הוד השרון

אדריכלות ועיצוב פנים

תהליך עיצובו של בית חדש, חייב להתייחס לשני ההיבטים החשובים שהם ההיבט ההנדסי של המבנה, והנראות הפנימית של הבית: החלוקה לחדרים, הפונקציונליות של החלק הפנימי וכן "הלבשת הבית" בשלב הסופי.

אתר לוקאל 29/10/2018
pixabay

. אדריכלות ועיצוב פנים הם תחומים מקבילים שנפגשים פעמים רבות, כאשר המצב האופטימלי הוא שילוב מקצועי בין השניים, יד ביד, לבניית בית שממלא את הצרכים של המתגוררים בו בצורה הטובה ביותר.

ההבדלים בין אדריכלות לתחום עיצוב הפנים

כאשר מדברים על אדריכלות, הכוונה היא לתכנון מדויק המבוסס על חוקי בנייה ובטיחות, בכדי לבנות בית שעומד בסטנדרטים. האדריכלים אחראים על יצירת ה"שלד", כלומר המבנה עצמו ואיך שהוא נראה מהבחינה ההנדסית. מעצבי פנים לעומת זאת, תפקידם לקבל את אותו "השלד", ולצקת בו חיים המותאמים לבני האדם העתידיים לגור בתוכו. אדריכלות ועיצוב פנים אינם משיקים זה לזה מבחינה תפיסתית, כיוון שהאדריכל מסתכל על המאקרו בעוד מעצב הפנים מסתכל על איך שהמאקרו הזה נראה ומשמש בפועל.

אדריכלים ומעצבי פנים עוברים מסלול הכשרה שונה, כאשר הדגש בלימודי האדריכלות הוא על לימוד תהליך הבנייה לפי דרישות הנדסיות נוקשות, שאין לסגת מהן כיוון שהבית כולו נשען על חוקי הפיזיקה, בלעדיהם לא יוכל לעמוד איתן. לימודי עיצוב הפנים, לעומת זאת, הם גמישים ומותאמים לאופנות שונות בעולם העיצוב, וכן לטעם אישי – מכאן שחוקיות היא לא שם המשחק כאן, אלא סובייקטיביות ורצון להתאים את הבית אל מי שחי בו.

ההבנה של אדריכלים בהיבט המקצועי של תכנון הבית היא קריטית, הן בעבור יצירת השלד והחדרים, והן בהקמת התשתיות השונות הנדרשות ועמידה בסטנדרטים. מעצב פנים אולי לא יבין לעומק כיצד למצוא פתרונות בצנרת המים של הבית הנבנה, כנראה, אך יידע אילו רהיטים כדאי לרכוש על מנת לאפשר לחלל הסלון, לצורך הדוגמה, להיראות גדול יותר ולייצר אווירה טובה.

אדריכלות ועיצוב פנים – האם הם גם דומים זה לזה?

מעצבי פנים ואדריכלים מגיעים כולם מעולם יצירתי ורצון לצקת חיים במבנה שעדיין איננו מאוכלס, זאת על אף הדרכים השונות של שני המקצועות הללו לעשות זאת. השונות היא גדולה אמנם, אבל ניתן בהחלט להגיד שכאשר כל אחד מבעלי המקצועות – אדריכלות ועיצוב פנים כאחד – משתלב בפרויקט חדש, המטרה היא להשתמש בכלים שנלמדו ובניסיון שנרכש לאורך השנים, בכדי להפוך את תוצר תהליך הבנייה לטוב ביותר האפשרי.

בונים בית? מוטב שתשכרו את שירותיו של אדריכל שהוא גם מעצב פנים

לעיתים ההפרדה בין שני המקצועות, אדריכלות ועיצוב פנים, גורמת לכפל שירותים אצל מי שנמצא בתהליך בנייה של בית חדש. מידע המגיע ממעצב פנים במקביל לזה המגיע מהאדריכל, עלולים שלא להשיק זה לזה ולהפוך לתהליך מסורבל ומתסכל. שכירת שירותיהם של אדריכלים שלמדו עיצוב פנים ועוסקים בפועל במקצוע שלהם בשני ההיבטים, משמע אחראים על הבנייה וגם על הוויזואליות של פנים הבית, הם הבחירה היעילה והמקצועית ביותר שניתן לבצע.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
האלוף שלנו
איך למנוע עובש במזגן
המדריך למניעת עובש במזגן
נער נסע בכביש על סקטבורד
מהחתונה לשטיח האדום
אבן פינה ל-8 גני ילדים חדשים בחדרה
הרוג מפגיעת רקטה באשקלון
בחג הזה כולנו אושפיזין
עדיין בפסגה