הוד השרון

פרסום ראשון: מסתמן- קריב מקימה "גוש חוסם" לכוכבי

בהמשך למגעים המתנהלים בין חברי המועצה מסתמן כי קריב מבקשת לאחד שורות ונראה כי היא תקבל את תמיכתו של דואני תמורת סגנות ראש העירייה ברוטציה, כמו גם את תמיכתם של סיעת "יש" של יגאל שמעון וחיים שאבי, כשאחד מנציגיה יכהן כסגן ראש עירייה בתשלום

זאב שרגא 05/11/2018
יפעת קריב. מקימה "גוש חוסם" (צילום: רפאל בן משה)

מיד עם היוודע תוצאות הבחירות החלו שני המועמדים לראשות העירייה, אמיר כוכבי ויפעת קריב, לתכנן את צעדיהם העתידיים לקראת הסיבוב השני, שם תוכרע התחרות ביניהם באופן סופי. הבוקר (שני, 5.11) פרסמה קריב אודות שידור חי מיוחד שיועבר על ידה בדף הפייסבוק בשעה 19:30, תחת הכותרת "בכוחות משותפים נמנע את הפילוג והקרע", שם יתבררו ככל הנראה ההסכמות שהושגו בינה ובין חברי המועצה שהחליטו לתמוך במועמדותה.

 על פי המידע שהגיע לידינו, נראה כי קריב מתכוונת להודיע הערב על הקמת "גוש חוסם" לכוכבי, באמצעות קבלת תמיכתם של חברי המועצה נדב דואני ועדי ברמוחה ושני המנדטים שקיבלו במועצה, כשמסתמן כי דואני יכהן כסגן ראש עירייה בשכר, ייתכן ברוטציה עם מספר 2 של קריב, אביבה גוטרמן.

כמו כן, נראה כי קריב תודיע גם על תמיכתם של נציגי סיעת "יש", חיים שאבי ויגאל שמעון, כשאחד מנציגי הסיעה יכהן כסגן ראש העירייה, ייתכן ברוטציה, זאת לצד קבלת תיק הדתות ותיקים אחרים. עד כה לא ברור במי תומכים שאר חברי המועצה החדשים, אולם נראה כי ברגעים אלה ממש עמלים במטה קריב כדי להגיע למסיבת העיתונאים עם רשימה גדולה ככל האפשר של תומכים מטעם חברי המועצה. האם נראה הפתעות נוספות הערב? ייתכן מאוד.

 מהמטה של יפעת קריב נמסר בתגובה: "כאשר נסיים את המשא ומתן עם שותפינו הקואליציוניים נפרסם הודעה מסודרת".

  יו"ר סיעת יש, חיים שאבי, מסר בתגובה: "כרגע אנחנו במשא ומתן יש עדין נושאים שצריך ללבן בכול מקרה ללא קשר למשא ומתן קיבלנו החלטה לתמוך ביפעת קריב."

 תגובתו של דואני תפורסם מיד עם קבלתה במערכת.

 ומה עם כוכבי?

בהמשך לתוצאות המרשימות שהביא בקלפי, נראה כי כוכבי לא מתרגש מההגדרה "גוש חוסם". לכתבנו נודע כי גם הוא ניהל שיחות אישיות עם חברי המועצה אולם לא ברור האם העמיד על הפרק תפקידים נכספים או תיקים מיוחדים במסגרת משא ומתן, אם בכלל התקיים כזה. נראה כי כוכבי יצרף אליו חברי מועצה חדשים בהמשך, אולם מקורבים מספרים כי אין בכוונתו לסחור בתיקים או תפקידים בעירייה.

 למען האמת, ייתכן והם צודקים. כוכבי יכול לנצל את המומנטום המטורף שיצר בהלך הרוח ברחוב ולהמשיך במרוץ לבד, או בתמיכתם של שותפים לדרך שייבחרו בכך. אם יינצח, הרי שיהיה פחות "לחיץ" בעת עריכת המשא ומתן הקואליציוני ויוכל להשאיר את התיקים החשובים בידי סיעתו, הגדולה במועצה. יתרה מכך, אי אפשר לפסול אפשרות לפיה כוכבי, במידה ואכן ינצח, יציע בעצמו את סגנות ראש העירייה לקריב, את הסגנות השנייה ישאיר ליעל ברזילי, כפי שמצפה הציבור ואת "התיקים הנמכרים" יוכל לחלק בשים שכל, למי שבאמת מתכוון לפעול לצידו. 

אמיר כוכבי מסר בתגובה "הציבור בחר בקול גדול ובעוצמה בשינוי המציאות והעניק לי את האפשרות עם 5 מנדטים ופער גדול בבחירות לראשות העיר להמשיך לדבר ישירות עם התושבות והתושבים ולא מעל לראשיהם בהסכמים פוליטיים. אני יודע שיש חברות וחברי מועצה נוספים שיצטרפו אלינו על בסיס ערכים משותפים לשינוי המציאות העירונית. אני קורא לתושבות ולתושבים המתלבטים, להגיע למפגשי התושבים שאני עושה, ולבחור לעצמם את העיר שהם רוצים שתהיה להם. הגיע הזמן!".

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
רגע לפני הצום- תורמים דם
רגע לפני הצום- תורמים דם
מרכז לאונקולוגיה נחנך ב"סורוקה"
אופנוען נפצע בתאונה ליד מחלף רעננה מרכז
אופנוען נפצע בתאונה ליד מחלף רעננה מרכז
עברי לידר במלון דן פנורמה אילת
סוף שבוע מוסיקלי בדן פנורמה אילת
נערים חשודים בשוד אלים של אישה מבוגרת
משנה את פניה
השחיינית אלה זהר בלשכת ראש העיר
השחיינית אלה זהר תחזור עם מדליה מדובאי?
סלט סלק ותפוחים
מתכון מרענן ובריאותי לסלט קייצי