הוד השרון

האב, הבן והבחירות המקומיות

חבר המועצה יגאל הררי מתמודד לתפקיד ראש עיריית הוד השרון, בנו, עו"ד עידן הררי, שותף בחברת עו"ד העוסקת בתחומי פינוי–בינוי, בין השאר גם בהוד השרון

זאב שרגא 25/10/2018
הררי. אינטרס ציבורי (צילום: יהב דיגיטל)

המועמד לראשות העירייה, יגאל הררי, מביע את עמדתו, לא אחת, בנושא הבניhה בהוד השרון, בין השאר התנגד לתuכנית המתאר העירונית ועם הכרזתו על מועמדות לראשות עיריית הוד השרון פרסם את תכניתו לסיפוח היישובים הסמוכים לעיר, במידה וייבחר לראשות העירייה.

 בנו של הררי, עו"ד עידן הררי, גם הוא תושב העיר, שותף במשרד עורכי הדין הררי ושות', המייצג ומלווה עסקאות התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי) ברחבי הארץ, בין השאר גם בהוד השרון, ברחובות - הירדן, האהבה, דרך רמתיים, בן גמלא, בני ברית, הבנים והנרייטה סאלד. כמו כן, נושא עו"ד הררי בתפקיד סגן יו"ר הוועדה לתכנון ובניה מחוז מרכז, של לשכת עורכי הדין.

על פי הפרסומים באתר משרד עורכי הדין הררי ושות', "המשרד מייצג ומלווה את עסקאות ההתחדשות העירונית הגדולות והמובילות בארץ, כמו כן, מלווה המשרד חברות ייזום ובניה, בעלי קרקעות ובעלי זכויות בפרויקטים של התחדשות עירונית, כך למשל בקצה המזלג:
פרויקט התחדשות עירונית (פינוי בינוי) בערים כפר יונה, תל אביב, נתניה, ירושלים, בת ים, כפר סבא, פתח תקווה והוד השרון".

"משרדנו מלווה עסקאות קומבינציה ותמורות של מגורים, מסחר ותעשייה", נכתב באתר החברה, "אנו מלווים בעלי קרקעות בהליכי התנגדויות לתכניות איחוד וחלוקה שמקדמות הרשויות המקומיות, החל משלב ההתנגדויות לקידום והשבחת המגרשים המיועדים להתקשרות עם חברות בניה, קידום היתרי בניה ועד למסירת הדירות ו/או היחידות." עוד פורסם לאחרונה כי לאחר מו"מ עם נציגי עיריית הוד השרון, החל משרד עו"ד הררי שוות' לקדם פרויקט פינוי בינוי במתחם האהבה בעיר.

 לפני כחודש פרסם יגאל הררי, המועמד לראשות העירייה, פוסט בפייסבוק הקשור לנושא וציין כי נפגש עם תושבי מתחם "ח" ברחוב בן גוריון. "הצגתי בפני נציגות הבניינים את עמדתי ומחויבותי לקידום תכנית של התחדשות עירונית ופינוי בינוי בעיר. עמדתי היא שיש לקדם התחדשות עירונית ולפיכך מחויבותי לפעול בעניין, ועם כניסתי לתפקיד ראש העיר יעלה הנושא מיד על סדר היום על מנת לקדם את הפרויקט במהירות האפשרית".

  פנינו אל השניים בבקשת תגובה לדברים, כמו גם לשאלה האם אין הם רואים ניגוד עניינים נוכח העובדה כי עו"ד עידן הררי עוסק בתחום הנדל"ן בעיר בה מתמודד אביו על תפקיד ראש העירייה?

"אין ניגוד עניינים"

יגאל הררי, מסר בתגובה: "האינטרס של שיקום השכונות הוותיקות כמו הפרויקט ברחוב בן גוריון, הוא אינטרס ציבורי כללי של כלל התושבים. קידום התחדשות עירונית תוביל לשיקום תשתיות, הוספת שטחים ציבוריים, חניות וחדרי ביטחון שתבטיח שיפור באיכות החיים לכלל תושבי העיר, לכן גם בעניין זה אני רואה חשיבות גבוהה, בייחוד בשל העובדה שהליכים אלה נתקעים במשך עשורים רבים בשל בירוקרטיה אינסופית של הרשות המקומית.

 "לאורך שנותיי הרבות הן כאיש ציבור והן כבעל תפקידים רגישים כדוגמת חבר הליכוד העולמי, דירקטור בקק"ל, חבר נשיאות בתפקידי מפתח בהסתדרות החדשה ולרבות תפקידים בכירים בהם כיהנתי כדוגמת מנהל אגף בעיריית הוד השרון וחבר מועצת העיר ב-10 השנים האחרונות, לא הוטל רבב ולא עלה חשש כלשהו לניגוד עניינים ולא בכדי. היושרה וההגינות, והשמירה על החוק הם נר לרגליי".

 עו"ד עידן הררי מסר בתגובה: "משרד עוה"ד הררי, ענבר, ארבן ושות' הוא בין המשרדים המובילים בישראל בתחומי הנדל"ן, תכנון ובנייה והתחדשות עירונית ומייצג כיום מאות דיירים בעשרות פרויקטים שונים ברחבי ישראל. לגבי פרויקטים בהם מעורב המשרד בהוד השרון -  הרי שאלו דווחו לגורמים הרלוונטיים על מנת להימנע ככל הניתן מניגוד עניינים. לגבי שאלתכם בעניין פרויקט פינוי בינוי ברחוב בן גוריון, הרי שלמשרדנו אין כל נגיעה לפרויקט הנ"ל".

 


zeevshraga1978@gmail.com

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פותחים את הדרך לים
קהילה מצילה
אלימות בגלל ריב על חניה
אופנוען נפצע בתאונה ברעננה
אופנוען נפצע בתאונה ברעננה
פוטגול של מאור בוזגלו בקניון הדר בילוי משפחתי בחול המועד פסח
כדורגל על שולחן בקניון הדר בירושלים
סדנת אהבה ושוקולד
איזה סלבס הגיעו לסדנת אהבה ושוקולד?
ארבעה פצועים בתאונה בראשון לציון
ארבעה פצועים בתאונה בראשון לציון
פרויקט פינוי בינוי במתחם גון קנדי
פינוי בינוי בראש העין