הוד השרון

המועמדים מתחייבים לשתי קדנציות בלבד

המועמד לראשות העירייה, עו"ד נוה גור, מקדם אמנה ארצית להגבלת כהונת ראשי הערים לשתי קדנציות. שאר המועמדים לא חתמו על העצומה אבל בהחלט מתחייבים לכהן בתפקיד 10 שנים ולא יותר

זאב שרגא 18/10/2018
המועמדים מתחייבים לשתי קדנציות בלבד
נוה גור. מקדם אמנה (צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי)

המועמד לראשות העירייה, עו"ד נוה גור, מקדם בימים אלה אמנה עליה חתומים מועמדים ומועמדות לראשות ערים ברחבי הארץ, לצד מועמדים מכהנים. המצטרפים לקריאה להגבלת כהונת ראשי ערים לשתי קדנציות בלבד.

על פי עיקרי האמנה, עליה חותמים המועמדים, "הגבלת תקופת הכהונה של ראשי עיר ומועצות - תוביל לקידום האינטרס הציבורי, לייצוג טוב יותר של האזרחים ולקידום מדיניות, העומדת בקנה אחד עם העדפות הבוחרים. הגבלת תקופת הכהונה של ראשי עיר ומועצות - תוביל את הנבחרים לפעול ללא לאות, באדיקות ותוך חתירה להישגים גבוהים בפרק הזמן המוקצב להם. הגבלת הכהונה תוביל לשקיפות, לשיפור השירות, לרעננות, ליצירתיות ולחדשנות מתמדת ברשויות השונות. היא תמנע ותפחית שחיתויות בשלטון המקומי, ותשיב ותחזק את האמון של הציבור בנבחריו ובשלטון הדמוקרטי".

 עוד נכתב באמנה כי, "הגבלת תקופת הכהונה של ראשי עיר ומועצות תביא לחיזוק מעמד הרשויות המקומיות ולחיזוק הקשר בין השלטון המרכזי לשלטון המקומי, תוביל לכניסתם של אזרחים איכותיים לעשייה והמנהיגות הציבורית, ולבנייה מתמדת של "דור המשך" בשלטון המקומי ומהווה אינטרס ציבורי, כלכלי, אישי ומשפחתי של מי שנבחר לשרת את הציבור".

 לגור הצטרפו מועמדים רבים לראשות העירייה - בין היתר מרמת גן, חדרה, טירת הכרמל, רמלה, גדרה, חוף אשקלון, גזר, גבעת שמואל ורשויות נוספות. "כתושב וכמנהיג חברתי, אני פועל במשך יותר מ- 10 שנים בעשייה הציבורית בהוד השרון בפרט, ובישראל בכלל, בעיקר בנושאים הקשורים בתחום המוניציפלי, הנוגעים לחינוך, לתרבות ולקהילה, ואז הבנתי שהשינוי תלוי בנו", אמר גור, "שהשיח והדרישה לשינוי החוקתי צריכה לבוא מאתנו המועמדים. ראש עיר שלא הספיק ב-10 שנים לממש את המדיניות שלו, לא יממש אותה כנראה גם בקדנציות הבאות לראות את החותמים והחותמות, שהולכים ומצטרפים, מוכיח שאנחנו בדרך הנכונה למנהיגות אחרת, טובה ואחראית עוד יותר. מכאן אני קורא גם למועמדים נוספים בהוד השרון ובכלל - הצטרפו לאמנה שלנו. למען עתיד העיר והתושבים".

 שאר המועמדים לא הצטרפו מן הסתם ליוזמתו של גור אולם כולם כאחד מתחייבים להגבלת כהונתם לשתי קדנציות, במידה וייבחרו לתפקיד ראש העירייה.

המועמד לראשות העירייה, ד"ר יואב רוזן: "אני מאמין כי הגבלת תקופת הכהונה של ראשי עיר תוביל לקידום האינטרס הציבורי, שקיפות ותמנע ריכוזיות שלטונית. לכן כראש עיריית הוד השרון אני מתחייב לכהן לא יותר משתי קדנציות ולפתוח את הדלת עבור הנהגה צעירה וראויה".

 המועמדת לראשות העירייה, יפעת קריב: "האמנה מאמצת את התחייבותי מתחילת מערכת הבחירות לשתי קדנציות בלבד".

 המועמד לראשות העירייה, יגאל הררי: "בתחילת הקמפיין שלי לראשות עיריית הוד השרון הכרזתי כי אני מתחייב שלא לכהן יותר משתי קדנציות. מדובר בתקופה אידיאלית שבה ראש עיר יכול להשאיר חותם. לשנות ולקדם נושאים חשובים ולהתוות את המשך הדרך לדור הבא".

המועמד לראשות העירייה, עו"ד משה חנוכה: "אני מתחייב לכהן 2 קדנציות, מה שנכון לרמטכ"ל או לנשיא ארצות הברית נכון גם לראש העירייה. אחרי עשור, חייבים לתת הזדמנות לדור חדש שיביא גם תפישה חדשה לניהול עיר. התרופה של השלטון המקומי היא ראשי עיר צעירים עם ניסיון".

 המועמד לראשות העירייה, נדב דואני: "אני מחזק את האמנה להגבלת כהונת ראשי עיר וראשי מועצות לשתי קדנציות. הגבלת הכהונה תאפשר לראשי הרשויות הנבחרים לממש את חזונם ובהמשך תעודד התחדשות. בנוסף, אני מאמין כי ההגבלה תאפשר פיקוח ורגולציה ובטווח הארוך תחזיר את האמון במערכת, שנמצאת בירידה מתמדת. אם נשיא ארה"ב יכול לכהן רק 2 קדנציות (8 שנים) גם ראש עירייה יכול."

המועמד לראשות העירייה, אמיר כוכבי: "הגבלת קדנציות בה אני תומך, היא נקודה אחת במאבק בשחיתות. קידמתי בעשור האחרון שקיפות: הובלתי את פתיחת ישיבות המועצה לציבור ושידורן, קידמתי מהלך לחשיפת ניגודי העניינים של נבחרי ציבור, פרסמתי את הצהרת ההון שלי והתחייבתי לשקיפות מלאה של יומן הפגישות שלי כראש עירייה. אפעל להחיל נורמות אלה של שקיפות ומנהל תקין על כלל נבחרי הציבור וזה יהיה תנאי יסוד לקואליציה שארכיב."

 המועמדת לראשות העירייה, עו"ד כנרת כהן: "כמי שמובילה את תחום טוהר המידות בעירייה ומחוצה לה - ומעורבת בהליכי חקיקה בכנסת המקדמים את טוהר המידות בקרב נבחרי ציבור: אני חושבת שכהונה של עשורים בתפקיד היא פסולה ומהווה פתח לסיאוב שלטוני. אני מתחייבת על כהונה שלא תעלה של שתי קדנציות: במהלכן אוביל ואיישם את החזון המרגש שלנו להוד השרון."

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעצר חשוד בהתפרצויות לעסקים
נעצר חשוד בהתפרצויות לעסקים
בית ספר חדש באופק
"פתחו שנה"
אישה נפגעה ממשאית בכביש החוף
אישה נפגעה ממשאית בכביש החוף
גן חורב באילת
באילת חכמים בשמש
חיים ברוידא , רעננה תאבד את מעמדה?
חשש למעמדה האיתן של רעננה
משלחת מונא בבוסטון
שביל ישראל נגיש לכולם
ברוידא סגר מעגל בפולין