הוד השרון

אלימות כלפי הצוות בביה"ח "שלוותה"

תושב כפר סבא, שמאושפז בבית החולים הפסיכיאטרי בהוד השרון, נעצר בחשד כי תקף את אחד העובדים ואיים על רופאה

מיכאל פרוסמושקין 08/11/2018
תקף את הצוות (תמונה להמחשה iclipart)

תושב כפר סבא, בן 26, נעצר השבוע בחשד כי נקט באלימות בבית חולים "שלוותה" בהוד השרון. 

על פי החשד, האיש, שמאושפז במוסד מזה כחודשיים, תקף עובד באחת המחלקות במוסד, גרם לו לחבלה באוזנו ואיים על רופאה. עוד טוענים במשטרה כי הוא חשוד באיומים ממשיים כלפי המתלוננים, שחוששים לחייהם – כך לטענת המשטרה.  כמו כן, בחדרו בבית החולים נמצא חומר החשוד כסם לשימוש עצמי.

במהלך הדיון בבית משפט השלום בפ"ת, בו ביקשה היחידה החוקרת להאריך את המעצר בשלושה ימים, טען נציג המשטרה כי החשוד תקף את המתלוננים באגרופים, בבעיטות ובמכות ובכל חלקי גופם ובפניהם.

בתום הדיון ציינה השופטת אופיר כתבי – ריבלין, לאחר שעיינה בחומרי החקירה ובמסמכים שהתקבלו מבית החולים, כי "החשוד סובל מסכיזופרניה ואושפז פעמים רבות בעבר בשל מצבים פסיכוטיים חוזרים ונשנים הוא זקוק לטיפול תרופתי באופן תדיר".

לאור כך, הוא נשלח לבדיקה בבית חולים "גהה", שם ייבדק על ידי הפסיכיאטר המחוזי אשר יקבע את מקום המשך אשפוזו, שלא בבית חולים "שלוותה". עוד ציינה השופטת כי קיים צורך בהשגחה על החשוד לאור חוות הדעת הפסיכיאטרית, על מנת למנוע אובדנות או תוקפנות.

מבית חולים "שלוותה" נמסר: "בית החולים שלוותה מגנה כל מקרה אלימות כלפיי צוותים רפואיים העושים עבודתם נאמנה ופועל בכל הדרכים העומדות לרשותו על מנת למגר תופעה זו. המקרה דווח למשטרת ישראל והנושא נמצא כעת בטיפולה".

 

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מטרו הרצליה?
מטרו בהרצליה?
ראש עיריית הרצליה מקדם חוק עזר עירוני חדש הנוגע לאיכות הסביבה
הכנסת שקיות פלסטיק וכלים חד-פעמיים לחופי הים - אסורה
לפרוח בהוד השרון
על הגובה
להתחסן בלב הפארק
באור הזרקורים
מועצה אזורית חוף הכרמל
מלגות בסכום שיא
הגינה ברחוב הניצנים. התושבים מתלוננים
"בסך הכל ביקשנו יום אחד של מנוחה"