הוד השרון

מערכת הבחירות רותחת

הודעות SMS אנונימיות, עלונים אנונימיים בתיבות הדואר, פריצה למטה הבחירות וניקוב צמיגים של פעילים. אלו הן השלכות מערכת הבחירות המכוערת בהוד השרון בסוף שבוע אחד

זאב שרגא 16/10/2018
מערכת הבחירות רותחת
מטה הבחירות של רשימת "יש" (צילום: פרטי)

אם עד כה היינו עדים רק לשיח בוטה ברחבי הרשת, אודות הבחירות המקומיות בהוד השרון, הרי שמיום ליום אנו עדים לכך כי מדובר במערכת בחירות רוויית יצרים, מלוכלכת משהו, בה נראה כי נפרצו כל הגבולות וכל האמצעים כשרים, בדרך להשגת המטרה – הלא היא כיסא ראש העירייה.

בסוף השבוע שעבר, נשלחו לתושבי העיר מאות הודעות SMSממקור אנונימי, המפנות אצבע מאשימה כלפי שני המועמדים לראשות העירייה, יפעת קריב ונדב דואני, על קשריהם לכאורה עם קבלנים ואנשי נדלן מוכרים בעיר. ההודעות דומות מאוד בלשונן, אותם עסקנים מוזכרים ונראה כי מישהו פשוט שינה את שם המועמד ושלח את ההודעות לטלפונים הניידים של התושבים.

"חבורה של עסקנים השתלטה על הוד השרון", אמר דואני בתגובה, "הם מפחדים מהעמדה הברורה שלי נגד תוכנית המתאר ומהפעולות שאנקוט לאחר היבחרי- עצירת הבנייה בהוד השרון! יש כאן קמפיין ממומן ומתוזמן נגדי שלצערי לוקח את כל מערכת הפוליטית לביצה של השמצות, שקרים חסרי שחר והתבטאויות חסרות רסן. הגבולות נחצים פעם אחר פעם. אנחנו חייבים לשים לזה סוף. ברור היום יותר מתמיד - חייבים לנקות את הוד השרון מהשחיתות והקומבינות. לעניין, לעולם לא קיבלתי תרומה מהאנשים שהוזכרו. כל התרומות שלנו מדווחות כחוק ומפורסמות באתר מבקר המדינה- אני מזמין אתכם לבדוק. הוד השרון צריכה להתקדם לעתיד טוב יותר. אני סומך על התושבים שלנו- הטוב ינצח".

  קריב מצדה סובלת מזה תקופה ארוכה מקמפיין שלילי אנונימי, במהלכו הופעלו נגדה דפים מזויפים בפייסבוק, כאלה שלעתים מצליחים לבלבל את התושבים, המתייחסים אל הדברים לכאורה בשם אומרם. בהמשך לפרשת המסרונים פרסמה קריב סרטון וידאו בדף הפייסבוק שלה, תחת הכותרת "שקרים שוברים בעובדות": "ציפינו שזה יקרה, ידענו שזה בוא והגיע הזמן לשים לזה קץ. שוב נחצו כל הקווים האדומים בקמפיין, אני מגנה את המסרונים השקריים והנבזיים שיצאו נגדי והופצו למרבית תושבי העיר. אני מגנה את הקמפיין השלילי שמתקיים נגדי ונגד מועמדים נוספים. כל ניסיון להדביק לי ספינים וטענות מגוחכות הוא אבסורד שאין כמותו. מה, הכל כבר מותר? לטעון נגדי שאני קשורה לחי אדיב ואנשיו? הלא אני היחידה מבין המועמדים שהייתה תמיד אופוזיציה לוחמנית, עקבית ועקשנית. מעולם לא זגזגתי. התחייבתי ואני אעצור את תכנית המתאר בכל דרך".

עלונים אנונימיים בתיבות הדואר

בסוף השבוע, הקמפיין השלילי כבר עלה מדרגה, כאשר עובדים של חברת הפצה נתפסו כשהם מחלקים בתיבות הדואר בעיר עלונים תחת הכותרת "עיתון עצמאי", בהם פורסמו האשמות נגד המועמדים לראשות העירייה, אמיר כוכבי, ינדב דואני ויפעת קריב. אנשי המטה של כוכבי ודואני פגשו את המחלקים במהלך הפעילות ולמקום הוזמנה משטרה ואף הוגשה תלונה במשטרה, כשתושבים רבים מתגייסים ומעלים לרשת תמונות של ערימות עלונים שנאספו על ידם, והושלכו לפח האשפה, המקום לו הם שייכים.

 "באמצע הלילה קיבלתי התראה שמחלקים עליי, על נדב ועל יפעת חומרי הסתה ודיבה. יצאתי ביחד עם נאור שירי כדי למצוא מי האנשים שבשביל כמה קולות מוכנים להכפיש ולהוציא דיבתם של אנשים שבעיקר רוצים לעשות טוב", אמר כוכבי, "מצאתי את המחלקים. אנשים קשי יום, מאורגנים על ידי אחד מנוסה. מכוניות מלאות חומרים מודפסים. עשרות אלפי שקלים של שנאה. כשהגיעה המשטרה שהזמנתי ניגשתי לשיחה. שאלתי אותם אם הם קראו את מה שהם מפיצים. אם עברה להם לרגע המחשבה שאולי יש בני אדם מאחורי הדמויות המרוטשות והציטוטים המעוותים. אם עצרו לחשוב שיש משפחות, ילדים, הורים מבוגרים שיצאו בבוקר לתיבות דואר ויראו מה מישהו פחדן או מישהי פחדנית, כתבו על הילדים שלהם. 'אנחנו רק עושים את העבודה שלנו' הם אמרו.  זה גם מה שאמר השוטר ונתן להם להמשיך בעבודתם. פעם לעבודה היה ערך בונה. היום יש כאלה שמסתפקים בהריסה. זה לא מרפה את ידי. אני יודע שמי שכתב ומימן והפיץ, בפייסבוק ובפרינט את דברי הבלע והשנאה, חי משנאה ופחד. הוא או היא, לא יגיעו עם זה רחוק".

סגן ראש העירייה, יגאל שמעון, המתמודד למועצת העיר ברשימה משותפת עם חברי המועצה חיים שאבי ואופיר טואיל, הפתיע גם הוא ביום שישי בבוקר, כשהודיע בצער על פריצת מטה הבחירות של הרשימה ברחוב סוקולוב, תוך עקירת הסורגים במקום ושבירת דלת הזכוכית. כרגע, לא ברור האם מדובר בפעילות על רקע הבחירות והשלושה מתלבטים האם להגיש תלונה במשטרה או שלא, לכאורה כדי "לא ליצור אווירת אלימות". יגאל שמעון אמר כי, "אחרי כנס תמיכה עם מאות תומכים ביום חמישי האחרון, התעוררנו לבוקר שישי עם פריצה למטה הבחירות על ידי עקירת שער הכניסה, ניפוץ הדלת וגרימת נזק למטה. אני מקווה שזה לא קשור למערכת הבחירות שעלתה מדרגה בחודש האחרון".

 אחד הפעילים במטה הבחירות של המועמד לראשות העירייה, יגאל הררי, עדכן בתחילת השבוע ב"פורום אביב למען התושבים" כי נוקבו צמיגיהם של שני רכבים הנושאים מדבקה של הררי. "אותו יום, אותה שעה, המקום: קניון שרונים", נכתב בפוסט אליו צורפה תמונה של רכב וצמיגיו מנוקבים, "שני רכבים עם אותו שלט של מועמד מנוקבים בגלגלים, צירוף מקרים? אני בספק, אני 'גאה' באותו אדם שלקח על עצמו את האומץ לסכן את החיים שלנו. מעבר לזה, שלטים מוסרים מלוחות העץ באופן שיטתי יום לאחר תלייתם. מספיק, די עם הרוע, כל אחד גם ככה יבחר לפי השקפותיו, קחו את עצמכם בידיים ותתרכזו רק בטוב".

 נציין כי גם במקרה זה, לא ברור האם קיים קשר למערכת הבחירות. עם זאת, רגע לפני הישורת האחרונה, חשוב לכנס את כלל הפעילים בעיר, כל מועמד ופעיליו, ולהזכיר שוב ושוב כי יום לאחר הבחירות נצטרך להמשיך לחיות ביחד, כולנו כקהילה אחת. מקרי אלימות שכאלה, אין להם מקום והם פסולים, לכל הדעות.

 

   zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
סוכל ניסיון הברחה של כ-5 טון ירקות
סוכל ניסיון הברחה של כ-5 טון ירקות
הסרט המין החזק
יום האישה הבינלאומי בעופר גרנד קניון חיפה
המנצח
המנצח
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה
חוגגים דמוקרטיה בגן החיות התנכי בירושלים
חייבים מנהיג כריש
האזעקה בבית הספר פעלה בערב שבת
סוכת הפרחים
רוכב אופנוע נהרג בראשון לציון