הוד השרון

חולים על כדורגל

האהבה לכדורגל כנראה לא חולפת עם השנים. תשאלו את קבוצת החובבים שמשחקת פעמיים בשבוע במגרשי הספורטק בעיר וביניהם תוכלו למצוא שחקני עבר מוכרים

זאב גולדשמיט 18/10/2018
חולים על כדורגל
קבוצת הכדורגל חובבים. אהבה לכדורגל (צילום: פרטי)

אהבה לכדורגל לא מסתיימת לעולם. כך מרגיש על בשרו ליאור כגן, תושב הוד השרון, שיחד עם חבריו הקימו לפני חמש שנים קבוצת חובבים לגילאי 35- 45 המשחקים להנאתם כבר חמש שנים.                                                   

המשחקים נערכים פעמיים בשבוע במגרשי הספורטק המטופחים בהוד השרון, בכל מזג אוויר, כולל בימי גשם ובימי קיץ לוהטים ולחות גבוהה. מי בהרכב? אז ככה, לצד חובבים של ממש, ישנם שלושה שחקנים ששיחקו כדורגל מקצועני: שאול סמדג'ה, מהשוערים הבולטים בכדורגל הישראלי בשנות ה-90, שגדל בהפועל באר שבע, חיים סילבס (היום מאמן קריית שמונה), וליאור כגן עצמו, היום תושב הוד השרון, ששיחק בהפועל רעננה, והיה שותף לשלוש עליות ליגה של המועדון.                                                                            

כגן עלה עם הפועל רעננה מליגה ב' לליגה הלאומית, והמשיך איתה בליגה השנייה עד שעלתה לראשונה לליגת העל. כעשרים שחקנים מתייצבים למשחקים פעמיים בשבוע, רובם תושבי הוד השרון ומיעוטם "שחקני רכש" מערים אחרות. כגן סיפר שהחברות שנוצרה בין השחקנים אינה ניתנת להפרדה.  

"מי שפרש מכדורגל מקצועני, לא יכול לפרוש לגמרי. הכדורגל זורם אצלנו בדם" סיפר כגן, המשמש כקפטן ומארגן הפורום. "כדורגל זו אהבה לכל החיים. אצלנו יש הרבה ערכים בקבוצה. בזכות המשחק אנחנו מגלים מיקצעונות, ספורטיביות, מנהיגות ואחריות. לפעמים אחרי שמסיימים לשחק אנחנו ממשיכים את הערב בצפייה משותפת בליגת האלופות. אנחנו חוגגים עם עוגה ימי הולדת לשחקנים. בחופשים הילדים שלנו מגיעים איתנו, ולקראת סיום גם משתפים אותם במשחק".                                                

יש אימרה האומרת שסוד ההצלחה של גבר הוא בתמיכה של אשתו. כגן מספר שאשתו היא זו שתמכה ועודדה אותו לצאת לשחק, וגם יתר נשות השחקנים מעודדות ותומכות, למרות שהמשחקים נערכים בשעות הערב, כשהן לבד עם הילדים. קורה לא פעם שגם הנשים מגיעות לצפות במשחקים.                  

השבוע התקיים טקס מיוחד לפני האימון, כשליאור כגן חילק לשחקנים חולצות חדשות עם שם השחקן באנגלית בגב החולצה, בדיוק כמו בליגת העל.                                          

"כל שחקן בחר את המספר האהוב עליו, כדי להרגיש לרגע כמו בליגה האנגלית. מגיע תודות למחלקת הספורט של עיריית הוד השרון, שהעמידה לרשותינו בתשלום מגרש דשא סינטטי בתנאים טובים למשחק. זה הופך את חווית המשחק למיוחדת".

 


 

 

עוד בהוד השרון
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 13/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 06/11/2019
זאב גולדשמיט 30/10/2019
זאב גולדשמיט 29/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרס גליקמן למצוינות בטיפול בזקן לעיריית חולון
עלינו, רשימה חדשה של עולים, רצה למועצת העיר
"עלינו", רשימה חדשה של עולים, רצה למועצת העיר
אישום: תקף את אמו וזרק עליה אבנים
"ארע לי נס אמיתי"
ירושלים במקום השני בהתחלות הבניה
בני יהודה ישחקו בבלומפילד
הוארך מעצרו של בנו ריינהורן החשוד בעבירות מין
שומרים על הברית