הוד השרון

"סיפרו" את הספרים

עורכת דין שלא מכירה את החוק ומספרה "שמספרת" את ספרי העסק הם רק חלק ממה שמצאו מבקרי מס הכנסה בביקורת בכפר סבא ובסביבה

תמי מאור 05/11/2018
מבצע ביקורות בעסקים (תמונה להמחשה דוברות)

מס הכנסה ביצע מבצע ביקורות בעסקים בכפר-סבא, בהרצליה, ברעננה ובהוד השרון שהתמקד בענפי מסחר בתחום נותני השירותים בהם, מכוני הכושר, חוגים לילדים, מסעדות, קיוסקים, רופאי שיניים ועורכי דין. המבצע, שנוהל בראשות פקיד שומה כפר סבא כלל 166 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 11% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין.

 מבדיקת צ'קים דחויים שהיו במשרדה של עורכת דין נמצאו צ'קים בסך כולל של 33,966 שקל אשר לא נרשמו בספרי העסק כדין. עורכת הדין שכנראה אינה מכירה את החוק טענה בפני המבקרים כי היא נוהגת לרשום את ההכנסות רק בזמן פרעון הצ'קים. בביקור בצהרון הסתבר שחלק מהילדים ששוהים בצהרון אינם רשומים בו וההכנסות מהטיפול בהם בסכום של מעל 9,000 שקל לא נרשמו בספרי העסק של הצהרון תשובתו של בעל הצהרון הייתה: "יש הרבה לחץ בצהרון ולכן אני לא מסודר"..

 

ביומן הזמנות של מעסה במכון לרפואה משלימה, נמצאו 3 הזמנות של שלושה לקוחות ששילמו 600 שקל שלא נמצאו רשומים בספרים. המעסה טענה כי, "הרגישה לא טוב ולכן לא רשמה את הצ'קים הללו". בביקורת שנערכה במספרה הסתבר כי סרט הקופה הפנימי לא נשמר  בטענה "שלא ידע שצריך לשמור". הגדיל לעשות בעל מספרה שכבר 5 שנים שאינו מנהל ספרים כלל ותשובתו הייתה: "אין לי תשובה". במכון כושר שלא רשם בספריו 4 צ'קים נטען כי "הלקוחה ביקשה שלא נפקיד את הצ'קים ולכן התבלבלתי". בעלת מכון לפדיקור ומניקור לא רשמה הכנסות מאשראי מינואר ועד ספטמבר בסך כולל של 63,025 וכן 8,690 במזומן שהופיעו ביומן ההזמנות לחודש יוני האחרון. בעלת המכון הוזמנה להמשך בדיקה וביקורת במשרדי מס הכנסה.

 פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חורף מסוכן בכבישים
חורף מסוכן בכבישים
צעיר נדקר למוות ביבנה
הקשר בין הבחירות לרשויות להתחדשות העירונית
הקשר בין הבחירות לרשויות להתחדשות העירונית
שדה דב ייסגר סופית
גבר כבן 60 נהרג לאחר שנפגע מחפץ כבד במוסך
גבר כבן 60 נהרג לאחר שנפגע מחפץ כבד במוסך
"היום אני קמה בבוקר עם חיוך"
רואים את סוף הפקקים
רואים את סוף הפקקים
בכל אחד יש ניצוץ