הוד השרון

פעילות אכיפה נגד גורמים שהשתלטו על קרקעות של המדינה והעירייה

במסגרת פעילות אכיפה רחבת היקף בוצעה פעילות בשלושה מתחמים בהוד השרון בהם בוצעה השתלטות לא חוקית לכאורה על שטחי המדינה והעירייה. במסגרת הפעילות עלה חשד לשורת עבירות פליליות וכלכליות

מיכאל פרוסמושקין 22/10/2018
פעילות אכיפה נגד גורמים שהשתלטו על קרקעות של המדינה והעירייה

מבצע אכיפה נרחב של המשטרה בגזרת הוד השרון, משולב עם גורמי אכיפה אזרחיים רבים, לאכיפת השתלטות גורמים שונים על קרקעות רשות מקרקעי ישראל ועיריית הוד השרון. 

אתמול (יום ראשון) קיימה משטרת ישראל, החל משעות הבוקר המוקדמות, פעילות אכיפה ממוקדת ומשולבת בגזרת הוד השרון. 

הפעילות המשטרתית שולבה ביחד עם שאר גורמי האכיפה האזרחיים: פרקליטות, מתפ"א, כב"ה, רשות המסים, רשות מקרקעי ישראל, היחידה הארצית לאכיפת דיני תכנון ובנייה, ביטוח לאומי, חברת החשמל, הגנת הסביבה, בזק, מנהל תחום גבייה ארצי, משרד האנרגיה ומשרד האוצר.

במהלך הפעילות אותרו מבנים פולשים לקרקע שהוחכרה לעירייה לצורך בניית גני ילדים ועליה הוקמו 11 יחידות דיור בתוך מתחם מגורים בהוד השרון. במהלך המבצע התגלתה פלישה נוספת לקרקעות בחלקו הצפוני של המתחם המצויות בבעלות פרטית. עם סיום המבצע, יועברו ממצאי הביקורת לחטיבת השמירה על הקרקע לצורך בחינת המשך ההליכים מול העירייה ומול הפולשים, לרבות הגשת תביעת פינוי.

במהלך המבצע נחקרו במקום 10 חוכרים והובהר כי השימוש והבנייה של כלל המבנים במקום נעשה ללא היתר כדין ויועבר להמשך טיפול לפרקליטות לצורך בחינת הגשת כתב אישום. בהמשך, השוטרים איתרו במקום 11 בלוני גז במשקל של 12 ק"ג שאינם עומדים בדרישות החוק. בלוני הגז הוחרמו ע"י מנהל הגז במשרד האנרגיה. מחוץ למתחם אותרו 5 מצלמות שהותקנו על עמודי תשתית תאורה ובזק, מצלמות שצילמו ותיעדו שטחים ציבוריים מחוץ למתחם. המצלמות הוסרו.

פקחים של רשות המסים ביקרו אף הם במקום ומצאו ליקויים רבים, לרבות החשד להשמטת הכנסות משכירות מבנים. השוכרים של הדירות נחקרו ע"י פקחי רשות המיסים ונמצא כי המבנים במקום מושכרים בעלות חודשית בסכומים הנעים בין 1,500 ל-3,000 שקל לחודש. ממצאי הביקורת הועברו להמשך טיפול ברשות המיסים והוצאת שומות בהתאם. עוד נמצאו במקום ליקויים משמעותיים בתחום כיבוי האש, לרבות מבנים מחומרים דליקים, מבלי שצויידו באמצעי כיבוי כנדרש.

במתחם נוסף אותרו 15 מבנים פולשים בשטח של 3,700 מ"ר שנמצאים בבעלות פרטית של אחר. ייעוד הקרקע הוא לבניית 1,200 יחידות דיור. המבנים הפולשים שאותרו במקום משמשים להשכרה לטווח ארוך וחלקם משמשים כצימרים להשכרה שעתית. בתוך המתחם נמצאו עובדים זרים המתגוררים בתוך המבנים. החומר בעניינם יועבר לרשות ההגירה להמשך טיפול. בנוסף, נתפס בתוך המתחם כלב רועה בלגי, שנמצא כי הוא מוחזק בתנאי הזנחה.

בתוך המתחם נתפסו 19 בלוני גז שלא עמדו בתקן ונמצא מיכל סולר בעל קיבולת של 3,000 ליטר. המיכל ייתפס ע"י המשטרה הירוקה בהמשך. נמצא כי כלל המבנים שבמקום נבנו ללא היתר. כלל הדיירים במקום נחקרו ע"י רשות המסים ונמצא כי קיים חשש ממשי להשמטת הכנסות בהיקף משמעותי משכירות ונמצאו ליקויים משמעותיים בניהול הספרים של הצימרים במקום. המשך טיפול בידי רשות המסים. בתוך מתחם הצימרים נמצאו ליקויים משמעותיים בתחום בטיחות האש. לאחר קבלת הדו"ח מכב"ה, יבוצע לבעלי המקום שימוע. גם בתוך מתחם זה נמצאו מצלמות אבטחה על עמודי תשתית והנושא מטופל ע"י בזק. המצלמות הוסרו.

במתחם השלישי שאותר במהלך מבצע האכיפה הנרחב אותרו 2 מבני מגורים על קרקע של הרשות המקומית, בצמוד למגרש כדורגל. המקום עצמו מוקף בגדר היקפית באורך 133 מטרים. המחזיק במתחם עוכב לחקירה בעקבות תפיסת חשיש במקום וכן נחקר ע"י היחידה הארצית לתכנון ובנייה בגין עבירות בנייה במקום. בשל העובדה כי המבנים נבנו שלא בהיתר, המשך טיפול יועבר לפרקליטות.

בנוסף ל-3 מתחמי המגורים נערכו ביקורות של רשות המיסים ב-3 בתי עסק המשויכים לאחד המחזיקים, חנויות סלולאר ובאחת החנויות נמצאו ליקויים משמעותיים בניהול הספרים. בעלי העסק יוזמנו להמשך חקירה ברשות המסים.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ראשוני: גופת אישה נמצאה בהוד השרון
גופת אישה נמצאה בהוד השרון
רוכבים בצורה מסוכנת
רוכבים בצורה מסוכנת
הפסד מרחוק
חזויםר ללימודים בדרך הבריאה
חוזרים ללימודים בדרך הבריאה
נערכה ישיבה חגיגית של ועד הגנים העירוני
מאיה כץ פתחה את יום הבחירות בקלפי
מאיה כץ פתחה את יום הבחירות בקלפי
מיכאל אוסטראומוב על הפודיום
מעפולה למדליה אולימפית?
ברק בכר מאמן הפועל בש יתחיל לבשל בקרוב במטבח חדש
מבישולים על המגרש לבישולים במגרש הביתי