הוד השרון

כתב אישום נגד חברי כנופיית גנבי רכב

שני צעירים הואשמו כי נמנו עם כנופיה אשר גנבה כלי רכב, בין היתר מערי השרון ומתושבי השרון, והעבירה אותם לשטחים

מיכאל פרוסמושקין 08/11/2018
גנבו כלי רכב מאזור השרון (תמונה להמחשה צילום: iclipart(

שני תושבי קלנסווה, בני 19 ו-21, הואשמו בסדרת גניבות רכב בין היתר מערי השרון וגוש דן והעברתם לשטחים.

מהחקירה עולה כי תפקידם של השניים היה להוביל את כלי הרכב במטרה "לפתוח ציר" עד להוצאת כלי הרכב הגנובים לשטחים. כתב האישום מייחס לנאשם הצעיר יותר מ-11 סעיפי אישום, בעוד שותפו לתיק הואשם בתשעה סעיפי אישום.

מדובר בכלי רכב שנגנבו מהערים: הרצליה (מדרך ירושלים, חניון שבעת הכוכבים ורחוב ז'בוטינסקי), רמת השרון (רחוב חנה סנש), תל אביב, גבעת שמואל ובית יהושע. בין בעלי כלי הרכב שנגנבו תושבי כפר סבא והוד השרון.

מהחקירה עולה כי השניים הכירו זה את זה עוד לפני ביצוע העבירות. "הנאשמים פעלו בתיאום ובשיתוף פעולה מלא, באופן שיטתי על פני תקופה של כשבועיים ימים", ציינה התביעה. חלק מכלי הרב שנגנבו גם הכילו רכוש רב ויקר ערך אשר היה שייך לבעלי כלי הרכב.

כתב האישום כנגד השניים מתבסס על שורת ראיות שאספו חוקרי ימ"ר תל אביב. כך למשל, שיחות שהתבצעו בין אחד מהנאשמים למעורבים אחרים באמצעות מכשיר הטלפון של הנאשם השני, תיעוד הנאשמים עוברים במעברים השונים באמצעות כלי הרכב המובילים, כשלאחר מספר שניות עברו בעקבותיהם כלי הרכב הגנובים.

עוד בתיק החקירה גרסתו המפלילה של הנאשם בן ה-21, אשר הודה במיוחס לו ותיאר את הקשר שנוצר עם הנאשם השני לצורך ביצוע העבירות. "כשאנחנו היינו מגיעים לרכבים, הם כבר מוכנים לנו", סיפר בעדתו. "מישהו גנב אותם קודם ושם אותם בצד, אני לא יודע מי. אנחנו רק באים, מורידים נהג שיסע אחרינו וייקח את הרכב לשטחים". עוד ציין בעדותו: "אחרי שעברנו את המחסום, אני עבר לא יודע מה קורה עם הרכבים".  כמו כן הוא סיפר לחוקרים על סכום כסף שהרוויחו בעבור גניבת כלי הרכב.

עם הגשת כתב האישום, הגישה התביעה בקשה להארכת מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים. בינתיים מעצרם הוארך עד להחלטה אחרת.

 


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
גז"ד לשוטר שתקף סמנכ"ל לשעבר של הפועל כפר סבא
הרוגה בתאונה ליד עזריקם
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
שר  התיירות חנך מלון חדש בבאר שבע
שר התיירות חנך מלון חדש בבאר שבע
כרטיס דיגיטלי חכם
רעננה מציגה: כרטיס דיגיטלי חכם
מפגשים חווייתיים לוותיקי הוד השרון
מפגשים חווייתיים לוותיקי הוד השרון
הקמפיין שניצח מול הקמפיין שכשל
אווירת הבחירות מביאה להתייקרות הנדל"ן