הוד השרון

טביעה קטלנית בבריכה: המציל נעצר

מיכאל פרוסמושקין 18/10/2018
 טביעה קטלנית בבריכה: המציל נעצר
השוטרים בפתח הבריכה ביום האירוע (צילום: מיכאל פרוסמושקין)

כחודש לאחר שתושב הוד השרון, כבן 70, טבע למוות בבריכה בעיר, המציל של הבריכה נעצר בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

כזכור, ב–16 בספטמבר, סמוך לשעה שמונה בערב, התקבל דיווח על אירוע טביעה בבריכת "גלי רון". עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום כוחות איחוד הצלה, מד"א ומשטרה. צוותי הרפואה העניקו טיפול רפואי לגבר שהיה מחוסר הכרה וביצעו בו פעולות החייאה. לאחר שחזר הדופק פינו אותו להמשך טיפול בבית חולים מאיר במצב קשה כשהוא מונשם. אולם, חרף המאמצים של הרופאים לייצב את מצבו של האיש, הוא נפטר ב – 24 בספטמבר.

מיד לאחר המקרה, מסר המציל של הבריכה, בן ה-57, עדות בפני חוקרי המשטרה. ביום חמישי שעבר המציל נעצר, לאחר שהיה דרוש לחקירה במשך זמן ממושך, והובא למחרת לבית משפט השלום בפ"ת – שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בששה ימים.

נוכח העובדה כי האיש נפטר שמונה ימים לאחר הטביעה, במהלך הדיון בבית המשפט שאל סנגורו של המציל, עו"ד רן אלון, את נציג המשטרה כיצד הוא יודע שהאיש נפטר כתוצאה מהאירוע? לכך השיבה המשטרה כי "הנסיבות ותיק החקירה מראות שהפטירה הייתה כתוצאה מרשלנות".

המשטרה סירבה לציין כיצד באה לידי ביטוי רשלנותו של המציל.

סנגורו של המציל ביקש בדיון מבית המשפט לבדוק האם מבחינת החומר הרפואי שהמוות הוא באמת כתוצאה מטביעה ולא מאירוע בריאותי אחר שהתחולל.

 בתום הדיון, קבעה השופטת ריבה שרון נענתה רק חלקית בלבד לבקשת המשטרה כשהחליטה להאריך את מעצרו של המציל ביממה בלבד. לאחריה, על פי החלטת השופטת, הוא שוחרר למעצר בית בן כמה ימים וכן בתנאים מגבילים נוספים.

בהנהלת הבריכה אמרו השבוע כי כלל לא היה ידוע להם על מעצרו של המציל והחשד המיוחס לו בגין גרימת מוות ברשלנות. לדברי הנהלת המקום, המציל עזב את העבודה למחרת האירוע ולא הגיע יותר לעבודה נוכח מצבו הנפשי.


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מכוונת גבוה
3 תושבי עפולה נעצרו עם מאות גרם סמים
איום באקדח על שוטר התברר כקונדס
ימי שישי החדשים בשרונה מרקט
ימי שישי החדשים בשרונה מרקט- "שישי חקלאי"!
סלט בטטה עשיר
תלמידי הנגיד בחולצות שחורות אתמול בחזית בית הספר
נמשכת מחאת הורי חטיבת הנגיד
שיפוצים בגן באמצע הקייטנה
ביקור בקיר הטיפוס לזכרו של דני חייט זל
התלמידים חוקרים את ההיסטוריה של עפולה