הוד השרון

מדוע הקימו גינת שעשועים ללא צליה?

העירייה: "מדובר בגינה מוצלת במלואה בשל מיקומה בקרבת בניינים והצללת העצים במקום"

קרן שלהבת 18/10/2018
הגינה ברחוב סמטת האלון. מה עם הצליה? (צילום: קרן שלהבת)

 תושבי שכונת רחוב סמטת האלון מבקרים את עיריית הוד השרון על כך שהקימה גינת שעשועים ללא צליה. מתחם התושבים שמתגוררים סמוך לגינה, כולל מעל 300 משפחות עם ילדים קטנים שגרים ברחובות סמטת האלון,  האורנים והבנים.

לטענת התושבים שמתגוררים במתחם, בעירייה הקימו את גינת השעשועים ללא תכנון מוקדם ובלי להתחשב בצרכים של התושבים שאינם יכולים לבלות בגינה בשל החום הכבד והיעדר צליה.

לדברי אלי אחד התושבים שמתגורר ברחוב סמטת אלון: "העירייה הקימה את הגינה הציבורית כשנה וחצי לאחר שפנינו אליהם עשרות פעמים. עד לפני כן, לא הייתה לנו גינה ציבורית במתחם שבו אנחנו גרים. מדובר בעשרות בניינים שבהם מתגוררות עשרות משפחות. כשכבר החליטו להיענות לבקשתנו, הקימו אותה כלאחר יד".

לדברי אלי, העירייה דאגה למקם בגינה מתקני שעשועים לילדים, אך לא דאגו לדשא, ספסלים ופינות ישיבה להורים.  הילדים לא יכולים לשחק בשעות היום בגלל החום, אלא רק אחרי 18:30 בערב.

על פניו הגינה נראית מטופחת ויפה מה הבעיה חוץ מהצליה?

"בגן המשחקים יש מתקן אחד של מגלשה, אין  נדנדות שהילדים כל כך אוהבים. אין דשא לשבת עליו, אם הילדים משחקים בכדור, הוא עף לשיחי הוורדים הדוקרניים. אבל מה שהכי בוער לנו הוא נושא הצליה".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "בין תושבי האזור קיימת מחלוקת ולצד תושבים המעוניינים בתוספת מתקנים לגינה, קיימים תושבים אחרים אשר פנו לעירייה וביקשו כי הגינה תשמש כגינת ירק פורחת ללא מתקני משחקים. לפיכך, החליטה העירייה כי במקום ישלבו אזורי צמחיה לצד אזורי מתקנים על מנת שהגינה תשמש לרווחת כלל המתגוררים בסמוך ולא רק עבור חלק. באשר לנושא הצליה- מדובר בגינה מוצלת במלואה בשל מיקומה בקרבת בניינים והצללת העצים במקום".

 


 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפארק האקולוגי. עדיין אין הצללה
מחסור בצל בפארק האגם בהוד"ש
ביקור השרה
איפה הצמחייה בכיכרות
הזנחה באזור מלון דניאל
יורחבו ימי הצהרונים בספטמבר
התחדשות השוק העירוני בנתניה מתקדמת
חמודי בשניידר
חברה קדישא הגישה תביעה נגד יואל עזרזר
חברה קדישא הגישה תביעה נגד יואל עזרזר
"אחתוך לו את כל הפנים לשתיים"