הוד השרון

חסר הבית פרשד בסירי הלך לעולמו

לפני כשנה, בכתבה תחת הכותרת "האנשים הכי שקופים בעיר", התראיין סירי בסירי ז"ל ל"לוקאל" על החיים הקשים ברחוב ועל הצורך בעזרה מיידית

קרן שלהבת זאב שרגא 21/10/2018
חסר הבית פרשד בסירי הלך לעולמו
פרשד בסירי ד"ש (צילום ארכיון: קרן שלהבת)

 לפני כשנה סיקרנו את סיפורו של פרשד בסירי ז"ל, חסר הבית שהפך לצערנו לחלק מהנוף העירוני בהוד השרון, בעודו מתגורר ברחוב ועוסק בקיבוץ נדבות. פרשד עלה לארץ מאיראן לפני 20 שנים ומהר מאוד מצא את עצמו לבד, ללא בני משפחה, כשהוא מתגורר ברחובות העיר הרצליה. בשנים האחרונות עבר להתגורר ברחובות הוד השרון, בשעות היום מקבץ נדבות בסמוך לסניף הבנק לאומי ברחוב הבנים ובשעות הלילה, מחפש מכסה באתרים נטושים, בין השאר בחדר האשפה סמוך למרכז הבריאותי שלוותה. 

אלפי תושבים חלפו על פניו של פרשד בימי חייו, חלקם האירו לו פנים, חייכו וזרקו לו נדבה וחלקם התעלמו מקיומו והמשיכו בחייהם. בעלי עסקים רבים נרתמו לעזרתו סיפקו לו ארוחות חמות, כמו גם תושבים ונציגי בית חב"ד שלעיתים אף ארחו אותו בביתם, מעניקים לו אפשרות למקלחת חמה ובגדים נקיים.

 "אני חי כמו כלב"

 "אנחנו האנשים הכי שקופים בעיר," אמר פרשד בראיון לכתבתנו קרן שלהבת לפני כשנה, "כשאני מקבל קצבה אני מלך לכמה ימים. אני יכול לאכול ולשתות. כשהכסף נגמר אני נשאר תלוי בחסדים של האנשים כאן בעיר. לא תמיד נותנים לי כסף ולפעמים קופות הצדקה נותרות ריקות וכך גם הבטן שלי. אני חי כמו כלב, אבל למדתי לשרוד, אין לי ברירה כי אף אחד לא עוזר לי".

 לאורך השנים קיבל פרשד ליווי של מחלקת הרווחה, אך ללא מתן פתרון למצבו. בעבר התגורר בבית שקיבל ממשרד השיכון ונלקח ממנו בהמשך.

 לוויה עצובה וכמעט ללא מלווים

 מעדויות של תושבים שסייעו לפרשד בחייו, עולה כי בשבוע שעבר חש ברע והובל לבית החולים מאיר, שם אושפז לטיפול. ביום חמישי בערב עוד התרוצץ בבית החולים, אולם בלילה כאמור, נפטר. הוא הובא לקבורה כבר בצהרי יום ו', בבית העלמין בהרצליה ורבים מתושבי העיר חשו אכזבה גדולה שלא זכו ללוות אותו בדרכו האחרונה, בלוויה עצובה וכמעט ללא מלווים. 

אלירן משיח, הבעלים של הקיוסק "הפינה המתוקה", ליווה את פרשד רבות בחייו והיה היחיד שהצליח להגיע ללוויה ברגע האחרון, יחד עם אמו. "פרשד הפך מאחד מבין המון לקוחותי, למשפחה של ממש. היינו אוכלים ביחד, צוחקים, ומדברים המון, והוא היה תמיד מסמר ״הפרלמנט״ שלנו, מהיכרותי עמו למדתי לקבל את השונה ולהעניק אהבה ללא תמורה. הוא כבר לא פה, אבל בלב של כולם, ובמיוחד בלבי הוא תמיד נשאר."

 "הכרתי את פרשד כאן ברחוב," מספר חן דקל, תושב העיר, "הוא היה יושב ליד הכספומט של בנק לאומי ומבקש כמה שקלים ללחם לאכול. בעיר יש עוד הומלסים וזה ביזיון שלא נותנים להם מענה. אני חושב שצריך למצוא להם פתרון מסודר, קורת גג, תעסוקה. צריך לזכור שאלה אנשים שאין להם עבודה ואם לא עוזרים להם אין דרך להוציא אותם מהרחוב".

 חיים רופא, 'מהפריקסה של חיים' מלווה את משה שאול, חסר בית גם הוא שמתגורר ברכבו ברחובות הערים כפר סבא והוד השרון: "ההומלסים לא מעניינים אף אחד בגלל זה הם מגיעים למצבים כאלו. כדאי להתעורר ומהר כדי שלא נמצא מחר את שאולי וההומלס הנוסף במצב דומה".

תושבים שהכירו את פרשד מקרוב החליטו לערוך אזכרה וסעודת מצווה לזכרו ביום ד' אחר הצהריים, לאחר סגירת הגיליון. הבוקר (ה' 25.10) יעלו לקברו לציון תום שבעת ימי האבל.

בית החולים: "הוא נפטר בעקבות מחלה קשה"

 ביקשנו את תגובת בית החולים "מאיר" לשאלה מהי סיבת הפטירה של המנוח? והאם בוצע ניסיון איתור קרובי משפחה ו\או מכרים, טרם ההחלטה על הבאתו לקבורה?

 מבית החולים מאיר נמסר בתגובה: "מר פרשד בסירי, היה מוכר לביה"ח וטופל כאן לעיתים, בשבוע שעבר הוא נפטר בעקבות מחלה קשה. היות ומר בסירי היה ערירי, ערך צוות ביה"ח תאום עם חברה קדישא להסדיר את כל הדרוש ללוויה, ואף עדכן את רב השכונה יעקב נקי  שהכיר את בסירי. לאור העובדה שמר בסירי נפטר בחמישי בלילה ומתוך כבוד למת נערכה ההלוויה ביום שישי בצהריים."

 לצפייה בראיון עם פרשד ז"ל: https://goo.gl/nJqALC

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד לאונס בבת ים
ספרים רבותיי ספרים
3 סדרות רומנטיות חדשות שכל אישה חייבת לראות
3 סדרות רומנטיות חדשות שכל אישה חייבת לראות
ללכת עד הקצה עם המראה שלך
דרישה לביטול הקצאת קרקע
דרישה לביטול הקצאת קרקע
שני גברים נמצאו ללא רוח חיים בחיפה
צעיר הורשע באיומים על חברתו ללימודים
צעיר הורשע באיומים על חברתו ללימודים
"כולנו אור איתן"