודאגים.

במהלך הסיור נחשפה הוועדה לשריפות פסולת בכמות אדירה, אתרים פיראטיים רבים ותושבים שחיים במפגע מתמשך. "ועדת המשנה תתכנס בכל שבוע, החל מתחילת המושב כדי למגר את התופעה אשר מסכנת את חייהם של מאות אלפי תושבים" אמרה יו"ר הוועדה, ח"כ יעל גרמן ("יש עתיד"), "יצאנו היום לדרך עם סיור רשמי ראשון של הוועדה כדי למגר תופעה שהזדעזעתי לגלות את מספר התושבים שחשופים אליה. שריפות פיראטיות  מהוות סכנה בריאותית חמורה, דרשנו לקבל מידע מדויק ממשרד הבריאות על התחלואה בנושא וממשרד להגנת הסביבה מה האמצעים שננקטו עד כה. מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה הביע התחייבות לדחיפות הנושא אך אינו יכול לעשות זאת לבד, אני מצפה מכל הגורמים הממשלתיים להגיע לדיונים ולשתף פעולה".

מנכ״ל המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר: "שריפות בשטחים פתוחים היא מכת מדינה חמורה, הקשורה בחיי אדם. זה אירוע מהחשובים ביותר שנדרשים היום לטיפול במדינת ישראל. בשנה האחרונה העלינו במשרד להגנת הסביבה את הנושא למודעות ופעלנו רבות, אבל הממשלה כולה צריכה להגביר את העשייה. יש לעקור מהשורש את התמריצים הכלכליים הקיימים כיום, הגורמים להצטברות פסולת - שלאחר מכן נשרפת, תוך יצירת מפגעי זיהום אוויר קשים. אנו קוראים לרתום את כל משרדי הממשלה. המטרה שלנו היא לעשות את המקסימום בשיתוף עם כל יתר המשרדים".

מעמותת "אזרחים למען אוויר נקי" נמסר בתגובה: "אנו מברכים את יו"ר הוועדה ח"כ יעל גרמן על הירתמותה לנושא ועל דיון הפתיחה של הוועדה לטיפול בשריפות הפסולת שהפכו למכת מדינה. שריפות הפסולת הן מחדל לאומי ואנחנו קוראים למשרדי הממשלה השונים להירתם למהלך ולשתף פעולה באופן מלא עם עבודת הוועדה. עמותת אזרחים למען אוויר נקי מתכוונת ליטול חלק פעיל בדיוני הוועדה ולהשמיע בה את קולו של הציבור."

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
"בצער לא רב וביגון לא קודר, ניפרד בקרוב מ'מחיר למשתכן'"
רעננה הולכת לסיבוב בחירות שני בין ברוידא לגינזבורג
מסתמן: רעננה הולכת לסיבוב בחירות שני בין ברוידא לגינזבורג
פותח דף חדש
החלפת המסנן בפארק רעננה
הוקם צוות היגוי לפיתוח פארק רעננה
אישום: שדד שתי תחנות דלק באזור השרון
איום באקדח על שוטר התברר כקונדס
מה הלחץ?
פצוע בהתהפכות רכב בחיפה