הוד השרון

הורי החינוך המיוחד וילדיהם הפגינו סמוך למשרדי אגף החינוך

ההורים מספרים על תלאות שעוברים הילדים בהסעות בדרכם לבית הספר וחזרה: שעה וחצי-שעתיים נסיעה לכל כיוון, ששה ילדים עם צרכים מיוחדים ורק מלווה אחת

זאב שרגא 03/10/2018
הורי החינוך המיוחד וילדיהם הפגינו סמוך למשרדי אגף החינוך
ההורים דורשים לפצל את ההסעה ולהוסיף מלווה (צילום: זאב שגא)

הבוקר (רביעי) הפגינו הורים לתלמידים בחינוך המיוחד בהוד השרון נוכח מה שהם מכנים "סיוט מתמשך" לילדים, שעושים את דרכם מדי יום מביתם בהוד השרון לבית הספר בכפר יעבץ, כשעה וחצי עד שעתיים נסיעה, לכל כיוון. לדברי ההורים, ששה תלמידים מקובצים יחדיו בהסעה המדוברת, כשרק מלווה אחת משגיחה על הסדר ואמורה לתת מענה לצרכים המתעוררים מן הסתם בנסיעה כל כך ארוכה.

 יעל יוספברג, אמו של מיכאל: "אנחנו מוחים על כך שילדינו מוסעים לבית הספר שירת הלב בכפר יעבץ, נוכח מחסור במסגרות חינוך מתאימות בהוד השרון. ששה ילדים בהסעה אחת שעורכת בין שעה לשעה וחצי לכל כיוון – כשלוש שעות ביום הילדים שלנו בדרכים. אנחנו מדברים על שיה ילדים מתבגרים על הרצף האוטיסטי, כל אחד עם הקשיים שלו. יש לנו ילדים חרדתיים, ילדים עם בעיה בוויסות החושי שהם צריכים כל הזמן להתנועע, יש לנו ילדים עם הפרעות אכילה ועל כולם מלווה אחת. אם ילד אחד זקוק ליותר – שאר הילדים מקבלים פחות או לא מקבלים בכלל. הילדים צריכים להגיע בשעות אחר הצהריים לטיפולים מקדמים, שאנחנו ההורים מממנים מכספנו, על מנת לקדם אותם ולהביא אותם לתפקוד עצמאי ככל האפשר. הם לא מגיעים בזמן כיוון שההסעה מתארכת וזה לא אנושי – לילדים נורמטיבים קשה לשבת שעה בהסעה אז תחשבו מה המשמעות עבור ילד מיוחד".

"היינו אתמול בפגישה באדף החינוך בעירייה. הייתה אוזן קשבת אבל היא לא מספיקה, יצאנו ללא תוצאות", מוסיפה יוספברג, "אנחנו צריכים פתרון שמגיע לילדים– ברור שאנחנו לא מצפים שהילד יגיע לבית הספר תוך עשר דקות, זה חלום שלא יתגשם, בטח לא בתקופה הקרובה אבל לפחות שההסעה תיארך משך זמן סביר."".

"אנחנו מבקשים למעשה לפצל את ההסעה לשתיים – שתי הסעות עם שלושה ילדים ומלווה אחת. רק הפיזור של הילדים בעיר לוקח כ–40 דקות כיוון שכל אחד מהם גר בקצה השני של העיר. ברגע שההסעה תפוצל ניתן יהיה לחלק את הילדים לפי אזורים. הגענו לכאן להפגין עם הילדים ועד עכשיו איש מאגף החינוך לא ירד לשוחח איתנו."". 

אל ההורים המוחים הצטרפו גם עוברי אורח שהביעו הזדהות, נשאו שלט ועמדו בכיכר רחוב הבנים במחאה. אליהם הצטרפו גם המועמדים לראשות העירייה, עו"ד נוה גור ונדב דואני, כמו גם חברי המועצה מאיר חלוואני, יעל ברזילי ועדי ברמוחה. איש מחברי הקואליציה לא נכח בהפגנה.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "הסעות תלמידים מבוצעות גם הן בהתאם להוראות משרד החינוך. זמן הנסיעה הממוצע, בין העיר לבית הספר הינו כ-45 דקות ומשתנה בהתאם לעומסי התנועה בכבישים. בהמשך תבוצע מדידה נוספת של משך הנסיעה ובמידה וימצא כי ישנה חריגה היא תטופל".

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
הטיול הגדול
שמעון אמסלם, רן בנימין, טילטיל
פרויקט נגב סל מסכם שנה שנייה מוצלחת
אושרה בניית אלפי יח"ד בבקעת אונו
מגבירים אכיפה בנושא האופניים החשמליים
נמחקה עתירת טיב טעם בסוגיית פתיחת הסניף ברחוב מרדכי
נמחקה עתירת "טיב טעם" בסוגיית פתיחת הסניף ברחוב מרדכי
נווה זמר הולכת לבחירות
"נווה זמר" הולכת לבחירות
מאיץ החלומות
טיול חורף ב"שביל הפטריות"- הערבה התיכונה