הוד השרון

רוצים ללמוד בעיר שלנו

הורי בית הספר שילה מתכוונים להשבית את הלימודים בעקבות סגירתה של כיתה ז'

זאב שרגא 08/11/2018
תלמידי כיתה ז' שנסגרה (צילום: פרטי)

השבוע התחוללה סערה בקרב הורי התלמידים בבית הספר הממלכתי דתי שילה בהוד השרון, זאת בהמשך לסגירתה של כיתה ז' שהחלה את פעילותה לראשונה, עם פתיחת שנת הלימודים. ההורים מספרים כי לאחר מאמצים רבים ובקשות חוזרות ונשנות לאורך שנים, להרחיב את אפשרות הלימוד בחינוך הממ"ד בעיר גם לחטיבת ביניים ותיכון, נפתחה הכיתה אליה נרשמו רק 10 תלמידים, ללא אישור רשמי ממשרד החינוך.

ההורים, שקיבלו הודעה ממנהלת בית הספר אודות הכוונה לסגירתה של הכיתה, פנו אל מנהלת מחלקת חינוך דתי במשרד החינוך וביקשו את עזרתו: "בשעה טובה ומוצלחת, השנה ב -01.09.18 נפתחה חטיבה דתית בבית ספר ממלכתי דתי שילה הוד השרון בתמיכתו המלאה של אגף החינוך בעיריית הוד השרון, אשר החליט להרים את הכפפה ולפתוח את החטיבה לאחר שנים של ניסיונות לא מבוטלים", כתבו ההורים, "שנת הלימודים נפתחה כסדרה ובימים האחרונים, בשיאה של שנת הלימודים, התקבלה הנחייה מחמ"ד של משרד החינוך, לסגור את הכיתה".

 "יש להבין את מורכבות העניין של סגירת הכיתה, במיוחד בשלב זה של השנה, דבר שיגרום עוגמת נפש לילדים בראש ובראשונה, ופיזורם למוסדות חינוך מחוץ להוד השרון וכן, לבתי ספר שאינם דתיים ואינם תואמים את צביון חינוך הילדים", הוסיפו ההורים, "אנו הורי הילדים הלומדים בכיתה ז' בחטיבה דתית ממלכתית בבית ספר שילה הוד השרון, לא מסכימים לסגירת החטיבה, במיוחד  בשיאה של השנה. נרתמנו למהלך ותמכנו לכל אורך הדרך בהצלחתו ואנו בטוחים כי הדבר יכול להוביל באופן ישיר לפגיעה בילדים, בחינוכם ובהמשך דרכם".

 בהמשך התייחסו ההורים לעובדה כי בעיר הוד השרון לא קיימים מסלולי חינוך דתי, מעבר לבית הספר היסודי: "ילדינו והציבור בהוד השרון אשר מונה כ- 56.000 תושבים זכאי לחטיבה דתית בעיר ולא יתכן מצב שנחפש מענה בערים השכנות", כתבו ההורים, "אנו מאמינים כי ניתן להביא שינוי בעיר שבה אוכלוסייה דתית רבה, אשר נאלצת לנדוד מחוץ לעיר במקום להתחנך בבית. נעשה כל דבר הדרוש להצלחת מהלך זה. זהו סיכוי אחרון עבורנו לגרום להצלחת החטיבה שלה חיכינו שנים רבות, וזאת על מנת שכל ילד וילדה בהוד השרון יזכו להתחנך בחטיבה של בית ספר ממלכתי דתי שילה. אנו מבקשים לעמוד לצדנו, לצד ילדנו ולצד כל הציבור באשר הוא, המעוניין ללמוד בחטיבה ממלכתית דתית בבית ספר שילה בהוד השרון ולתת תמיכה מלאה להצלחת מהלך כה חשוב ומשמעותי עבור כולנו".

 ביום ג', מיד לאחר קבלת פנייתם של ההורים במשרד החינוך, הגיעו לבית הספר פקחי משרד החינוך שהודיעו על סגירתה של הכיתה במיידי, כבר למחרת היום. ההורים מצידם, לא מתכוונים לוותר. בבוקרו של יום ד' הגיעו לבית הספר והפגינו מול שעריו הנעולים בפני ילדיהם ובהמשך מתכננים ההורים להשבית את הלימודים בבית הספר כולו.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי, "מדובר בכיתה לא תקנית שלא קיבלה את אישור המשרד לפתיחתה. אשר לפתיחתו של בית ספר ביישוב, יצוין כי מספר התלמידים ביישוב אינו מאפשר פתיחתו של מוסד חינוכי."

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "מדובר בהחלטה של משרד החינוך, הוא הגורם האמון בישראל לנושא זה. לצערנו, חרף מאמצי העירייה סרב המשרד לשנות החלטה זו. אגף החינוך ימשיך וילווה את התלמידים לצורך שיבוצם בבתי ספר אחרים על פי צרכיהם".

 

 

   zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
מיכאל פרוסמושקין 22/04/2019
מיכאל פרוסמושקין 16/04/2019
חדווה ובנה
קרן שלהבת 04/04/2019
אישום: התחזה לאישה והונה גברים
מיכאל פרוסמושקין 04/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
למה צריך גינת כלבים נוספת?
טריאתלון הילדים כפר סבא 2018
שמים דגל אדום
עשית במלואים? קבל פטור
שבים לספסל הלימודים
שבים לספסל הלימודים
חדווה ובנה
"ניסו לחטוף את הבן שלי"
מבת ים למיס פרוגרס
חוזרת לשורשים