הוד השרון

נכנסו למועצה

סיעת 'מרצ קצב יש עתיד' בראשותו של אמיר כוכבי "טרפה" את המנדטים עם הישג מרשים של חמישה מנדטים. יגאל הררי ויואב רוזן לא נכנסו למועצה

זאב שרגא 31/10/2018
אמיר כוכבי. הסיעה בראשותו "טרפה" את המנדטים (צילום: פרטי)

אין מילים לתאר את הדרמה שהתחוללה בליל ספירת הקולות ב -69 הקלפיות שהיו פזורות ברחבי הוד השרון, בהן התבקשו 46,434 בעלי זכות הבחירה לקבוע מי יהיה ראש העירייה הבא בהוד השרון ומי יכהנו כחברי המועצה. מיד עם ספירת הקולות החלה להתבהר התמונה לפיה סיעת 'מרצ קצב יש עתיד', בראשותו של אמיר כוכבי, צוברת פער אל מול הסיעות האחרות כשהיא המובילה, אולם עיכוב מהותי בהגעתן של הקלפיות דחה את פרסום התוצאות למרות התמונה הברורה – כוכבי יתמודד מול יפעת קריב בסיבוב השני ויהווה את הסיעה הגדולה במועצה.

 ספירת הקולות נמשכה ארוכות אל תוך הלילה ולפנות בוקר כמעט קשה היה לעכל את התוצאות למועצת העיר – כוכבי וסיעתו "טרפו" את המנדטים בלשון העם והביאו להישג מרשים במיוחד – חמישה מנדטים, כלומר חמישה חברי מועצה מטעם הסיעה, בסך הכל 7,579 מסך קולות המצביעים. סיעת 'הוד השרון שלנו' בראשות יפעת קריב קיבלה 3 מנדטים, 4,301 קולות וסיעת 'רק הוד השרון' בראשות נדב דואני קיבלה 2 מנדטים, 2,898 קולות. סיעת 'דרך העיר' בראשות עו"ד נוה גור קיבלה 2 מנדטים, 2,891 קולות וסיעת 'יש' בראשות חיים שאבי קיבלה גם היא 2 מנדטים שהם 3,099 מקולות הבוחרים.

 סיעת 'כן' בראשותה של עו"ד כנרת כהן קיבלה מנדט אחד שהוא 1,538 קולות, בדומה לסיעת 'אמת', בראשותו של עו"ד משה חנוכה, עם 1,620 קולות וסיעת הליכוד, בראשותו של ארנון אברמוב, שקיבלה 1,615 קולות, כאמור מנדט 1 כל אחת.

  ואלו הם חברי המועצה החדשים

הסיעה הגדולה במועצת העיר כאמור, היא סיעת 'קצב מרצ יש עתיד', אותה ייצגו במועצה אמיר כוכבי, יעל ברזילי, נאור שירי, רן יקיר ורינה שבתאי. את סיעת 'הוד השרון שלנו' ייצגו יפעת קריב, אביבה גוטרמן ורפי בן מרדכי.  מטעם סיעת 'דרך העיר' יישבו במועצה עו"ד נוה גור ומאיר חלוואני ומטעם סיעת 'רק הוד השרון' נדב דואני ועדי ברמוחה. חיים שאבי ויגאל שמעון יהיו נציגי סיעת 'יש' במועצה ועו"ד משה חנוכה ייצג את רשימת 'אמת'. מטעם סיעת 'כן' עו"ד כנרת כהן ומטעם סיעת 'הליכוד' ארנון אברמוב.

 יגאל הררי וסיעתו 'גל' קיבלו 795 קולות ובדומה לד"ר יואב רוזן וסיעתו 'כיוון חדש', עם 695 קולות, שניהם לא קיבלו אף מנדט ולא ייכנסו למועצת העיר. חבר המועצה אופיר טואיל, שדורג כמספר 3 ברשימת 'יש' של חיים שאבי, יסיים גם הוא את תפקידו כחבר מועצה.

 אביאל אברמוביץ, יו"ר סיעת 'הירוקים' נותר גם הוא מחוץ למועצת העיר, לאחר שקיבל 284 קולות בלבד.

תגובות

המנצח הגדול של יום הבחירות, אמיר כוכבי, אמר לאחר קבלת התוצאות: "הוד השרון בחרה בתקווה ובדרך החדשה! שמרנו על הערכים שלנו לאורך כל הקמפיין – על דרך נקייה שזוכרת שאחרי הבחירות, יש כאן עיר לנהל וקהילה לטפח והתושבים ראו מבעד למסכי העשן וההכפשות ובחרו פוליטיקה אחרת. בעוד שבועיים נשלים את המשימה ונצא לדרך חדשה. התוצאות האדירות בקלפיות בשכונות הוותיקות של העיר לצד הניצחונות בקלפיות באזורים החדשים של העיר הוכיחו שיותר מהכל – הקמפיין שלנו היה הצלחה של איחודים וחיבורים וככה אוביל את העיר בחמש שנים הבאות. הוד השרון בהנהגתי תהיה עיר לכל תושביה, נשים, גברים, צעירם, ותיקים, חילונים, מסורתיים ודתיים ואני קורא לכל מי שמאמין בדרך הזאת, מועמדים, חברי וחברות מועצה ופעילים - להצטרף. הוד השרון חוזרת לתושבים. הגיע הזמן!".

יפעת קריב: "אנו מודים לאלפי התושבים שבחרו באנו להוביל את צו מצפונם בחמש שנים הקרובות. אני יודעת ובטוחה שחברי הסיעה שלנו יפעלו ללא פשרות למען הערכים שבגינם הם נבחרו ויהוו דלת פתוחה  ליחסים בין התושבים לעירייה. אנחנו מחויבים להילחם ללא פשרות!".

נדב דואני: "רשימת רק הוד השרון היא רשימה חדשה ורעננה בהוד השרון והשיגה הישג מרשים של 2 מנדטים. חברת המועצה ברמוחה ואנוכי נפעל רבות למען תושבי הוד השרון".

נוה גור: "חלוואני ואני בתמיכת ושיתוף כל חברי סיעתנו נמשיך לעשות למען תושבי ותושבות הוד השרון בתוך ומחוץ למועצה".

חיים שאבי: "אני מודה לתושבים ולפעילים שלנו על התמיכה והתוצאה הכול מאת ה”ואני מקבל את התוצאה באהבה."

עו"ד כנרת כהן: "זו הייתה מערכת בחירות עם מספר מועמדים עצום, על עיר קטנה בגודלה - והיו בה לא מעט רגעי שפל והכפשות. אני גאה בדרך שעשיתי: קמפיין חיובי שהתבסס על העשייה והניסיון העומדים מאחוריי, עם פעילים שכולם מתנדבים ופועלים מתוך תחושת מחויבות לעיר שלהם - להם אני מוקירה תודה ענקית - ולכן מבחינתי היום הזה הוא יום של ניצחון על כך שהצלחנו לשמור על הערכים שלנו גם בפני המרוץ הסוער ולעתים אלים הזה".

ארנון אברמוב: "אני מבקש להודות לכל מי שתמך ברשימת מחל למועצת העיר לאנשיי הליכוד ולתומכים שאינם אנשיי ליכוד למשפחתי ולחבריי מבטיח להיות שליח נאמן ולשרת את תושבי העיר באהבה ביושר ובאמונה! תודה רבה לחבריי לרשימה ולתושביי העיר על האמון! בע"ה נעשה ונצליח".

 שרי ירושלמי: "איזה מסע מדהים זה היה. רצוף קשיים וניצחונות, עיקשות במטרה ואהבה גדולה. אחד המועמדים לראשות שאל אותי לפני חודש: את לא מפחדת להתבזות? בכל זאת אישה שרצה עצמאית בלי שקל ובלי שלט אחד.  צחקתי ועניתי שהמילה הזאת לא נמצאת לי אפילו בלכסיקון. מבחינתי הניצחון הוא שלי. הכרתי כל כך הרבה תושבים ותושבות, יפים ויפות, למדתי על העיר ועל פוליטיקה ובעיקר נהניתי מכל רגע. תודה לכל האנשים והנשים שבחרו בי ושמו ת' בפתק הלבן. גם מחוץ למועצה, אני כאן בשבילכם!  ממשיכה בעבודה החברתית למען התושבים בהוד השרון. לדאוג לעיר ערכית ולעירייה שרואה את טובת כל התושבים לנגד עיניה. העבודה האמיתית רק עכשיו מתחילה."

 אביאל אברמוביץ: "תם פרק בחיי. לאחר 3 קדנציות (שהן 15 שנות עשייה מבורכת) כחבר מועצה, סגן ראש עיר ויו"ר דירקטוריון, אני מברך על הכל ומפנה את מקומי בשמחה גדולה לחברי מועצה חדשים, טריים ורעננים. נתרמתי ותרמתי רבות לעיר הוד השרון בתחומים רבים ומגוונים, חוויתי חוויות נפלאות ומעשירות לצד תיסכולים וצער גדול על עוולות. אולם, אני מברך על הכל מעומק ליבי. רכשתי חברים נפלאים ואמיתיים והבאתי מיכולותיי, ככל שהיה באפשרותי, לאלפי תושבי העיר. ממליץ בחום לכל אחת ואחד להכנס למרחב הפוליטי. הוא מעניין מרתק ומאפשר לתרום לחברה ולזולת באינסוף דרכים. והכי הכי תודה לאישתי היקרה והאהובה שאיפשרה לי והיתה לצידי כל השנים האלו, ולשלושת בני הנפלאים המוכשרים והמבריקים שלמדו ולימדו אותי המון המון ובאהבה רבה. תודה לכם תושבי העיר על האמון. אני ממשיך לעמוד לרשותכם תמיד".

 


 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
דוקרים וזוכים
כתב אישום נגד חשוד בסדרת תקיפות של עוברי אורח
תזונה נכונה לשיער יפה ובריא
תזונה נכונה לשיער יפה ובריא
אבי קמינסקי, צפוי לסיים את תפקידו
אבי קמינסקי צפוי לסיים את תפקידו בעיריית הוד השרון
מצדיעים לנכי צה"ל בראש השנה
שר התחבורה הגיע לרעננה
רעננה: נעצר חשוד בתקיפת אחיו
היחידה בליגה ללא ניצחון