הוד השרון

מכוון גבוה

יוסי שאבי, יו"ר קבוצת הפועל הוד השרון בכדורגל, רוצה לראות את קבוצתו חוזרת לליגה א' בתום העונה הקרובה. הוא יודע שקל זה לא יהיה, טוען שלמד מטעויות העבר ומקווה בעוד חודש וחצי להיות חבר מועצת עיר

זאב גולדשמיט 20/09/2018
יוסי שאבי. לחזור לליגה א' (צילום: זאב גולדשמיט)

קבוצת הכדורגל הפועל הוד השרון פותחת עונה חדשה, הפעם בליגה ב' (מחוז דרום א'), בתקווה לימים טובים יותר. מחר (שישי) היא תתארח אצל שמשון ת"א, בקרב בין שתי קבוצות ששמו להן למטרה להעפיל לליגה א'.                            

כזכור, את העונה שעברה בליגה א' סיימה הקבוצה עם אפס ניצחונות ובמקום האחרון, אבל משחקי גביע המדינה של טרום עונה וסגל השחקנים שהובא לצד מאמן מנוסה רונן ויינשטיין, נותנים תחושה שהקבוצה תיאבק העונה חזק על העלייה לליגה א'.                                                                     

סימנים לכך ניתן היה לראות במשחקי גביע המדינה. הוד השרון ניצחה עד כה בשלושה משחקים, האחרון שבהם היה ביום שישי שעבר כשגברה 0:2 על כפר קאסם שועאע, משערים של רום בראון וערן זגר ובכך הבטיחה את מקומה בגמר המחוזי.                                                                       

יו"ר הפועל הוד השרון, יוסי שאבי, אמנם עסוק בימים אלה בענייני בחירות לרשויות המקומיות (מספר 2 ברשימת "הליכוד" בעיר), אבל הוא עם הפנים לקראת העונה שבפתח. "הקבוצה עדיין לא מחוברת, אבל עם הזמן נשתפר וניאבק בצמרת" אמר שאבי.

יוסי, מהיכן האמונה שתעלו ליגה?

"בנינו קבוצה חזקה שתיאבק על העלייה. ליגה ב' זה נמוך מדי עבור הוד השרון. אבל אחרי מה שעברנו בעונה שעברה אני לא רוצה לצאת בהצהרות כדי לא לקבל סטירה. אם נהיה מציאותיים, למדנו מטעויות העבר והעונה הבאנו שחקנים איכותיים, אם זה שני בלמים מנוסים ששיחקו בליגת העל, עוז יפרח ואביב חדד, הבאתי את השוער המנוסה דניאל מחלוף, הבאתי את החלוץ ערן זגר, החזרנו את יוני שגיב, דודי הילל ובר נמני. זה נראה טוב, נראה מה יהיה. קל בטוח לא יהיה".

אומרים שדרום א' הוא המחוז הקשה ביותר בליגה ב'

"זה נכון, דרום א' הוא המחוז הכי קשה מבין ארבע מחוזות בליגה ב'. יש הבדלי רמות מליגה א'. קבוצות שלא חושבות על עלייה נלחמות נגדנו מאוד חזק. בליגה א' עדיין יש חצי מקצוענות, ובליגה ב' זה נראה אחרת לגמרי וצריך להסתגל למגרשים, לרמה, להכל".

כליכודניק, אין לך בעיה להסתובב בכל מיני יישובים ערביים: כפר קאסם, טייבה?

"אני גאה בהיותי ליכודניק, ואסתובב בכל כפר ערבי בלי חשש. כל יישוב שאני מבקר בו אני מרגיש שזה הבית שלי".

טייבה וכפר קאסם זה הבית שלך?

"הבית שלי זה ישראל, וכל היישובים שהזכרת הם חלק ממדינת ישראל. ההיפך, הם מכבדים אותנו. אנחנו הולכים אליהם, והם מבקרים אצלנו. יש שחקנים יהודים שבאים לשחק אצלם.  אני ליכודניק, אבל לא פנאטי כמו כל הפנאטיים. אני לא רואה בעיה בדו קיום".

אתה מבין שאם לא תעלו העונה אתם עלולים להישאר בליגה ב' הרבה שנים?

"לכן בנינו קבוצה חזקה ונעשה הכל כדי לעלות כבר העונה".

 מהי המסקנה שלך מעונת הירידה?

 "למדתי שצריך סבלנות ולא ממהרים להחליף מאמן ושחקנים. כשנותנים את המפתחות למאמן, לפעמים הוא לא אשם, אם לא נבנתה קבוצה חזקה. השנה בחרנו שחקנים באופן מיוחד, הבאנו שחקנים מנוסים שמתאימים גם מבחינה חברתית. אני רוצה להאמין שעשינו את הבחירה הנכונה".

 מי יהיו היריבות שלכם במאבק על העלייה?

 "יש כמה קבוצות חזקות כמו שמשון ת"א, אור יהודה, כפר קאסם שועאע וטייבה. אולי יהיו עוד אחת או שתיים שיפתיעו".

 אם תיכנס למועצת העיר, זה ישפיע על הכדורגל בעיר?

 "כניסתי למועצת העיר תשפיע לטובה לא רק על הכדורגל, אלא על כל הספורט בהוד השרון. אם בעזרת השם אבחר למועצת העיר, מבטיח לכולם שבעוד ארבע שנים הפועל הוד השרון כדורגל תשחק בליגה הלאומית. התקציבים יגדלו, המגרשים יטופחו בכל הענפים. המטרה שלי לעזור לכל ענפי הספורט בעיר, לא רק לכדורגל אלא גם לכדורסל, לכדורעף, לשחיה, שבשנים האחרונות לא זכו ליחס הראוי. הגיע הזמן שהמגרשים, האולמות ובריכות הספורט בהוד השרון יטופחו, ויהיו בסטנדרטיים מתאימים, כדי שקהל יוכל לבוא ולצפות במשחקים בתנאים הולמים. הגיע הזמן שהספורט בהוד השרון יקבל את היחס שמגיע לו".

 

 


 

 

 

 

עוד בהוד השרון
זאב גולדשמיט 05/12/2019
זאב גולדשמיט 26/11/2019
זאב גולדשמיט 19/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 13/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
תערוכה מייק ברנט. שנת 1974 עם אמא ואח צבי
"משה" - מייק ברנט כוכב עליון
כיתת ותיקים שלישית בחדרה
טעימת יין מקצועית
יקב ועשיית יין אֻמָּנוּת או אָמָּנוּת
המשטרה תפסה 28 ליטר של "סם האונס"
נער ממגדל העמק נפצע קשה בטיול באזור אילת
פועל נחתך ממסור דיסק - מצבו בינוני
עוברים לכרטוס חכם
שאקיל השאקל?