הוד השרון

מה עם חניה בחינם לתושבים?

למרות החלטת חברי המועצה בהוד השרון על שינויים בהסדרי החניה בעיר, העירייה לא מוציאה את הדברים לפועל והתושבים עדיין משלמים בעבור חניה ובעבור תו החניה

זאב שרגא 17/10/2018
מה עם חניה בחינם לתושבים?
יואב רוזן. גרירת רגלים (צילום: פרטי)

לפני כחודשיים החליטו חברי המועצה בהוד השרון על שינויים בהסדרי החניה בעיר, זאת בהמשך להצעתו לסדר של המועמד לראשות העירייה, חבר המועצה ד"ר יואב רוזן. בין השאר הוחלט על בחינת מתן שעתיים ראשונות חניה חינם לתושבי העיר, ביטול התשלום בעבור תו חניה והענקת פטור מלא למשפחות שכולות.

 אין ספק כי מדובר בהחלטה מבורכת שכן מזה שנים תוהים התושבים מדוע הוד השרון היא בין הערים הבודדות בהן התושבים משלמים על חניה בעיר מגוריהם, אולם הימים מאז קבלת ההחלטה חולפים ואיש לא מבצע את הדברים. השבוע פנה רוזן אל היועמ"ש לעירייה, כשהוא מבקר את "גרירת הרגליים" כהגדרתו.

 "ידוע כי מועד הימים הקלנדרי שנקבע על ידי חברי מועצת העיר עבר זה מכבר, ולא רק זאת, גם ניתנו לך עוד 10 ימי עבודה נוספים מתוך התחשבות בימי החופשה שהיו במהלך חגי ומועדי ישראל", כתב רוזן, "לאור האמור, הנך נדרש להעביר לחברי מועצת העיר תוך 24 שעות את הצעתך לשינוי חוק העזר. בנוסף, הנך נדרש להורות מידית למרכזת ישיבות המועצה, להעביר את ההצעה הנ"ל במייל לכל חברי המועצה ולבצע ישיבת מועצה אינטרנטית שבה יענו חברי המועצה את הערותיהם להצעה וכן יצביעו לאישורה, תוך 24 שעות מרגע המשלוח במייל".

 "מיד לאחר מכן כפי שהתחייבתי במועצת העיר, אעביר את בקשת העירייה לשינוי חוק העזר באופן אישי לידיו של שר הפנים, על מנת שיאשר אותה במהירות המקסימלית, ונממש את החלטת מועצת העיר על פי הצעתי להעניק הטבות אלה לכלל התושבים עכשיו ומיד.  לסיכום, 'גרירת הרגליים' של המחלקה המשפטית ואי העמידה בהחלטות מועצת העיר הינה מעשה שראוי היה שלא יעשה כלל ועיקר". 

 ממטה הבחירות של רוזן נמסר כי, "מלכתחילה ראש העיר היוצא עשה הכל כדי לא לממש את ההחלטה, כמו גם פעולות חשובות אחרות כמו פתיחת נקודת מד״א בעיר, תוספת ניידות שיטור, ביטול ארנונה על מדרכות בבתי עסק ועוד, וכל זאת משיקולים פוליטיים צרים, רעים וזרים, אף על פי שהוא אינו מתפקד כבר זמן רב. רוזן הביע תקוה שתושבי העיר יקלטו מי מבין המועמדים לראשות העיר הם ממשיכי דרכו הרעה וימנעו מלהצביע עבורם".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "צר לנו כי מר יואב ממשיך בהתבטאויות משתלחות וחסרת בסיס בעובדי ציבור בשם הפוליטיקה והכותרות בעיתון. כפי שנמסר למר יואב במענה לפנייתו- המועד הנוכחי, ימים ספורים לפני הבחירות ולפני סיום תפקידה של המועצה הנוכחית, הינו מועד בעייתי בלשון המעטה לאישור החלטות העוסקות במתן פטורים והנחות לציבור הרחב וזאת במיוחד לאור העובדה כי היו לו 5 שנים בהן שימש כסגן רה"ע לקדם ולבצע החלטות מסוג זה, אך הוא לא עשה זאת".

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
בדיקה משולבת - ממוגרפיה ואולטרה סאונד
בדיקה משולבת - ממוגרפיה ואולטרה סאונד
מיטב הסלבס גוייסו למען נערות בסיכון
מיטב הסלבס גוייסו למען נערות בסיכון
מצדיעים לנכי צה"ל בראש השנה
נכנסו למועצה
ראש העיר משה פדלון ומנהל מחלקת צעירים בעירייה אהרון גורל עם חיילי הנחל
הרצליה מצדיעה לנח"ל
שינויים בהנהגת הורי הגנים בכפר סבא
פרס החינוך הארצי הוענק לקריית חינוך דרור בלב השרון
פרס החינוך המוסדי תשע"ט
תלונה: העירייה אינה אוכפת חניה של כלי רכב כבדים ברחוב יבניאלי