הוד השרון

מוזיקה ללב היא חודרת

לפני מספר חודשים הקים עומר מאמאן (16) מהוד השרון חברה לתקליטנות. את הכשרון והמוטיבציה הוא מנתב לא רק למסיבות פרטיות, אלא גם להופעות בהתנדבות בפני חולים, נפגעי טרור ובעלי מוגבלויות: "אני מאמין שבשביל לקבל צריך גם לתת"

קרן שלהבת 11/10/2018
מוזיקה ללב היא חודרת
עומר מאמאן עם התעודה שקיבל מעמותת "דובוני החלמה" על אירוע ההתנדבות


 בגיל 16 עומר מאמאן מהוד השרון מעיד על עצמו שהוא מגשים את החלום ויעוד שלו: לשמח אנשים באמצעות מוזיקה. לפני מספר חודשים הקים עם שותף חברה לתקליטנות בשם OV MUSIC. "מגיל צעיר אני אוהב את תחום המוזיקה וגם את כל מה שקשור להגברה ותאורה. העסק לא קם ברגע אחד, במשך שנים קניתי כל הזמן ציוד. פה רמקול, פה חוט תאורה, מגברים ועוד. התחלתי בקטן, עשיתי את כל האירועים של המשפחה וכיום אין לי בעיה להרים כל אירוע, מברית ועד לחתונה. אני חולם להצליח, אבל תמיד אזכור לתת מעצמי גם לאנשים אחרים".

כשעומר מדבר על לתת מעצמו לאנשים אחרים הוא מתכוון בין השאר גם לאירוע שהעניק בהתנדבות לעמותת "דובוני החלמה", עמותה שמסייעת לחולי סרטן, נפגעי טרור ואנשים שחוו קשיים.

ועומר עצמו חווה קשיים לא מעטים בחייו. אמו של עומר, גליה, חלתה במחלת הסרטן והבריאה, דודו חלה גם הוא והבריא אך סבו, שלמה, נפטר לפני שנה מהמחלה. עומר שלקח את מות סבו באופן קשה מספר שהמוזיקה היא זו שנותנת לו את הכוחות להתמודד עם מותו של סבו.

עומר: "כשסבא שלי היה חולה הוא סבל מכאבים. הוא כל הזמן ביקש ממני שאשים לו מוזיקה כי זה מה שגרם לו לשכוח מהכאבים. כשראיתי מה המוזיקה עושה לסבי החלטתי שאני רוצה לשמח עוד אנשים חולים או אנשים שקשה להם וכך הגעתי לעמותת 'דובוני החלמה'".

איך נוצר קשר עם השותף?

"אבא שלי עובד בתור נהג מונית, הוא מסיע לא פעם תקליטנים. לפני חודשיים הוא הכיר לי את ויטאלי שעלה על המונית שלו. ויטאלי תקליטן והצעתי לו שנעבוד ביחד. הקמנו עסק. יש לנו קבלות, לוגו, עיצובים. כמובן שהיוזמה לעסק היא שלי. זה היה החלום שלי.

  "אני עובד כבר ארבע שנים עם קוסם באירועים וימי הולדת. אני עושה לו את ההגברה והתאורה. כמובן שאני משתתף גם במופע הקסמים שלו. עם הזמן רציתי שיהיה לי עסק משלי והצלחתי להגשים את זה".

בני נוער בגילך מעדיפים לבלות במסיבות ולא לנהל את המסיבה.

"אני גם אוהב לבלות, אבל יש לי מוסר עבודה מאוד גבוה אותו למדתי מאבא שלי ומסבא שלי. כשאני עובד אני מאוד נהנה. אני לא עובד בעבודה מזדמנת אלא במשהו שמשמח אותי".

איך נוצר הקשר בינך לבין עמותת 'דובוני החלמה'?

"לשותף שלי יש מכרה שקוראים לה אילנה. היא הפכה למנהלת העמותה בעקבות אימא שלה שחלתה בסרטן. היא סיפרה לו שבעמותה עורכים אירוע לחולים, הוא שיתף אותי. היה לי ברור שאנחנו מתנדבים. הרמנו 150 איש באולם קליפסו ברמלה ושימחנו שם את כל האנשים. אני תמיד מאמין שבשביל לקבל צריך גם לתת. בעוד שבוע אנחנו מתקלטים בהתנדבות באירוע חתונה של מוגבלים שאין להם כסף לערוך את החתונה וכל החתונה נערכת בהתנדבות".

 אני מבינה שיש לך רגישות מיוחדת לחולי סרטן.

"אמא שלי ודוד שלי חלו והבריאו. סבא שלי לעומת זאת נפטר לפני שנה. מי שהתוודע למחלה יודע איזה נזק היא יכולה לגרום. סבא שלי היה נהג מונית וכולם אהבו והכירו אותו כאן בהוד השרון .עברנו חמש שנים אינטנסיביות כשכולם במשפחה היו סביב המחלה הזו".

אחרי כל מה שעברת לא היה לך קשה לעמוד מול אנשים חולים בסרטן?

"לא. היה חשוב לי לשמח את האנשים האלה וזה היה כיף לראות אותם שמחים. זו לא מחלה קלה".

 איך המשפחה שלך מגיבה לעיסוק שלך?

"אימא שלי מאוד מרוצה ושמחה. גם אבא שלי בעננים. הם יודעים שאני מוצא את הזמן גם ללימודים".

מה החלום שלך, תמשיך לעבוד בתחום לאחר הצבא?

"החלום שלי הוא שהחברה שלנו תגדל. שנעשה חתונות גדולות, ימי עצמאות. לגבי העתיד, אני עדיין לא יודע. אולי אני אלך לצבא וארצה לחתום קבע. אי אפשר לדעת מה יהיה. כרגע אני עושה מה שאני אוהב וזה מה שחשוב".

 מזמינים אתכם להופעות בכסף?

"כן. בהחלט. מגיעות אלינו הזמנות מפה לאוזן וככה אנחנו מתקדמים".

 גליה מאממן אמו של עומר מוסיפה: "עומר יודע לשלב בין הלימודים לעזרה לזולת. זה גורם לי לאושר, שאני יודעת שהוא גורם אושר לאחרים. מוזיקה תמיד ידועה כמשהו מרגיע. עומר מצליח לשמח גם אפילו את אימא שלי שהיא נכנסת לדיכאון על האובדן של אבא שלי. הוא משמח אותה עם המוזיקה".


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נבחרות הבאולינג והכדורשת של כפר עידוד זכו באליפות ישראל
אלופי הארץ המיוחדים
"הגברת האכיפה כנגד הכנסת סחורה מזויפת לרצועת עזה ואיו"ש"
נעצר חשוד בניסיון תקיפת רב
מתעמלות בני הרצליה. הישגים משמעותיים בתחרויות
המתעמלות על הגובה
אסף צור. לעשות קפיצת מדרגה
שוער עולה
ראש העין: העיר המתרחבת במדינה
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
למען איכות החיים בבאר שבע