הוד השרון

שר ברחובות

לניב אוליאל, בנו של חיים אוליאל, סולן להקת "שפתיים", אין בעיה לנגן ולשיר ברחוב, זה אפילו החלום שלו: "כאן ברחוב אני חי ונושם את האנשים, אני מנעים את זמנם וזה מרגיש לי הכי נכון"

קרן שלהבת 20/09/2018
אוליאל. משדרות לנווה ימין (צילום: קרן שלהבת)

 ניב אוליאל, רווק בן 32, הגיע משדרות לנווה ימין בעקבות אהבה ונשאר בזכות המוזיקה. כמי שגדל בבית מוזיקאלי ניב  חי ונושם מוזיקה. הוא עובד בבית אקשטיין בכפר סבא, שם הוא מדריך אנשים מוגבלים ובשעות הפנאי הוא מסתובב עם גיטרה ומגבר, בעיקר בקניון G מול הסינמה סיטי, שם הוא שר למבלי המתחם. 

ניב אוליאל נולד וגדל בשדרות, חי ונשם מוזיקה מאז היותו ילד. הוא גדל והתפתח מוזיקלית לצדו של אביו, חיים אוליאל, סולן להקת "שפתיים". "לא תמיד שרתי ברחובות. זה משהו חדש. בעבר שרתי בהופעות, ניגנתי בלהקה של אבא ואפילו יש לי אולפן הקלטות. כאן ברחוב אני חי ונושם את האנשים, אני מנעים את זמנם וזה מרגיש לי הכי נכון".

כששואלים את ניב מה אביו היה אומר על כך שבנו עומד ברחוב שר וזורקים לו כסף הוא עונה: "אבא שלי והמשפחה שלי עוד לא יודעים על כך. אני לא מתבייש בכך ומבחינתי זו אמנות לכל דבר. אני שר ברחוב וזורקים לי כסף לתיק של הגיטרה ואני מת על זה. זו האמנות והחלום שלי. כל החיים ניגנתי עם להקות ובאולפנים. שרתי, ניגנתי, אבל כל הזמן רציתי לרדת לרחוב, או יותר נכון לעלות לרחוב כי זו האמנות האמיתית. פה אתה רואה את התגובות של האנשים. אנשים שמחים יחד איתי ואז הם זורקים יותר מטבעות".

 מה גרם לך לעזוב את שדרות שבה גדלת ולעבור לכאן למושב נווה ימין?

"הגעתי לכאן בגלל האהבה נכזבת. חוויתי אהבה לא פשוטה שנגמרה לא כמו שרציתי. ארזתי את הדברים שלי והתרחקתי משדרות. חיפשתי מקום חדש שבו אוכל להתחיל מחדש ולהתמקד במוזיקה שלי".

 יש לך שכירות לשלם. הנגינה ברחוב מספיקה לך?

"זו לא הפרנסה העיקרית שלי, אבל זו פרנסה לא רעה. הופתעתי לגלות שיש בזה לא מעט כסף. אני מתפרנס גם מעשיית מוזיקה באולפן. אני לא עומד ברחוב כדי לקבץ נדבות אלא כדי שישמעו אותי וליהנות מזה".

 איך האנשים מגיבים אליך כאן ברחובות?

"הרבה אומרים לי שאני שר ממש יפה. הם ניגשים, שואלים שאלות ומשלשלים כסף לתוך נרתיק הגיטרה. אני עומד כאן ושר ונעים את זמנם בדרך לסרט ולקניות".

מה אומרת המשפחה שלך על מעברך לכאן?

"הם מפרגנים. כמובן שלא לא סיפרתי עדיין על השירה ברחוב, את זה אני לא מפרסם בפייסבוק. אני מעדיף לעשות את מה שאני אוהב בצניעות ובשקט".

מה עם שירים מקוריים משלך?

"יש לי חומר משלי – לפחות 300 שירים ושני אלבומים מוכנים - ויש לי אולפן הקלטות, אבל כרגע אני עוד לא שם. אני אוציא אותם ברגע שארגיש שלם איתם במאה אחוז. אני מתבשל עם זה על אש קטנה. כשיגיע הרגע אצא איתם ובגדול".

ספר על העבודה עם חניכי בית אקשטיין. המוזיקה עוזרת לך להתחבר לחניכים?

"אני מגיע לעבודה עם הגיטרה, שזה נשק של אהבה וזה מדהים כמה שזה עובד. אני עובד עם אנשים מוגבלים עם אוטיסטים וברמת תפקוד נמוכה. אני עוצר באמצע היום ואומר להם, 'יאללה, אנחנו הולכים לעשות כאן מסיבה' והם הכי מאושרים בעולם. זה נותן לי לא פחות ממה שזה נותן להם, אפילו יותר. אחרי שעה שאני מנגן איתם זה מטעין אותי לשבוע שלם. כמו שאני שר ברחוב מהלב אני שר איתם מהלב. אחרי שאני הולך אני חושב עליהם כל הזמן, אני מתגעגע אליהם. הם אנשים מדהימים שאפשר רק ללמוד מהם. הם לא כועסים, הם כל הזמן שמחים".

 מה המסר שלך לקוראים?

"אני שמח לנגן בשבילכם. שמח לעשות לכם קצת טוב על הלב. מוזיקה זו הדרך הכי טובה להתחבר לעצמכם. אז חברים, תתחברו לעצמכם זה החיבור האמיתי".

 

 


 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נתוני עבירות הרכוש נחשפים
הורי גן רותם דורשים תיקון הליקויים במיידית
גופת גבר נמצאה בקריית אתא
מבוטח, נשרף לך הבית? התכונן לביקור השיילוקים
רוכבי יחידת האופנועים של מדא
מדריך מד"א השלם לשמירה על בריאותכם בחג
תושבי כפ"ס הכי מרוצים בארץ ממקום מגוריהם
פיצוץ ושריפה במפעל תעש
פיצוץ ושריפה במפעל תע"ש ברמת השרון
מתרגלים לשעת חירום
מתרגלים לשעת חירום