הוד השרון

הורי גן רותם השביתו את הלימודים

ההורים מוחים נוכח חריגות קרינה אלקטרומגנטית שנמצאו בגן. סגן ראש העירייה יגאל שמעון מסר בתגובה: "ילדי גן רותם יכולים ללמוד בגן באופן בטוח "

זאב שרגא 09/10/2018
גן רותם (צילום: פרטי)

בשבועיים האחרונים אנו מסקרים את מחאת הורי גן רותם בהוד השרון, שגילו חריגות בבדיקות אלקטרומגנטיות שבוצעו בגן על ידי בודק עצמאי ששכרו על חשבונם. משגילו את תוצאות הבדיקה פנו אל העירייה וביקשו לפתור את הליקויים במיידית ומשלא נענו, הודיעו בשבוע שעבר על השבתת הלימודים בגן.

 במכתב שהעבירו ההורים לעירייה טרם ההשבתה נכתב כי, "במהלך החודש האחרון פנינו פניות מרובות למחלקת החינוך ולגורמים נוספים בעיריית הוד השרון, בבקשה לפתרון לבעיית הקרינה שבגן רותם". ההורים שהוסיפו מצגת מסודרת וציינו: "מודגמת בעלייה של עשרות ועד מאות אחוזים בערכי הקרינה בכל נקודות הבדיקה בגן. מודגמת קרינה מעל 2 מיליגאוס באזורים רבים מחוץ למבנה הגן וכן גם כבר בתוך שטח הגן. על פי דוח חברת גלית 2018, חשיפת הציבור לאורך זמן לשדה מגנטי העולה על 2 מיליגאוס הינו גורם אפשרי לסרטן. מודגמת הרעה ברורה של המצב במהלך פחות משנה. מודגמת חוסר יציבות, קפיצות ושינויים בקרינה בהפרש של שבועיים בין שתי הבדיקות שבוצעו בשנת 2018".

"עד היום לא קיבלנו לו״ז לטיפול בבעיה ואנחנו רואים בכם כאחראיים העיקריים לבריאות ילדינו בעת השהייה בגן ובזה נכשלתם", כתבו ההורים, "אי לכך החל ממחר ילדינו לא יגיעו ללימודים בגן. איננו מוכנים להעמיד אותם בסכנה יום יומית ובחשיפה למקור קרינה שהוא ברור, קיים וידוע לכולם והיה כבר יכול להיות מטופל מהיסוד לפני שנה! אנו רואים בפתרונות כגון גדר, כסאות, או כל פלסטר זמני אחר, כלעג לאינטיליגנציה שלנו ולא נקבל זאת. עד שלא נקבל לו״ז לפתרון ותיקון הבעיה או לחילופין ינתן פיתרון בצורת מבנה חליפי לא נחזור לגן".

 ההורים וילדיהם כאמור השביתו את הלימודים בגן ביום למחרת והגיעו למשרד מחלקת החינוך, שם נפגשו עם בכירי העירייה. לדבריהם, בסיכום הפגישה נמסר להם כי ילדי הגן יעברו למבנה חלופי למשך כששה ימי עבודה, בהם יתוקנו הליקויים. עם זאת,  נראה כי לאחר הפגישה בגן התעוררו חילוקי דעות בין הורי הגן, בעוד חלקם סרבו לעבור למבנה חלופי בדרום מערב העיר, בדומה לגננת שסברה לכאורה כי המעבר לגן חלופי עלול לפגוע בתפקוד הגן.

 ביום ראשון חזרו הילדים ללמוד בגן כבשגרה, שבחצר עדיין מותקנים מחסומים מאולתרים, המונעים גישה לאזורים בהם נמדדה קרינה גבוהה יותר, בין השאר באמצעות מחסום של כסאות שהוצבו זה ליד זה ומונעים את גישת הילדים למקום.
 

 סגן ראש העירייה יגאל שמעון מסר בתגובה: "ילדי גן רותם יכולים ללמוד בגן באופן בטוח ואין חשש לקרינה בתוך הגן ובחצר הפתוחה. קיים חשש לקרינה באזור הסגור בחצר הגובל עם בנין המגורים כאשר הקרינה נגרמת מצינור המים המחובר להארקה של הבנין שבאחריות דיירי הבנין וזאת מבדיקות שערכנו ע״י בודק מוסמך ומהנדס חשמל וכל הממצאים נמסרו לצוות המקצועי וההורים. ביקשתי לערב את חברת החשמל והיום נערכה פגישה עם נציגי העירייה וחברת החשמל ואנו פועלים לטפל בתקלה ולאפשר מרחב חופשי בכל החצר.  אני חוזר ואומר. אם היה לי חשש הקטן ביותר שיש קרינה בתוך הגן הייתי סוגר את הגן, כך פעלתי בעבר כאשר סגרתי את קומה א' בבית ספר אלון ובעוד מוסדות חינוך בעיר, שמוגנו כאשר התגלתה קרינה. כאן הטיפול הוא חיצוני ונפעל לתת פתרון מהיר."

 


  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוגגים שנתיים ל-ART קיימא בלילה לבן
חשד לסחר במותגים מזויפים
העולים החדשים במהלך הקורס
עולים חדשים עברו קורס למתן עזרה ראשונה
רווח קל
תוך חצי שעה: שני צוללנים טבעו באילת
התנדבו בבית אבות באמצע הטיול השנתי
התנדבו בבית אבות באמצע הטיול השנתי
אישום: מדריכה בעמותה גנבה אלפי שקלים מאדם שהעניקה לו סיוע
אישום: מדריכה בעמותה גנבה אלפי שקלים מאדם שהעניקה לו סיוע
מאיה כץ. לא הוצגו פתרונות תחבורה מספקים
הוועדה המקומית אישרה את תכנית המתאר להרצליה