הוד השרון

מישהו לשחק איתו

עמותת קלי"ק מפעילה פרויקט חשוב במסגרתו מגיעים מתנדבים לבתים של קשישים, מנעימים את זמנם ומפיגים את תחושת הבדידות. השירות הקטן הזה עושה פלאים בחיים של האנשים האלה. תשאלו את חנן קרן

קרן שלהבת 02/10/2018
שלמה וחנן. קשר חברי (צילום: קרן שלהבת)

בהוד השרון יש מאות קשישים, בהם אנשים בודדים שמחפשים קצת חברה, בעיקר בתקופת החגים. כדי לתת קצת מזור לאנשים האלה מפעילה עמותת קלי"ק פרויקט חשוב, שבמסגרתו מגיעים מתנדבים פעם בשבוע לבתים של זקנים ומשחקים איתם שש בש, דמקה, או סתם מדברים איתם על ענייני היום. תתפלאו אבל השירות הקטן הזה עושה פלאים בחיים של האנשים האלה. תשאלו את חנן קרן, בן 73, שמתגורר בעיר משנת 1984.

"תמיד הייתי אדם פעלתן, שאוהב לעבוד עם הידיים, אבל בשנים האחרונות בגלל מצבי הבריאותי כבר אין לי יכולת להעסיק את עצמי כמו פעם. אני מוגבל בתנועה וזה מאוד מתסכל. הבעיה היא שמאוד משעמם לי. הנכדים באים מדי פעם, אבל זה לא מספיק. חיפשתי מישהו בגיל שלי שישחק איתי שש בש, או רמי קוב ואז מצאתי את שלמה".

"אני משחק עם חנן בכל מיני משחקים, בהתאם ליכולות שלו", אומר שלמה סינורודין, בן 69. "אנחנו משחקים בעיקר רמי. חנן שחקן ממש טוב והוא הרבה פעמים מנצח אותי".

שלמה מגיע אל חנן פעם בשבוע במסגרת פרויקט "תעסוקת בית" של עמותת קלי"ק מהוד השרון. התוכנית מעניקה לחברים בה פעילות חברתית ותרבותית - המאפשרת להתגבר על הרגשת בדידות, תחזוקת בית, סיוע בסידורים, יעוץ ושירותי מידע.

שלמה מה גרם לך להתנדב בגילך?

"אחרי שעבדתי במשך 45 שנה בתעשייה האווירית יצאתי לפנסיה לפני שנתיים וחיפשתי לעשות משהו עם עצמי בלי לשגע את האישה. קשה לשבת בבית הרבה לכן אני משלב את ההתנדבות עם בילוי בים, ספורט וגם בעשייה חברתית".

בעמותת קלי"ק זקוקים למתנדבים נוספים על מנת להגיע לכל הקשישים בעיר. "כל אחד מתאים להתנדב. כל מה שצריך זה יכולת נתינה וזמן פנוי", אומר שלמה.

רוצים להצטרף לפרויקט? אתם יכולים להגיע למשרדי עמותת קליק ברחוב שמעון הצדיק 12 הוד השרון, או להתקשר: 077-5512984.

רוצים לראות את הפגישה של שלמה וחנן? כנסו לדף הפייסבוק של "הוד הכפר" ותוכלו לראות את הסרטון המלא.

 


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
יצחק שום , הצלתי את הקבוצה מפירוק
שום עולה להתקפה
סיור בבתי עסק בקניון רננים
מי משגיח על המשגיחים?
שוד מזוין לאור יום בכפר סבא
מפגינים נגד סיפוח ישובים להוד השרון
סיום קורס חובשים איחוד והצלה
סיום קורס החובשים של איחוד והצלה
סב(ת)אות מרחוק
סב(ת)אות מרחוק
מע ניטור אוויר יוצבו בשכונות הירוקות
מע' ניטור אוויר יוצבו בשכונות הירוקות
הסליקו קוקאין בציורי שמן