הוד השרון

הורי גן רותם דורשים תיקון הליקויים במיידית

סגן ראש העירייה ערך סיור בגן, בו נמצאו חריגות גבוהות ברמות הקרינה האלקטרומגנטיות. לעירייה הועברה הצעת מחיר לתיקון הליקויים וההורים, ממתינים

זאב שרגא 26/09/2018
גן רותם. ההורים ממתינים (צילום: זאב שרגא)

בשבוע שעבר, דיווחנו אודות חריגות גבוהות ברמות הקרינה האלקטרומגנטיות, שמצאו בבדיקות קרינה שנערכו ביוזמת הורי גן רותם במרחבי הגן. ההורים הופתעו לגלות כי אזורים בחצר הגן נתחמו בצורה מאולתרת משהו על ידי כיסאות ונמנעה גישתם של הילדים לאזורים אלה, על כן הודיעו כי ישיבתו את הלימודים בגן עד לפתרון הליקויים הגורמים לחריגות.

בסוף השבוע התקיים סיור נוסף בגן, בו לקחו חלק הורים מודאגים, כמו גם סגן ראש העירייה, יגאל שמעון, ובודק מוסמך מטעם העירייה. לבקשתו של שמעון, הועברה לעירייה הצעת מחיר לביצוע עבודות לתיקון הליקויים, על ידי החברה ששכרו כאמור ההורים עצמם, לצורך ביצוע הבדיקות.

בהצעת המחיר נכתב כי, "לאחר סיור מדידות במקום, נראה כי במקום ישנה פליטה של שדות מגנטיים מוגברים עקב מקור קרינה לא מזוהה וקווי הזנה או בעיית תאימות אלמ"ג הגורמת לערכים גבוהים מהרגיל בחלק מן האזורים. לאיתור הבעיה מומלץ לבצע בדיקה מעמיקה של התפלגות השדות המגנטים באמצעות הקלטה ותיעוד של התפלגות השדות המגנטיים לאורך של מספר ימים, ובכך לסייע לאפיין את בעיית התאימות ולפתור אותה חשמלית".

עוד נכתב בהצעת המחיר כי, "בסיום התהליך תאותר הבעיה שגורמת לעודף שדות מגנטים ויונמכו עוצמות השטף המגנטי שמקורם בחוסר היציבות של המערכת בשל בעיית תאימות אלקטרומגנטית ובמידת הצורך יומלץ על מיגון באזורים הבעייתיים. מעבר לכך יבוצעו במידת הצורך תיאומים ובדיקות מול המעבדה הראשית של חברת חשמל לשם ביצוע שינויים במערכות שלהם. בנוסף יתכן שיהיה צורך לבצע בדיקות ותיאומים מול הדיירים השכנים באזור ו/או מול העירייה בשילוב מחלקת תאורה. לאחר סיום התהליך יונפק דו"ח תקינות ובו יפורטו נקודות המדידה הערכים, התקנים ועמידה בהמלצות המשרד להגנת הסביבה, וכן יפורטו כללים לנקיטת זהירות מונעת לשם צמצום החשיפה." סך התשלום לביצוע העבודות על פי חברת 'רזאור' עומד על 26,180 שקל".

  חברת ועד ההורים בגן, מעיין צדוק: "בהמשך ללחץ שהופעל מצד ההורים נערך סיור מקצועי בגן עם סגן ראש העירייה יגאל שמעון ובודק שהגיע עמו. במקביל העבירה חברת המדידות ששכרנו אנחנו ההורים, הצעת מחיר לתיקון הליקויים שגורמים לחריגות ברחבי הגן. הצעת המחיר לתיקון הליקויים שגורמים לחריגות הקרינה הגבוהות ברחבי הגן המגיעות לפי 10 מהמותר, הועברה לבקשתו של יגאל שמעון ואנחנו ממתינים לתשובת העירייה. במידה ולא יתוקנו הליקויים עד סוף חופשת סוכות נשבית את הלימודים בגן".

 סגן ראש העירייה, יגאל שמעון: "אכן ביקשתי לקיים סיור נוסף בגן לסיור עם ההורים והגננת והזמנתי את המומחה לבדיקת קרינה, מר יורם גבאי, מחברת גלית. בבדיקה עלה כי בתוך הגן אין קרינה מעבר לתקן המומלץ ומחוץ לגן, באזור הסגור, אכן יש קרינה מעל התקן ואזור זה מגודר.  ההחלטה היא לפעול במיידית לתיקון התקלה ולאפשר פתיחת המתחם לפעילות של הגן. בימים הקרובים יבוצעו התיקונים  על פי המלצות הבודק ולאחר מכן תערך בדיקה נוספת, בכדי שניתן יהיה לפתוח את כל המרחב הסגור לפעילות של הגן. הכל בתאום מלא עם הורי הגן, צוות הגן ואגף החינוך".."

תגובת עיריית הוד השרון תפורסם עם הגעתה למערכת.

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מדחנים בהוד השרון. לא פעילים
"נתנו לי קנס ללא הצדקה"
נהג רכב פרטי נפצע בתאונה עם מעורבות משאית
נהג רכב פרטי נפצע בתאונה עם מעורבות משאית
תוכנית התחדשות עירונית בכפר סבא יוצאת לדרך
מאות יח"ד צמודות קרקע במגדל העמק
תאונה קשה בכביש 77
תאונת דרכים בין מספר כלי רכב בכביש 77
נחשפו שתי פרשיות סמים בהרצליה
בית ספר של אהבה
"בית ספר של אהבה"
מרעננה לארווויזיון?