הוד השרון

פאנל בחירות בקהילת יונתן

קהילת יונתן תארח את המועמדים לראשות העירייה בפאנל בחירות שיתקיים ביום שלישי ה-2 באוקטובר

זאב שרגא 26/09/2018
פאנל בחירות בקהילת יונתן
(תמונה להמחשה צילום: iclipart)

בעוד כחודש נצעד כולנו אל הקלפי בכדי להכריע מי יעמוד בראש העירייה בחמש השנים הקרובות ומי יהיו נבחרי הציבור שיישבו סביב שולחן המועצה. אין ספק כי התמודדותם של רבים כל כך על התפקיד הנכסף ועל כיסא חבר המועצה יביא לסיבוב שני בין שני המועמדים שיגיעו למקומות הראשונים, כלומר בחירות נוספות כשבועיים לאחר מכן, אולם את חלוקת המנדטים של הרשימות השונות נוכל לדעת כבר עם ספירת הקולות בסיבוב הראשון.

המועמדים כולם נדרשים כאמור לתת דעתם לנושאים חשובים העומדים על סדר היום העירוני: חינוך, תרבות, תחבורה, בנייה ועוד, אולם בדומה לערים אחרות, על הפרק עומד נושא חשוב לא פחות – משנתם של המועמדים בכל הקשור לפלורליזם בנושאי הדת, תקצוב שוויוני לכלל הזרמים הדתיים ומה שמכונה "הדתה" במערכת החינוך או במרחב הציבורי – גם על כך צריכים לענות המועמדים שלעת עתה נראה כי הם "צועדים בין הטיפות".

עמותת "קהילת יונתן" של הזרם הרפורמי בהוד השרון הרימה את הכפפה ומתעתדת לערוך "פאנל מועמדים" אליו הוזמנו כלל המועמדים לראשות העירייה. בעמותה רשמו זה מכבר ניצחון אדיר אל מול העירייה, בעתירה שהגישו לבית המשפט בנושא הקמתו של בית הכנסת הרפורמי הראשון בעיר, שבנייתו מתעכבת מזה שנים ארוכות. כעת ברצונם לשמוע מה עמדתם של כלל המועמדים כאמור, בנושאים הקשורים לעיר בכלל ולפעילות דתית בפרט.

בהודעה שהוציאה "קהילת יונתן" נכתב כי, "כדרכה של קהילת יונתן במעורבות חברתית, החליטה הנהגת הקהילה לקחת גם הפעם חלק פעיל בבחירות לראשות העירייה, אשר תתקיימנה ב-30 באוקטובר, ולקיים פאנל של המתמודדים למשרה הרמה. כקהילה שחורתת על דגלה ערכים של צדק ואמת, פלורליזם דתי ורוחני, שוויון מגדרי וחופש דת, זוהי הזדמנות לפגוש ולבחון את המועמדים השונים ולהטות אוזן קשבת לדעתם בנושאים אלה והמשתמעים מהם. כידוע, תושבים רבים בהוד השרון חולקים ערכים אלה, ומגיעים במספרים גדלים והולכים לפעילויות השונות של הקהילה בתחומי הדת, התרבות והרוח, לכן, ערכים אלה הפכו לאבן בוחן לכל מועמד".

מהקהילה נמסר כי כל המתמודדים, פרט ליואב רוזן, אישרו את הגעתם לפאנל שיתקיים ביום שלישי, 2.10, בשעה 20:00, בבית הכנסת בכפר הנוער ע"ש מוסינזון. רחוב עליית הנוער 1, הוד השרון. טל: 09-7463447, 052-4462112.

המועמד לראשות העירייה, ד"ר יואב רוזן, מסר בתגובה: "אני תומך בפעילות של כל גוף שפועל לטובת הקהילה בעיר כמו גם בפעילות "קהילת יהונתן" ברובד הרפורמי וברובד התרבותי. לצערי עקב התחייבויות קודמות לא אוכל לקחת חלק בערב המדובר".


zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
רשת "חצי חינם" מעניקה כרטיסים בהנחה
בעלי חנויות ירקות עתרו נגד העירייה
ישראלי מרעננה שבר שיא גינס
קים קרדשיאן בדרך לישראל
קים קרדשיאן בדרך לישראל
נגזר דינם של פורצים לביתה של ניצולת שואה
נגזר דינם של פורצים לביתה של ניצולת שואה
בראוניז  שוקולד וריקוטה
בראוניז שוקולד וריקוטה
עוגת תפוחים מנצחת לראש השנה
עוגת תפוחים מנצחת לראש השנה
סיום הקורס
בכפר סבא מחנכים לסובלנות