הוד השרון

כוכבי אחד מעז

רגע לפני הבחירות המקומיות שוחחנו עם המועמד לראשות העירייה, אמיר כוכבי, על החיבור שיצר בין "מרצ" ל"יש עתיד" והתמיכה בו, מדוע הדתיים לא צריכים לחשוש במידה וייבחר? ומה הוא עונה למבקריו שמאשימים אותו כי הוא "שמאל קיצוני"

זאב שרגא 18/10/2018
כוכבי. חיבור מנצח (צילום: קמפיין כוכבי)

גם מתחריו המושבעים של אמיר כוכבי יודו כי החיבור שיצר בין "מרצ" ו"יש עתיד" והשגת תמיכה, גם כלכלית, משתי המפלגות הללו היה מהלך פוליטי מבריק. "זה החיבור היחיד בארץ", אומר כוכבי. "יש עתיד ומרצ הן שתי מפלגות פעילות בעיר ויכלו להריץ רשימות עצמאיות. העובדה שהערכים המוניציפליים של שקיפות, מנהל תקין, תכנון עירוני ושירות שווה לכל תושבי העיר הם הערכים המובילים גם אותן וגם אותנו, אפשרה את החיבור, מונעת פיזור הקולות ומקרבת אותנו לניצחון. הגבלנו את התקציבים שנקבל משתי המפלגות ל-150 אלף שקלים מכל מפלגה – סכום שיוחזר מהמנדטים שנקבל. ככה צמצמנו את ההשפעה הכלכלית של בעלי העניין על מערכת הבחירות הכללית וגם יצרנו חיבור מנצח".

 מצד שני, הציבור דתי, חושש כי בחירתך עלולה לפגוע במעמדו בעיר ולהקטין את תקציבי הדת? האם תתמוך בהקמתה של חטיבת ביניים/ תיכון לטובת הציבור הדתי בעיר?

"עיר צריכה לתת שירות לכל תושביה ללא הבדל מגדר, אמונה או מיקום גאוגרפי בעיר. פעלתי ואפעל גם בעתיד – לייצר שקיפות מערכתית גם בתקציבים התורניים, בהם קיימת היום הסתרה מכוונת, וזאת כדי שהתושבים ידעו בדיוק מה מגיע להם ומי מנע את זה מהם עד היום. הרי  לציבור הדתי היה תמיד ייצוג סביב שולחן המועצה ובקואליציה באופן קבוע. איך בדיוק זה שירת את התושבים?

 "הייתי חבר המועצה היחיד, שדרש מעיריית הוד השרון לעשות סקר צרכים אמיתי לגבי חינוך ממלכתי דתי בחטיבה ובתיכון. העירייה נמנעה ולא הוקם בית ספר. בהמשך גיליתי שיש פוליטיקאים ועסקנים שעבורם כנראה יותר משתלם לחלק מיליוני שקלים בהסעות מאשר לתכנן קדימה ולתת פתרון חינוכי בעיר".

 נשמעות ביקורות רבות בקרב תושבים, לפיהן אתה נמנה לכאורה עם "השמאל הקיצוני", תגובות הגובלות בהסתה, איך אתה מתייחס לזה?

"אין ספק שמאחורי זה עומדים מועמדים ציניים, שאין להם איך לשווק את עצמם וחושבים שבבחירות הכל מותר. מדובר בהסתה, שהיא לא רק ברשת אלא גם בוואטס אפים ובשיחות אישיות ולתיבות דואר. עשרות ומאות אלפי שקלים שמושקעים בשנאה שאין לה שום אחיזה באמת. מה האמת? שאני 10 שנים חבר מועצה, והפעילות שלי במהלכן לקידום השירות השווה לתושבים, הוא זה שהפך אותי למועמד המוביל היום בכל סקר שתניח עליו את ידך, וזה מה שגורם לאינטרסנטים לשקר לתושבים".

 עבודת צוות

אמיר כוכבי (38) נשוי למיטל ואבא לאופיר (4) ורותם (2), בוגר תואר שני בממשל ומנהל ציבורי, עם התמחות בשלטון מקומי. כוכבי כיהן כחבר מועצת העיר בעשר השנים האחרונות, מהן כשנה בתפקיד סגן ראש העירייה. במשך השנים הוביל סדר יום מהאופוזיציה וכיהן במגוון תפקידים בכנסת ישראל, בין היתר כראש מטה יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. בשנים האחרונות הוא עצמאי בתחום יעוץ תקשורתי ואסטרטגי לגופים ציבוריים, עמותות ותוכניות מנהיגות. סרן במילואים.

בחמש השנים האחרונות פעלת ביחד עם חברת המועצה יעל ברזילי – שניכם היחידים מבין חברי המועצה ששרדו רשמית את החיבור הפוליטי שנים רבות כל כך, איך אתה מסביר את ההצלחה ביניכם?

"המערכת הפוליטית שוחקת מאוד ומופעלים בה לחצים ללא הרף וחיבורים שנעשו ממניעים לא ערכיים, בדרך כלל מתפרקים. החיבור ביני לבין יעל ובינינו לשאר חברי וחברות הרשימה, הוא חיבור ערכי ומשתף שמעודד חיבורים ועבודת צוות. יש שאומרים שזה מנבא את יכולתו של אדם לנהל מערכת גדולה ולחוצה – אם לא הצליח לעבוד עם הרשימה שלו, איך ינהל עיר?"

 מהם הנושאים העיקריים בהם פעלת כחבר מועצה בקדנציה האחרונה?

"רשימת השינויים שהובלתי בעשור האחרון לבד ועם יעל בחמש השנים האחרונות ארוכה ואמנה רק כמה. הפכתי את נוהל הנחות בארנונה לשקוף. קידמנו את רישום בית ספר "תמר" כממלכתי ומוכר, הובלנו דרך הועדה למעמד הילד והילדה, שיעל עמדה בראשה, שינוי תפיסתי באגף החינוך ויצרנו את מחלקת פרט – מחלקה שבתקצוב נכון תקל על תושבי ותושבות העיר הזקוקים ליחס אישי במערכת החינוך מסיבות בריאות, רווחה או כלכלה. כל זה זה רק ביטוי לתפיסת עולם שאביא ללשכת ראש העיר אחרי שאבחר".

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
רכבים מיני משפחתיים
היתרונות ברכבים מיני משפחתיים למשפחות עם 2 ילדים
גרמן לפדלון: פעל להסיר את האנטנות הסלולאריות ברחוב הרב קוק
נחשפה מעבדת קוקאין בירושלים
מסע כומתה מקדים
בני יהודה ישחקו בבלומפילד
הרבה חן בן אור צפוני, עירית בר ואנה פוזמנטיר. יש להן בית
יחד ננצח!
בית ספר היובל קיבל דירוג ירוק מתמיד בוועדה להגנת הסביבה
היובל - בית ספר ירוק מתמיד
לירון נוסבסקי (מימין) וניר הורן
לאן נעלם הכסף?