הוד השרון

סכנה בגן הילדים

מתקנים חלודים שלא עומדים בתקן, אבן שנפלה מאתר בנייה אל תוך חצר המשחקים ודו"חות בטיחות שאינם נגישים לציבור

זאב שרגא 24/10/2018
גן הילדים סמוך לאתר הבנייה (צילום: אלן שיבר)

הורי גן חרוב בהוד השרון טוענים כי מזה תקופה ארוכה מתנהלים מגעים בינם ובין העירייה, אודות הטיפול במתקני המשחקים בגן שלדבריהם מהווים סכנה בטיחותית לילדים. לדבריהם, הנדנדות הישנות המותקנות בגן חלודות והמושבים בהן אינם מתאימים לילדים הצעירים. "הגיעו לגן נציגי מכון התקנים שאישרו שאכן הנדנדות רקובות אבל הכי חמור לדעתי, זו העובדה ש'אין' בדיקות בטיחות לגנים, כפי שנהוג לערוך בתחילת שנת לימודים בכל גן וגן" אומרת אחת האמהות, "אני רוצה להאמין שיש בדיקות בטיחות לגנים ושאכן אושר על ידי קצין בטיחות לפתוח אותם לפעילות, אבל כל ניסיון להשיג את הדו"חות עלה בתוהו, העירייה לא מאפשרת לנו ההורים, לוודא שאכן דו"ח הבטיחות תקין"

נציין כי בעיר השכנה כפר סבא, מפורסמים דו"חות הבטיחות בתחילת כל שנת לימודים, באתר העירייה.

תגובת עיריית הוד השרון תפורסם עם הגעתה.

חפץ נפל מאתר הבנייה, אל חצר המשחקים

 עוד דווח השבוע כי ב'גן צאלון' נפלה אבן מאתר הבניה הסמוך, אל חצר המשחקים. בהודעה שהעבירה להורים מנהלת מחלקת החינוך הקדם יסודי נכתב כי, "בעקבות דיווח צוות הגן על נפילת אבן לחצר הגן מאתר הבניה הסמוך לגן, בזמן שהילדים לא שהו בחצר. הבוקר נערכה בדיקה על ידי מנהל אגף תחזוקה ויועץ בטיחות של עיריית הוד השרון. צוות הגן הונחה לא להשתמש בחצר הגן לאלתר. עד לקבלת הנחיות מפורטות מיועץ מומחה מטעם הבטיחות. אנו מחכים להנחיותיו ונפעל בהתאם. עד לקבלת הנחיות אלה תשמש חצר 'גן אלון' גם לילדי 'גן צאלון' לסירוגין. גננות הגן הונחו לקיים סדר יום אשר לאפשר זאת והמעבר בין הגנים ייעשה דרך שערי הכניסה הראשיים."

 "קיבלנו את ההודעה הזאת על הסידור החדש ביציאת הילדים לחצר ובמקביל התחלנו לשוחח על זה בקבוצת הווטסאפ של הגן ונראה שהיו כבר תלונות בנושא אתר הבניה, גם בנוגע לפיגומים רעועים," אומר אחד האבות בגן, "הורים בגן פנו לגורמים האחראים אבל בינתיים שום דבר לא קורה".

תגובת עיריית הוד השרון תפורסם עם הגעתה.

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: ביצע עבירות מין בבנו
דיילת אושפזה במצב קשה לאחר שחלתה בחצבת
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
לילה במוזאון
סמינר אחדות - נס הרים
"שגרירי חיים משותפים"
זהר גיטלמן וירדן לוי מראיינות את ליהיא ניב ושלי סנטו
כתבות צעירות
מתנדבי נוער מדא תרגלו אירוע רב נפגעים
נוער מד"א תרגלו אירוע רב נפגעים
"בית חם" לניצולי שואה במגדל העמק