הוד השרון

"בזמן שאחרים עשו פוליטיקה – אני הקדשתי את כולי לעשייה"

רגע לפני הבחירות המקומיות מסבירה המועמדת לראשות העירייה, עו"ד כנרת כהן, מדוע היא הכי מתאימה לתפקיד, מה היא חושבת על המועמדים האחרים ולמה קרבתה לשר האוצר נחשבת יתרון לטובת תושבי העיר

זאב שרגא 25/10/2018
עו"ד כנרת כהן. "ניסיון מוכח ועשייה עירונית מקיפה" (צילום: רמי זרנגר)

"מכל המועמדים אני מביאה הכי הרבה ניסיון, ידע, עשייה וקבלות", זה המוטו העיקרי בקמפיין הבחירות של המועמדת לראשות העירייה עו"ד כנרת כהן ."לנהל עיר זה מקצוע שדורש ניסיון, הבנה מעמיקה, כלים ועשייה מוכחת ומוצלחת. בממדים אחרים של החיים ברור לנו שלא ניתן לסטודנט לרפואה לנתח אותנו, או לסטודנט למשפטים לנהל את תיק חיינו. דווקא כשזה מגיע לראשות העיר, תפקיד מכונן שמעצב את העתיד של רבבות תושבים, נדמה שאנחנו מורידים את הסטנדרטים".

 ובכל זאת, גם המועמדים האחרים יטענו שיש להם את התכונות האלה של הנסיון, הידע והעשייה.

"לנהל עיר כמו הוד השרון דורש מיומנויות והבנה מעמיקה של כלל אגפי המערכת העירונית, לצד חיבור לתושבים מחד ולמקבלי ההחלטות מאידך. כמי שמכהנת מזה חמש שנים כמשנה לראש העיר, מחזיקת תיקי הרווחה והמכרזים, חברה במעל ל-15 ועדות עירוניות נוספות – כשאת כל התפקידים האלה ורבים אחרים אני ממלאת בהתנדבות מלאה ומתוך תחושת שליחות עמוקה – יש לי את הידע הרב ביותר להוביל את העיר בהצלחה".

 עו"ד כהן, 49, שותפה במשרד עורכי דין, נשואה לגידי ואם לעדן, יובל ויניב, כיהנה בקדנציה האחרונה כמשנה לראש העירייה, מחזיקת תיק הרווחה ויו"ר ועדת המכרזים. "למדתי המון בקואליציה", מדגישה כהן, שנחשבת מזוהה עם חי אדיב. "רכשתי ידע וכלים החיוניים לניהול העיר, הובלתי עשרות הישגים ומהפכות לטובת תושבי העיר - למרות חילוקי דעות קשים עם ראש העיר במגוון נושאים. היום, העשייה והניסיון הללו משמשים כנגדי בקמפיין הבחירות בידי מועמדים, שלא עשו דבר למען התושבים במשך כהונתם, שאין להם את הכלים והידע לנהל עיר – ושחלקם אף הצטרף לקואליציה בשכר ופוטרו ממנה טרם הפכו למבקריה. הם מנסים לייצר משוואה שבה חוסר ניסיון הוא יתרון. שבה חובבנות היא "רעננות" וחוסר הבנה בניהול העיר – "חדשנות". בזמן שאחרים עשו פוליטיקה – אני הקדשתי את כולי לעשייה".

 מה עמדתך בנושא תוכנית המתאר העירונית?

"כראשת עיר אתקן את תוכנית המתאר ואפעל לביטול החלטות שגויות שנעשו בקדנציה הקודמת. שוחחתי עם שר האוצר בנושא והגענו להסכמות."

 קשר עם מקבלי החלטות ברמה הארצית

 אין זה מפתיע שכהן מזכירה את החיבור שלה למפלגת "כולנו" ואת הקשר שלה לראש המפלגה שר האוצר, משה כחלון, שהגיע לעיר להביע בה תמיכה. "ההצלחה של העיר תלויה בשיתוף פעולה בין שלושה גורמים: ציבור התושבים, העירייה ומקבלי החלטות ברמה הארצית – שמשרד האוצר הוא המרכזי שבהם, למשל: תיקון תוכנית המתאר והקצאת משאבים לפיתוח התשתיות בעיר. בבחירות המקומיות מפלגות ארציות נוטות לתמוך במועמדים שונים. לרוב התמיכה מגיעה ממניע פוליטי עם טעם רע: כשמועמדים רבים שמעולם לא הזדהו עם אותה מפלגה – וחלקם אף תקפו אותה ואת מדיניותה – פתאום נעשים הפרזנטורים שלה בעיר. לצד זאת יש מפלגות שמזגזגות בתמיכתן בין מועמדים. החיבור שלי עם כולנו החל לפני שנים רבות, מתוך שותפות לעשייה ציבורית ענפה. במקביל לתפקידיי בעירייה, אני משמשת בשנים האחרונות כיו"ר פורום הנשים של מפלגת כולנו, תפקיד שגם אותו אני נושאת בהתנדבות מלאה".

 לאורך כל מערכת הבחירות שמה של כנרת כהן לא עלה בהקשר של שערוריות, השמצות וריכולים, והנה, השבוע, צצה הקלטה של פעיל בעמותת "רעים", כשהוא ממליץ לכאורה לתושבת בעיר, הנתמכת על ידי "רעים", להצביע עבור כהן.

 "לאור הזינוק שלי בסקרים במהלך החודש האחרון מתחוללות מתקפות אנונימיות ושקריות נגדי", הודפת כהן את האשמה של ניצול משאבי העירייה ופעילי העמותה לצורך קמפיין פוליטי. "עכשיו מפיצים פייק ניוז שהשתמשתי ברשימת טלפונים של אחת העמותות שהעירייה פועלת למענן. מעולם לא השתמשתי ברשימות או הנחיתי פעילים שלי לעשות בהן שימוש. שילמתי עשרות אלפי שקלים כחוק לחברת המידע טופ מדיה, כדי לרכוש כחוק מספרי טלפונים של בעלי זכות בחירה בעיר. באם אדם מתוך אחת העמותות החליט להתקשר לאנשים ברשימה ולהמליץ על מועמדותי: הדבר נעשה בניגוד מוחלט לדעתי – במידה ואכן קרה".

 מהם שלושת הנושאים הראשונים בהם תטפלי במידה ותיבחרי לראשות העירייה?

"מצוינות בחינוך כבסיס, תיקון תוכנית המתאר ופיתוח תשתיות העיר וחזותה. נהפוך לעמק הסיליקון של ישראל – תוך שילוב של חדשנות, מערך חינוך שמתחיל בלידה ונמשך בשיבה ופיתוח כלכלה חזקה שתייצר שורת רווח כפולה לעיר. רק ראשת עיר עם ניסיון מוכח ועשייה עירונית מקיפה, לצד חיבור ותמיכה למקבלי ההחלטות – יכולה לא רק להבטיח עתיד חדש לעיר – אלא גם לקיים."

 


 

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
למה את לא מחייכת – תערוכה בבית "יד לבנים" רעננה
נשיא  המדינה נועד עם נשיא מונטנגרו המבקר בישראל
נשיא המדינה נועד עם נשיא מונטנגרו המבקר בישראל
פתח תקווה , פועלים למען העסקים בעיר
פתח תקווה פועלת למען העסקים
חשד: הותקפה לאחר שסירבה למין
בת ים מקדמת חדשנות בחינוך
מקדמים חדשנות בחינוך
שבוע איכות הסביבה יתקיים עם שלל אירועים מיוחדים לכל המשפחה
שינה באוהלים בחווה האקולוגית וסיור פרפרים
יצאו מהרשימות
בעלים של גמל שבר את רגליו במזיד