הוד השרון

"משחק הכיסאות"

מערכת הבחירות הנוכחית בהוד השרון שוברת שיאים חדשים עם מועמדים שזוכים לתמיכת מספר מפלגות ארציות ומפלגות שתומכות במספר מועמדים

זאב שרגא 04/10/2018
נאור שירי, אמיר כוכבי ועופר שלח, באירוע השקת הרשימה המשותפת (צילום: עידן מרציאנו)

רבות דובר על "נפלאותיה" של הפוליטיקה הארצית, כמו גם המקומית, אולם אין ספק כי מערכת הבחירות הנוכחית מציגה בפנינו תמונה מפורטת וברורה אודות הדרך בה מתקבלות החלטות חשובות הנוגעות לחיים של כולנו, למשל בשאלה מי יהיו חברי המועצה שיקבעו איך ייראו חיי העיר ומשכך גם חיינו, בשנים הבאות עלינו לטובה.

הליכוד מפצל

לפני כחודש דיווחנו אודות "פיצול" שהתרחש במפלגת 'הליכוד'. מצד אחד חבר המפלגה הוותיק יגאל הררי, שהביא לכנס הבוחרים שלו את צמרת המפלגה הארצית, אולם מתמודד לראשות העירייה בכלל באופן עצמאי ולא נתמך על ידי המפלגה. מהצד השני ארנון אברמוב, שנבחר ברוב קולות לעמוד בראש רשימת 'הליכוד' בהוד השרון, עושה שימוש באותיות מחל ואף זכה לתמיכת המפלגה בסכום של כ – 100,000 שקל ומהצד השלישי (נכון, אין צד כזה, אבל זו הפוליטיקה) המועמד לראשות העירייה, נדב דואני, גם הוא חבר ליכוד ותיק, שקיבל את תמיכת המפלגה בחתימת הסכם "איחוד רשימות" אל מול ח"כ דוד ביטן, הכולל תמיכה של כ – 400,000 שקל ₪שקל בקמפיין שלו, מבלי שהתחייב ל"שריין כסאות".

העבודה מזגזגת

התנהלות מפלגת העבודה בבחירות המקומיות, גם היא תמוהה. בתחילה תמכה המפלגה רק באחד החברים שלה, המועמד לראשות העירייה, עו"ד משה חנוכה, המזוהה כפעיל מוכר של ח"כ עמיר פרץ. חנוכה למעשה הוא שמתמודד בבחירות עם האותיות 'אמת', כראש רשימת מפלגת 'העבודה', תוך התנגדות של פעילים מרכזים בסניף, בהם מזכיר הסניף רפי בן מרדכי, שלא אהב את העובדה כי לא היה שותף לכאורה, להליך בחירתו של חנוכה כראש הרשימה. בן מרדכי, המזוהה בפעיל במחנה אבי גבאי, לא מצא את מקומו בראש הרשימה של חנוכה ובשבוע שעבר, הודיעה המפלגה על תמיכתה במועמדת לראשות העירייה, יפעת קריב. האחרונה קיבלה תמיכה של כ – 250,000 שקל לטובת הקמפיין ואילו בן מרדכי, קיבל את המקום השלישי ברשימתה, מקום ריאלי לכל הדעות.

נדגיש כי כל זאת לא פוסל חלילה את בן מרדכי, איש משכמו ומעלה שבעברו כיהן כחבר מועצה, חבר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה וחבר בוועדות עירוניות. הוא ממובילי המחאה נגד תוכנית המתאר, מוביל את מחאת תושבי ז'בוטינסקי ולאחרונה אף ניצח את העירייה בעתירה שהגיש נגד עבודות ליצירתו של כביש חדש במערב העיר. הוא דרש ובית המשפט פסק, להפסיק את העבודות. אולם קשה להתעלם מהשאלה מדוע לא מצא את מקומו ברשימת המפלגה אליה הוא משתייך, מפלגת 'העבודה', שאגב – הודיעה זה מכבר כי היא תומכת גם ברשימתה העצמאית של המועמדת למועצת העיר, שרי ירושלמי.

 קצב – מרצ – יש עתיד                    

אם הצלחתם להתבלבל עד כאן, הרי שהשיא עוד לפנינו. באירוע השקה שערך המועמד לראשות העיריה, אמיר כוכבי, נחשף האיחוד שעליו דיברה העיר, במהלך סוף השבוע כולו. כוכבי הציג איחוד יוצא דופן השמור רק לפוליטיקאים מנוסים (במובן הטוב של המילה) כשהוא מקבל את תמיכתן הרשמית של שתי מפלגות ארציות, השונות במהותן זו מזו. מפלגת הבית שלו, הלא היא "מרצ" תומכת במועמדותו לראשות העירייה, לצד תמיכתה של מפלגת "יש עתיד".

 נציין כי כוכבי אינו תומך מובהק של מפלגת "יש עתיד", בלשון המעטה. בשנת 2012 אף התבטא בחריפות נגד יו"ר הסיעה, ח"כ יאיר לפיד, שכונה על ידי כוכבי לא פעם כ"יהיר לפיד".ובכל זאת, בחר לפיד לתמוך דווקא בכוכבי ולא במי שכיהנה בכנסת מטעם 'יש עתיד', יפעת קריב, ולא במי שפרשה מהסיעה לאחר 5 שנים בהן ייצגה אותה במועצת העיר, חברת המועצה עדי ברמוחה. האחרונה סירבה לקבל החלטה "מונחתת" של המפלגה למיקומו של פעיל המפלגה הוותיק, נאור שירי, במקום הראשון של רשימת הסיעה ועל כן פרשה. כך שיצא שכוכבי זכה בתמיכת שתי מפלגות גדולות ואילו נאור שירי, קיבל את המקום השלישי ברשימה המשותפת, גם כן ריאלי לכל הדעות. גם חברי מרצ שובצו בהמשך הרשימה.

 נציין כי המועמדת לראשות העירייה, עו"ד כנרת כהן, קיבלה גם היא את תמיכתה של מפלגה גדולה – מפלגת "כולנו", בה היא פעילה ומכהנת כיו"ר פורום הנשים. כהן מקורבת לשר כחלון ולשרי המפלגה בכלל וזכתה בתמיכה כספית לקמפיין, בסכום של כחצי מיליון שקלים, אולם לא התבקשה לשריין מקומות כאלה ואחרים ברשימתה.

 תגובות

 ביקשנו את תגובתן של יפעת קריב ומפלגת העבודה, כדי לבדוק האם למעשה מקומו של בן מרדכי במועצה הבאה "נרכש" באמצעות התמיכה הכספית שהועברה לקריב?

 יפעת קריב מסרה בתגובה: "ברשימתנו ייצוג לכלל האוכלוסיות והשכונות בעיר וגם לכל המפלגות המרכזיות. רפי בן מרדכי מהווה תוספת משמעותית לרשימה בהיותו אופוזיציה מוכרת וותיקה לראש העיר היוצא ובהיותו מחלוצי הלוחמים בתוכניות המתאר האימתניות המאיימות להוסיף עוד עשרות אלפי יחידות דיור בהוד השרון. יחד עם רפי ועם חברי הרשימה הנוספים נבלום את תוכנית הבנייה בדרום הוד השרון ונעלה את הוד השרון ליגה בכל תחומי הפעילות העירוניים".

 עו"ד ערן חרמוני, מזכ"ל מפלגת העבודה ויו"ר המטה המוניציפלי מסר בתגובה: "אין כל דבר חריג בהתמודדות של מספר סיעות או רשימות בת מטעם מפלגה כזו או אחרת, הדבר נעשה ע"י כלל המפלגות ומהווה נורמה מקובלת בבחירות המקומיות. לעניין עמדת מפלגת העבודה בהוד השרון, מצ"ב החלטת הוועדה המוניציפלית של המפלגה, המדברת בעד עצמה: 'מפלגת העבודה מתמודדת ברשימה מטעמה ובתמיכתה בהובלת עו"ד משה חנוכה לראשות העיר בהוד השרון ולמועצת העירייה תחת אותיות אמת. יובהר ויודגש כי הסיעה בראשות משה חנוכה תהיה היחידה שתוכל לעשות שימוש אותיות אמת ובמותג עבודה. מאחר ורפי בן מרדכי משמש כמזכיר סניף המפלגה בעיר הוד השרון, ואין ברצון הוועדה המוניציפלית לפגוע במעמדו זה, מאושרת השתתפותה התקציבית של המפלגה ברשימה בהובלת יפעת קריב, בכפוף להצבתו של בן מרדכי במקום השלישי ברשימה'".

ביקשנו גם את תגובתם של אמיר כוכבי, מרצ ויש עתיד. שאלנו את כוכבי מדוע בחר לקבל תמיכתו של אדם שלכאורה הוא אינו מעריך פוליטית, "יהיר לפיד", זוכרים? וכן כיצד משתלב מצע הבחירות ו\או תוכנית עבודה בין שתי מפלגות שונות כל כך במהותן? מרצ ויש עתיד?

 כוכבי מסר בתגובה כי, "בעשר שנותיי כנבחר ציבור פעלתי לחבר קהלים, אוכלוסיות וגם נבחרי ציבור. כשאהיה ראש העירייה העיר תיתן שירות לכל תושביה בחינוך, בתרבות, בתשתיות ובכל צורך קהילתי. אני גאה ושמח על החיבור עם 'יש עתיד'" הארצית ומודה ליו"ר המפלגה יאיר לפיד על האמון והתמיכה. ביחד עם נאור שירי בנינו את תוכנית העבודה הטובה ביותר שתאפשר לי כראש העירייה ויו"ר הסיעה הגדולה ביותר לתת לתושבי העיר את הביטחון האישי לו הם זכאים, את השירות המעולה המגיע לנו מהעירייה, את החינוך פורץ הדרך ואת התרבות והתעסוקה שישרתו את כל הגילאים ויהפכו את הוד השרון לעיר המעולה שהיא יכולה וצריכה להיות".

ממפלגת 'מרצ' נמסר בתגובה כי, "מרצ היא שחקן פוליטי מרכזי וככזאת, היא מובילה חיבורים גם עם מפלגות אחרות דוגמת יש עתיד. אנו גאים בחיבור ובטוחים שיחד בהובלת אמיר כוכבי נזכה בבחירות הקרובות בהוד השרון.  אמיר כוכבי הוא חבר מועצה מנוסה שמוביל את רשימתו כבר במשך 2 קדנציות במועצה ועמדותיו ידועות וקבלותיו רבות. מרצ תמשיך לקחת בחיבורים כאלה. הגיע הזמן כוכבי".

 ממפלגת "יש עתיד" נמסר בתגובה: "יש עתיד רואה חשיבות רבה בבחירות המוניציפליות ונותנת לנציגיה ברשויות המקומיות גיבוי מלא, בין היתר, לחיבורים פוליטיים. יש עתיד פועלת בשיתוף פעולה עם כל הקשת הפוליטית לטובת התושבים. הדברים שאמר אמיר כוכבי נאמרו לפני 6 שנים, עוד לפני שמפלגת יש עתיד נכנסו לכנסת. מאז הצטרפו למפלגה מאות אלפי אנשים, מימין ומשמאל, שתומכים ומאמינים בלפיד וביכולותו להחליף את ראש המשלה לאחר הבחירות הארציות הבאות. בימים אלו מגבשת הסיעה תוכנית עבודה משותפת שתביא סדר יום חדש להוד השרון שבה התושבים הם המרכז".

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
כתב אישום בגין ניסיון רצח בשוק נתניה
ילד נפל מגובה ביבנה - מצבו קשה
פצועה קשה בשריפה בבניין בערד
גינת הבנים בכפר סבא
מחזקים את השכונות המזרחיות
איסור דיג בים התיכון של דקרים
איסור דיג בים התיכון של דקרים
 מצלמות אבטחה בשכונת הכרמים
מצלמות אבטחה בשכונת הכרמים
יוגב זוהרון לרמן , הרכש החדש של הפועל ניר רמת השרון
רכש חדש להפועל רמת השרון
חשד: קיבלו במרמה עשרות אלפי שקלים