הוד השרון

סריקות נרחבות בנחל הירקון בעקבות חשש לנער שטבע

לאחר שהתקבל דיווח מאזרח על בגדים ופריטים נוספים אשר נמצאו על גדת הנחל, עלה חשש כי הפריטים שנמצאו שייכים לנער שנכנס למים וטבע. אולם, עד כה לא התקבלה אינדקציה על נעדר כלשהו והחיפושים לא העלו דבר

מיכאל פרוסמושקין 07/10/2018
החיפושים בירקון (צילום: איברהים חוסאן)

 כוחות גדולים ערכו בסוף השבוע סריקות בנחל הירקון, סמוך להוד השרון, בעקבות חשש לטביעה.

הכוחות הוזעקו לאחר שהתקבל דיווח מאזרח שטייל במקום והבחין במערום בגדים מסודרים של ילד ובהם נעלים כיפה ציצית ושעון יד זאת בקרבת בריכה שעל גדותיה עץ עם חבל ממנו נוהגים ילדים לקפוץ לתוך המים, הבגדים נראו ככאלו שנמצאים שם זמן מועט ועוררו חשד לילד דתי שקפץ למים ונלכד בתחתית הבריכה. אולם, בשלב זה אין אינדקציה חד משמעית לכך.
בשל סמיכות האירוע לשבת הוקפץ למקום מפקד זק״א מרחב שרון *ישראל גודלבסקי* וזאת על מנת לבצע הערכת מצב מהשטח והעברת נתונים לשאלת רב והכרעתו בדבר הפעלת חיפושים בשבת. לאחר שהנתונים מהשטח הועברו לשאלת רב פוסק, הורה הרב לצאת לחיפושים מהר ככל האפשר לאור החשש המוחשי לחיו של ילד. 

יחידת הצוללים של זק״א הוקפצה למקום ומתנדבי היחידה החלו בסריקת קרקעית הנחל עד לשלילת מציאת הילד בקרקעיתו. לאור העובדה כי לא התקבלה תלונה על נעדר משך כל זמן החיפוש - הוחלט על הפסקת החיפוש במים וזאת עד להערכת מצב שתעשה המשטרה בעקבות תלונה אם וככל שתתקבל. 

כמו כן במקום שהו כוחות גדולים של משטרה, איחוד הצלה, זק"א, מתנדבי יחידת חילוץ והצלה ומתנדבים רבים נוספים אשר הגיעו לסייע בסריקות. כמו כן, בתחילה יצאה קריאה לבעלי רכבי 4 על 4 להגיע למקום על מנת לסייע, אך בהמשך קריאה זו בוטלה. בתוך כך, יכ"ל יחידת הכלבנים הקפיצה שני צוותים עם כלבי הצלה לסרוק את הנחל ושתי גדותיו בתקווה שהנעדר עודנו בחיים ובתקווה שהצליח לזחול להיכן שהוא ושמא שוכב פצוע. 
חיים אוטמזגין מפקד יחידת הצוללים של זק"א: ״מדובר בעוד אירוע בו נאלצים המתנדבים להותיר משפחה לסעודת השבת לבד לצורך ביצוע משימה עם חשש של פיקוח נפש, היציאה לאירועים אלו נעשית רק לאחר קבלת הכרעה הלכתית מרב פוסק לאחר שהנתונים נפרשים בפניו, גם הפעם הגיבו מתנדבי יחידת הצוללים במהירות ובמקצועיות ובצעו משימה מורכבת של סריקת עשרות מטרים של קרקע בוצית עכורה בעומק של 2 מטר מתחת לפני המים עד לשלילת הימצאות הקטין בבריכת הנחל.״

כאמור, עד כה לא אותר אף אחד באזור וכן לא התקבל כל דיווח על נעדר. 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חינוך למודעות ומניעת שרפות
חינוך למודעות ומניעת שרפות
בשורה להורי הילדים בצהרוני הוד'ש
חגיגת קיץ בפארק נאות קדומים
חגיגת קיץ בפארק נאות קדומים
תיבחן אפשרות לפתוח גן נוסף ב"הרצליה הצעירה"
לוחמי אש ביצעו פעילות הסברתית במוסדות חינוך
אישום: לקח בני ערובה בבנק ושדד מיליוני שקלים
התהפכות הנגרר נצפתה בזמן אמת
חדש ב"הלל יפה" - מרפאת מטיילים