הוד השרון

"רוצים לעבוד אבל לא יותר מדי?"

כך מגייסים מדריכים לגני הילדים בהוד השרון

זאב שרגא 08/11/2018
מודעת הדרושים של החברה לקידום החינוך והתרבות (צילום מתוך דף הפייסבוק)

בשבוע שעבר, צדה את עינינו הודעה שפרסמה החברה לקידום החינוך והתרבות בהוד השרון, האמונה על הפעלת גני הילדים בעיר, מודעה בעזרתה מבקשת החברה לגייס עובדים חדשים, מדריכים לגני הילדים. לצד תמונה של ארבעה צעירים עם משקפי שמש נכתב בהודעה: "משוחררים טריים? רוצים לחסוך לטיול הגדול? רוצים לעבוד אבל לא יותר מדי? בואו להיות מדריכים בגני הילדים ולהנות מ – 2,800 שקל בחודש, 3.5 שעות עבודה ביום".

  לא רק אנחנו תהינו האם אלו התנאים הדרושים לכל אדם המעוניין לעסוק בחינוך ילדינו, אלא גם הורים לילדים בגנים המדוברים. האם עובדים המגיעים לעבוד בגנים צריכים לצאת מנקודת הנחה שהגיעו לעשות כסף קל, מבלי לעבוד יותר מדי, בעבודה זמנית ללא כל אופק מקצועי עתידי?

 בדיון שנערך בנושא בפורום אביב למען התושבים כתבו הורים בגנים: "זה ההבדל רבותיי בין גן ילדים אמיתי, לבייביסיטר שהחברה עושה לילדים," נכתב באחת התגובות ואחרת הוסיפה: "זה עוד פחות מבייביסיטר, כי אתה לוקח בייביסיטר שכבר שמרה על ילדים ויש לה ניסיון ולא לוקח מישהי שעברה במקרה במדרכה לידך."".

מהחברה לקידום החינוך והתרבות נמסר: "במשרדי החברה לא התקבלה כל תלונה אודות נוסח הפרסומים אלא להפך, הורים רבים הביעו את שביעות רצונם ממתגברים צעירים הלוקחים חלק בפעילות הצהרון ומסייעים לילדים ולצוות הגן. צר לנו שיש מי שעסוק בעיוות המציאות ובהצגת חצי מהמודעה, כשבחצי השני מופיע הסבר נוסף הנלווה לה. המודעה האינטרנטית שנועדה לגיוס עובדים צעירים, מבליטה, לנוחיותם, את העובדה כי מדובר בהעסקה של 3.5 שעות ביום. כל עובדי הצהרונים עוברים תהליך מיון, ראיון עבודה והכשרה מלאה במסגרת עבודתם ומלווים בבקרה ופיקוח שוטפים ויעוץ פדגוגי מקצועי. אנו מודים להורים על התמיכה לאורך השנים, יחדיו נמשיך בהעצמת ילדי עירנו ושיפור המסגרות החינוכיות". 

 

  zeevshraga1978@gmail.com

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ועד הגנים מתנגד לשינויים שמתכננת העירייה בהפעלת גני היול"א
VOLVO ATP CHALLERNGER 2019
סבב ה-ATP מגיע לישראל
חופשת קיץ ברגע האחרון?
חופשת קיץ ברגע האחרון? כך תעשו זאת בצורה אחראית
תופסים גלים
דבר אלי בפרחים
תלונות על שיבוצים לגני הילדים
תלונות על שיבוצים לגני הילדים
רוסלנה רודינה קמפיין כלות של שלומית אזרד
רוסלנה רודינה בקמפיין חדש
למנצח שיר מזמור