הוד השרון

חדשות הבחירות

עתירה שהוגשה לוועדת הבחירות, פתקי הצבעה בולטים מהאחרים וחולצות כתומות בתוך הקלפי

זאב שרגא 30/10/2018
חדשות הבחירות
פתקי הצבעה שונים בקלפי (צילום: פרטי)

יום הבחירות שהחל הבוקר לאחר מערכת בחירות סוערת במיוחד, נראה עד כה מנומנם משהו. נכון לשעה 12:00 בצהריים הצביעו 4,419 תושבים המהווים 10% מבעלי זכות הבחירה. בהשוואה לבחירות האחרונות לפני חמש שנים מדובר על ירידה של 0.5% עד כה.

ערב הבחירות עוד היינו עדים לאינספור הודעות SMS אנונימיות וכאלה שלא, המשבחות ומכפישות גם יחד חלק מהמועמדים לראשות העירייה. בהן המועמד לראשות העירייה, נדב דואני, שהקלטה שלו בשיחה עם פעילים הופצה לתושבים, שיחה בה הוא מבקש מהתושבים להמשיך לתלות את שלטי הבחירות, ובמקרה הגרוע כהגדרתו, ייקבל קנס. המועמדת לראשות העירייה יפעת קריב זכתה גם היא להודעת SMS  החושפת לכאורה בעלות של משפחתה על קרקעות בהוד השרון ואילו המועמד לראשות העירייה, אמיר כוכבי, ממשיך לככב בדף שנאה והכפשה שפועל נגדו ללא הרף, באמצעות פוסטים בתשלום.

ואם חשבנו שיום הבחירות יעבור בשקט, הרי שכבר בשעות הבוקר החלו להגיע תלונות של פעילים מהמטות השונים. תושבים שהגיעו להצביע בקלפיות הפזורות בעיר הופתעו לראות את נציגי הקלפי מטעם כוכבי, כשהם לבושים בחולצות כתומות, כצבעו הבוהק של הקמפיין כולו. במטה הבחירות של נדב דואני שלחו לכוכבי מכתב התראה ומשלא נענו, העבירו עתירה בנושא לוועדת הבחירות.

 תחת הכותרת "בקשה בהולה למתן צו מניעה" נכתב בעתירה: "המשיבים (כוכבי ומטה הבחירות) מקיימים מזה חודשים קמפיין בחירות אשר צבוע כולו בצבע כתום בולט. הבוקר בעת פתיחת הקלפיות, הגיעו נציגי המשיבים בוועדות הקלפי בקלפיות השונות ברחבי העיר כאשר הם לובשים חולצות כתומות. מבט השוואתי קצר בכלל התמונות מבהיר כי המדובר במהלך מתוכנן מראש ותכסיסני של המשיבים אשר ציידו את פעיליהם בחולצות זהות לחולצות הקמפיין. ברור לכל כי המדובר בהמשך קמפיין הבחירות בתוך שטח הקלפי במטרה להשפיע על הבוחרים בהגיעם אל עמדת ועדת הקלפי."

ממטה הבחירות אל אמיר כוכבי נמסר בתגובה: "אנחנו חיים במדינה דמוקרטית ומותר לאנשים ללבוש חולצה חלקה בכל צבע שירצו. טרם קיבלנו את הנחיית מנהל הבחירות, אבל ננחה את האנשים לבחור צבעי לבוש אחרים. ננצח גם ככה. צאו להצביע!"

 במשרד הפנים נראה שלא מסכימים עם גישתו של כוכבי ומוסרים בתגובה כי, "הנושא הינו בגדר תעמולה אשר מטופל ישירות על ידי היועץ המשפטי לממשלה ו/או ועדת הבחירות המרכזית של הכנסת ובאם הוגשה עתירה, תשובת משרד הפנים בכל מקרה, תינתן בבית המשפט."

 פתקי הצבעה שונים ובולטים מהאחרים

 עוד הפתעה שחיכתה הבוקר למצביעים בקלפי התגלתה בדמותם של פתקי הצבעה שונים ויחודיים בצבעם, של המועמדים לראשות העירייה עו"ד משה חנוכה ונדב דואני. בעוד הפתקים של כלל המועמדים לראשות העירייה הודפסו בצבע צהוב דהוי משהו, הרי פתקיהם של דואני וחנוכה הודפסו בצבע צהוב זוהר, שכאמור מאפיל על כל השאר.

 ממטה הבחירות של דואני נמסר כי, "הפתקים אושרו כחוק על ידי מנהל הבחירות."

ממשרד הפנים נמסר בתגובה כי, "בהתאם לחוק, בפתקי ההצבעה, מאשרים צבע וגודל , ולא גוונים. ההדפסה של הפתקים באחריות המועמדים."

 תגובתו של עו"ד משה חנוכה תפורסם עם הגעתה למערכת.

 


    zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
דילים חדשים ביריד האוכל של דיזנגוף סנטר
דוז פואה קולינרי
הולך רגל נפצע קשה בירושלים
הולך רגל נפצע קשה בירושלים
אופנוען נהרג מפגיעת רכב בחולון
פורום ועדי ההורים הישוביים התכנס ברמת השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון
מתעופפת באוויר
תאונה, הפקרה ומסכת שקרים
ילד ננעל בגן חובה ברעננה
ילד ננעל בגן חובה ברעננה