הוד השרון

ההילה של הקבוצה

שחקנית כדורעף, פיזיוטרפיסטית, לסבית, דתhיה. לא מדובר בארבע נשים שונות אלא בהילה נאקסון, שחקנית מכבי הוד השרון, שמספרת כיצד הגיעה לקבוצה ועל שתי יציאותיה מהארון

זאב גולדשמיט 01/11/2018
הילה נאקסון. כיף לשחק עם שחקניות צעירות (צילום: ליאת הוד)

vילה נאקסון (31) עושה את מה שהיא הכי אוהבת, לשחק כדורעף. מחוץ למגרש היא פיזיוטרפיסטית עם התמחות בספורט, שמטפלת בשחקני ושחקניות מועדון הכדורעף מכבי הוד השרון. עד לעונה שעברה הילה שיחקה בקבוצת מ.ס. רמת אביב. כשמאמן מכבי הוד השרון , אסף מעיין, ראה אותה פעם במגרש, הוא שאל אותה "מדוע שלא תעברי אלינו?". מה שנראה אז כמו הצעה סתמית, הפך למציאות. העונה נאקסון הצטרפה למכבי הוד השרון, והיא השחקנית היחידה בליגות הבכירות שמשמשת בתפקיד הכפול: שחקנית ופיזיוטרפיסטית של הקבוצה.                                                   

"המעבר שלי להוד השרון היה סיפור אהבה ממבט ראשון", סיפרה נאקסון, "במכבי הוד השרון מצאתי את מקומי בזכות המאמן אסף, שהקשר בינינו הוא רב שנים. הכדורעף הוא אחד הדברים החשובים בחיי, שגורם לי אושר ואנדרנלין. קשה לי לראות משהו שיגרום לי לוותר על המשחק הזה. השילוב עם פיזיוטרפיה הוא מדהים בעיני. אני עובדת במכון "ספורטנא", שמכבי הוד השרון הגיע איתם להסדר, וממילא טיפלתי כל השנה בשחקנים, לכן החיבור עם המועדון נראה טבעי. אני מטפלת בשחקנים ובשחקניות כשצריך, ובונה להם תכנית חזרה לאימון".

מדוע עברת להוד השרון?

"קסם לי לשחק בליגת העל, וגם החיבור עם השחקניות הוא נהדר. יחסית לקבוצה מאוד צעירה, אנחנו משחקים לא רע. חסר לשחקניות הצעירות שלנו ניסיון ודקות משחק, אבל מבחינה טכניקה ורמת השחקניות, אנחנו שוות אמצע טבלה. הליגה רק נפתחה והספידו אותנו מוקדם מדיי. נגד רעננה, שהיא מהקבוצות הטובות בליגה, הייתה לנו הופעה מרשימה, למרות שהפסדנו".

 את בת 31, ורוב השחקניות בנות 15-19. איך את מרגישה לשחק לצדן?

 "זה מאוד כייפי בעיני לשחק עם צעירות. אני טיפוס אנרגטי, ויש לי הרבה מה לתרום להן, ומרגישה לידן נהדר".  כשחופרים קצת בעברה, מתברר שלהילה נאקסון יש סיפור חיים מורכב. היא מגדירה עצמה לסבית, שגדלה בבית חילוני, אבל חזרה בתשובה וכעת היא מנהלת אורח חיים דתי, שומרת שבת. "בדיוק עכשיו שוחחתי עם אסף, המאמן שלנו, וביקשתי ממנו שינסה להקדים את משחק החוץ ביום שישי בנצרת, כדי שאספיק לחזור הביתה לפני כניסת השבת" סיפרה, "באיגוד יש תמיכה לשחקנים דתיים, מקווה שזה יסתדר. בשבת אני הולכת לבית כנסת, לא מדברת בטלפון, וטוב לי כך".                                                                          

בנוסף, הילה חיה בזוגיות עם לירון (28), אותה הכירה במפגש חברתי של עמותת "בת קול" של לסביות דתיות על הקשת המגדרית והנטייה המינית, ועל הקשת הדתית. "בגיל 16 כבר הבנתי על עצמי, רק לא ידעתי להגדיר את זה. היום אני במערכת יחסית שממלאת אותי מזה ארבע שנים, והיא לא אמורה להיגמר".

איך הוריך קיבלו את יציאתך מהארון ואת חזרתך בשאלה? באיזה גיל סיפרת להם?

"סיפרתי להם בגיל 17 כשהתחלתי לצאת עם בחורות. כמובן שבהתחלה היה להם קשה, הם הופתעו, אבל עם הזמן הם הבינו והם תומכים בי. הם לא מתביישים, ומקבלים את לירון כמו בת בית. גם נושא שמירת השבת התקבלה אצלם נהדר. זה היה כמו יציאה שניה מהארון, שדרש הרבה קבלה והכלה מצידם, אבל הם מבינים אותי".

את חושבת על הבאת ילד/ילדה?

"טרם, אבל זה במחשבות שלנו. ההורים לוחצים להיות סבא וסבתא".

איך מקבלים את זה בקבוצה?

"השחקניות מכירות את לירון, היא באה פעם אתנו למשחק. לגמרי לא עושות מזה עניין. מי שמסקרן אותה יותר, היא תשאל אותי שאלות באופן אישי. יש להן חן מיוחד באיך שהן שואלות. הן מקסימות".

האם הרגשת בחברה קושי כלסבית דתייה?

"כרגע כזוג אנחנו לא נתקלות בקשיים. טרם מצאנו קהילה שתקבל אותנו כפי שאנחנו, ושגם אנחנו נתחבר אליה. יתכן שברגע שנרצה לשלוח את ילדינו בעתיד לגן או לביה"ס דתי, אולי נתקל בקושי, אבל זה עדיין רחוק".                                       

הילה נאקסון עוסקת במה שהיא אוהבת, ונשמעת מאושרת . "החיים שלי מלאים שימחה וחיוך" היא מודה. פרט להיותה שחקנית כדורעף בליגת העל ופזיוטרפיסטית, היא ממלאת את זמנה באימון ילדים בכדורעף ובכדורשת. היא אוהבת לטייל בארץ ובחו"ל, בעיקר טיולי טרקים. ואנחנו שואלים, איך היא מספיקה כל-כך הרבה?

 

 

 

 

.

עוד בהוד השרון
זאב גולדשמיט 07/10/2019
זאב גולדשמיט 25/09/2019
זאב גולדשמיט 19/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
זאב גולדשמיט 05/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הסרט פרשת אונקולוס מגיע לאקרנים
פתחו בתנופה
יעל אדמי , נארימן מדאח , גולי סיטקוב
הדרך לשלום עוברת דרך המטבח
אל האינסוף ומעבר לו
נעצר חשוד בביצוע מעשה מגונה בנערה
הבנין ברחוב סוקולוב 52 ו-54
שינוי בתוכנית הפינוי בינוי ברחוב סוקולוב ברמה"ש
אישום: סחר בסמים ואיים על קטין
מהפכת התחבורה הציבורית בפת
מהפכת התחבורה הציבורית בפ"ת